552 Shares 7424 views

Większość mądrych słów i ich znaczenie

W tym artykule przyjrzymy się kilku mądrych słów i ich znaczeń. Wiele z nich może mieć na rozprawie. Nie każdy jednak wie, co one oznaczają. Najmądrzejszy słowo zostało zaczerpnięte z różnych dziedzin ludzkiej wiedzy.

kwintesencja

Quintessence – średniowiecznej i starożytnego Alchemy physiophilosophy oraz – element piąty eter, piąty element. On jest jak błyskawica. Jest to jeden z głównych elementów (elementów), najbardziej precyzyjne i najwspanialsze. Kwintesencją nowoczesnej kosmologii – ciemnym ENERGY (hipotetyczny jego kształtu, co ma negatywny ciśnienia i równomiernie wypełnia przestrzeń świata). Quintessence w sensie przenośnym – to jest najważniejsze, znaczące, główną istotą najbardziej czystym i subtelnym ekstraktu istotę.

onomatopoeia

Onomatopoeia – to słowo, które jest onomatopoeia, które powstały w wyniku fonetycznej asymilacji różnych kompleksach zakaz mowy. Onomatopeiczne często słownictwo, które jest związane bezpośrednio z obiektów i stworzeń – źródła dźwięku. To, na przykład, takie jak czasowniki „mew”, „skrzek”, „grzechotka”, „i” wrony rzeczowniki pochodne.

osobliwość

Singularity – koncepcja , która reprezentuje pewien punkt, który dotyczy funkcji matematycznej dąży do nieskończoności, czy ma jakieś inne nieregularne zachowanie.

Istnieje również osobliwość. Ten region kontinuum czasoprzestrzeni, gdzie krzywizna staje się nieskończona lub ma nieciągłość lub innym patologicznym metryce ma właściwości, które nie pozwalają na interpretację fizyczną. Technologiczny Singularity – krótki okres szybkiego postępu w technologii, przyszłych badaczy. Osobliwość świadomości – na całym świecie i uogólnianie, rozszerzony stan świadomości. W tym stanie kosmologiczny wszechświata, w którym był na początku Wielkiego Wybuchu, to charakteryzuje się nieskończoną temperatury i gęstości substancji. W biologii, termin ten jest używany głównie do podsumowania procesu ewolucyjnego.

transcendencja

Określenie „transcendencja” (przymiotnik – „transcendentalny”) pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „na krzyż”. Jest to filozofia termin, który charakteryzuje się czegoś niedostępnego do wiedzy empirycznej. W filozofii Kanta był używany razem z „transcendentalnej” termin odnosi się do Boga, duszy, a inne koncepcje. Immanentny – jego przeciwieństwem.

katharsis

„Katharsis” – to określenie współczesnej psychoanalizy, oznaczający proces usuwania lub zmniejszenia lęku, frustracji, konfliktu poprzez emocjonalnego uwalniania i werbalizacji. W starożytnych greckich estetyki to pojęcie używane do wyrażenia słowo narażenia ludzi na sztuce. Określenie „katharsis” w starożytnej filozofii służy do wskazania wyniku procesu uszlachetniania i, ocierając ułatwienie wpływu różnych czynników na człowieka.

kontinuum

Jakie są słowa-wytrychy, które trzeba wiedzieć więcej? Na przykład kontinuum. Mieści się on równoważny zbiór wszystkich liczb rzeczywistych, lub klasy takich zestawów. Filozofia Termin ten został użyty przez starożytnych Greków, a także pism scholastyków średniowiecza. W dzisiejszej pracy w związku ze zmianą filozofii języka „kontinuum” jest często zastępowane przez rzeczownika „czas”, „ciągłość”, „ciągłość”.

nigredo

„Nigredo” – termin alchemii, która jest wskazywana przez kompletnej dezintegracji lub pierwszej fazie kamienia tzw filozoficznego. To tworzenie jednorodnej masy czarnych składników. Kolejne etapy są na albedo Nigredo (białe etap, w którym otrzymuje się niewielką eliksir przekształcany do metalicznego srebra) i rubedo (czerwony, który otrzymuje się po dużym eliksiru).

entropia

„Entropia” – koncepcja, która została wprowadzona przez niemieckiego matematyka i fizyka Clausiusa. Jest on stosowany w termodynamice do określenia miary odchylenia od ideału prawdziwego procesu, stopień rozproszenia energii. Entropia określona jako suma powyższych biegach, jest funkcją stanu. Jest stały w różnych procesach odwracalnych i nieodwracalnych zmian jest zawsze dodatnia. można go zidentyfikować, w szczególności informacje entropii. Jest to miara niepewności do źródła, który jest określony przez prawdopodobieństwo wystąpienia przekazywania pewnych znaków.

