82 Shares 8074 views

Co to jest kreatyna i jak go wziąć

Odpowiadając na pytanie: „Co kreatyna” prawdopodobnie nie powinien ograniczać się do słów, że jest to po prostu dodatek sportowy. Po pierwsze, uważa się, jeśli nie najbardziej popularne, jest jednym z nich. Drugi dodatek jest naprawdę bardzo skuteczne, co potwierdzają nie tylko sportowców, ale także z wynikami licznych badań. Aby dowiedzieć się, jak wziąć kreatyny i jego wpływ na organizm kulturysta mówi publikacji.


Na początek – trochę historii. Otworzyłem tę substancję francuskiego naukowca w 1835 roku. Stwierdzono, głównie w czerwonym mięsie. Preparat kreatyny jest wytwarzany naturalnie w trzustki, wątroby i nerki. Materiałem wyjściowym dla tego są aminokwasy glicyna, metionina, arginina. Należy zauważyć, że srednestaticheskogo ludzie spędzają do dwóch gramów kreatyny dziennie. Wtedy to straty substancji są uzupełniane z posiłkami i jego produkcji w organizmie ludzkim.

W ten sposób wolne organizm kreatyny zawiera około 40 procent, a 60% – kreatynę. Jesteśmy przede wszystkim zainteresowani tym, co kreatyny jako suplementu sportowego. Przyczyniają się one do zwiększenia zapasów tych substancji zapewniających odzysk adenozynotrójfosforanu – ATP. W rzeczywistości, odbiór tych dodatków poprawia funkcjonowanie mięśni, takie jak oszczędność energii. Jest to bardzo ważne w wykonywaniu wysokiej intensywności ćwiczeń.

Większość badań obejmuje stosowanie kreatyny. W tym związku cząsteczki substancji czynnej wiąże się z cząsteczek wody. Dodatek jest lepsze wchłanianie węglowodanów w połączeniu z jego otrzymaniu. Zostało to potwierdzone przez wiele badań. Tak więc, na pytanie, co kreatynowej (uzupełnienie sportowej), można podać następującą odpowiedź: to znaczy, powodując uzupełnianie (zwiększenie) stanu zapasów ATP domięśniowo.

Kreatyna jest z powodzeniem stosowany w odbudowie ATP. Jego zawartość w organizmie człowieka jest znacznie mniej niż potencjalnie możliwych rezerw. Maksymalne osiągnięte posiłków wzbogacony kreatyną. Z kolei zwiększona zdolność organizmu, takich jak rozwój adenozyny kwasu fosforowego – ADP. Ciekawe jest również to, że rozważany dodatek sportowy poprawia funkcjonalność mięśni podczas nagromadzenia glikogenu.

Zjawisko to jest bardzo ważne dla układu sercowo-naczyniowego ze nie dostarczając tlen. Liczne badania wykazały, że glikogen (wypełnić je) są potrzebne dla zbioru masy mięśni i regeneracji. Kreatyna implikuje kolejne pytanie: „Czy sportowca każdego podejścia, ten dodatek?” Należy rozumieć, że mechanizm substancji czynnej sprawia, że jest nieefektywne dla tych sportowców uprawiających trening wytrzymałościowy.

Warto zauważyć, że najlepsze wyniki osiąga sportowców przylegających do wegetarianizmu. Cykl kreatynowy idealnie nie powinien być długi. W rzeczywistości, większość badań wykazały skuteczność środków w pierwszym tygodniu użytkowania oraz brak znaczącego postępu w zestawie wagi i wzrostu produktywności w przyszłości.

Idealna cykl może być traktowane jako jedna, która nie przekracza cztery tygodnie suplementów sportowych. Oznaczało to, sporządzania planu żywieniowego, dla pierwszych trzech tygodniach przyjmowania kreatyny. Początkową dawkę oblicza się następująco: 0,4 g na kg masy bez tkanki tłuszczowej. Sportowcy, którzy otrzymują wystarczającą ilość pożywienia białkowego i regularnie jeść czerwonego mięsa, należy zmniejszyć o połowę dawkę powyżej.

To jest mówienie, że takie dawki kreatyny i przy jego odbiorze, publikacja ta ma jednak charakter czysto informacyjny. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat indywidualnie można uzyskać od odpowiednich specjalistów.