empatia

W psychologii istnieje często mądrych słów, a ich nazwy często powodują trudności w definicji. Jednym z najbardziej popularnych – słowo „empatia”. Jest empatia, zdolność do wprowadzenia w miejsce innej osoby (lub obiektu) sama. Również empatia – zdolność do dokładnego określenia stanu emocjonalnego osoby w oparciu o jego działania, reakcje twarzy, gestów itp

behawioryzm

Wytrychy i wyrażenia psychologii obejmuje również „behawioryzm”. To jest kierunek w nauce, który wyjaśnia zachowanie człowieka. Bada istniejące między reakcjami (odruchów) i bodźce bezpośredniego połączenia. Behawioryzm kieruje uwagę psychologów do badania doświadczenia, umiejętności, w przeciwieństwie do psychoanalizy i asocjacjonizm.

enduro

Enduro to styl jazdy na nartach na specjalnym torze lub off-road, wyścigi na długich dystansach po nierównym terenie. Różnią się one od motocross, która rozciąga się wzdłuż zamkniętego toru wyścigowego i zakres długość wynosi od 15 do 60 km. Racers pokonać cały dzień kilka okrążeń, łączna odległość – 200 do 300 km. Zasadniczo, tor jest położony w górzystej okolicy i dość trudne do przejścia ze względu na obfitość strumieni, brodów, skarp, windy, itp Enduro, jak również – jest to mieszanina rowerów miejskich i motocross.

Są łatwe do zarządzania, jak drogi, mają większą przepuszczalność. Enduro blisko od szeregu cech do krzyża. Możesz zadzwonić do nich motocykle, jeepy. Jedną z głównych cech ich – prostota.

Inne mądre słowa i ich znaczenie

Egzystencjalizm (aka – filozofia egzystencji) – kierunek w 20. wieku w filozofii, która rozpatruje człowieka jako istoty duchowej, możliwość wyboru własnego losu.

Synergia to interdyscyplinarna dziedzina badań w nauce, której zadaniem – do badania zjawisk i procesów fizycznych na zasadach samoorganizacji różne systemy, które składają się z podsystemów.

Unicestwienie – to konwersja reakcji antycząstkami i cząstek podczas zderzenia z innego niż pierwotnych cząsteczek.

Priori (dosłowne tłumaczenie z łaciny – „z poprzedniego”) – to wiedza, że uzyskuje się niezależnie od doświadczenia przed nim.

Nowoczesne inteligentne słowa nie są zrozumiałe dla każdego. Na przykład, „metanoia” (z greckiego słowa „przemyślenia”, „po głowie”) – termin, który oznacza skruchy (szczególnie w psychologii i psychoterapii), żal za to, co się stało.

Kompilacja (inaczej – Programming) – transformacja programu, kompilator tekst napisany w języku zespolonej, w samochodzie, w pobliżu niego, lub cel moduł.

Rasteryzacja jest przeniesienie obrazu, jest opisany przez formacie wektorowym, w punktów lub pikseli są przesyłane do drukarki lub wyświetlacza. Proces ten, który jest odwrotnością wektoryzacji.

Kolejny termin – intubacja. On pochodzi od łacińskiego słowa „wewnątrz” i „rurki”. To wprowadzenie specjalnej rurki do krtani z jej przewężenia zagrażających uduszenie (obrzęk krtani, na przykład), jak również do tchawicy w celu przeprowadzenia znieczulenia.

Wiwisekcji – trzymając żywo operację zwierzęcia w celu zbadania funkcji organizmu lub poszczególnych ekstrakcji organów, w celu zbadania wpływu różnych leków, rozwój metod leczenia chirurgicznie lub w celach edukacyjnych.

Lista „Clever słów i ich znaczeń,” Oczywiście, można kontynuować. Takie słowa, istnieje wiele różnych gałęzi wiedzy. Zidentyfikowaliśmy tylko nieliczni, którzy otrzymali dzisiaj dość powszechne. Znać słowa Buzz i ich znaczenie jest przydatna. Rozwija erudycję, sprawia, że łatwiej poruszać się po świecie. W związku z tym, że byłoby miło, aby pamiętać, jak zwanych buzzwords.