141 Shares 8853 views

Frezowanie: historia występowania

Wśród odmian rękodzieła koralikami zajmuje szczególne miejsce. Historia jego pochodzenia jest zakorzeniony w głębokiej starożytności. Ten rodzaj sztuki ludowej jest bardzo popularne i powszechne w wielu krajach. On opracowany w zgodzie z trendami mody i ewolucji materiałów i technik pracy z nim odbyło się w tym samym tempie jak w postęp społeczny.


BC

Historia wystąpienia linkę rozpoczął jeszcze przed pojawieniem się wielkich starożytnych cywilizacji. Materiał ten zawsze przyciągał artystów różnych epok na jego walory estetyczne. dzieło sztuki z niego pochodzi w czasach człowieka pierwotnego.

Nawet w dawnych czasach, kiedy nie było czegoś takiego jak „perełek”, ludzie urządzone ich ciała z kamienia lub kłów zwierząt, które były otwory na liny.

Koraliki były również popularne w czasach starożytnych potężnych imperiów. Nasi przodkowie używali ich jako dekoracji i środki ochrony przed złymi duchami. Wśród artefaktów nie jest jedną z osób, archeolodzy dzisiaj są polerowane kamienie, które zostały nawiercone.

Pierwsze materiały

Historia pojawienia koralików i koralików ma również swoje korzenie w czasach, kiedy ludzie zrobili dla samych akcesoriów z różnych nasion, strąki, orzechy, muszli i pazury i kości. Daleko nie jedna osoba uważa, że jeśli jest nosić coś z martwych części zwierząt takich biżuterii będzie chronić go przed atakami bestii, lub uczynić go bardziej silny i odważny.

Historia koralików i linkę jest również związane z tworzeniem naszych przodków koralików glinianych. Potters ich praży i pokryte farbą. Gdy statek zaczął się rozwijać, zaczął się szerzyć metalowe kule z otworem. Spośród nich zrobić biżuterię i talizmany, służyli jako kartę przetargową, nawet symbolizujący bogactwo i władzę.

Indianie

Z pomocą ozdoby ludzie wyrazili światopogląd. Szczególnie popularne takie poglądy są zadowoleni z rdzennych Amerykanów. Historia wystąpienia linkę jest nierozerwalnie związana z Indianami, którzy używali koraliki do dekoracji domów, splot taśm z nich za włosy, haftowanie swoje ubrania. Bez tego elementu sprzętu wystrój nie robić żadnych łeb, pasy rytuału kołyskę dziecięcą lub tabakę.

W Ameryce Północnej wykorzystywany także koraliki wykonane z muszli i piór. Jest również stosowany do tworzenia im wiele innych materiałów. Na przykład, w tym celu leczonych korala, turkusu, srebra i innych.

Czy Mayan i Olmeków jade cieszył się dużą popularnością. Ponadto, archeolodzy znaleźli perełki, które służyły jako podstawa do złota i kryształu górskiego. I starożytni Egipcjanie często wykorzystywane do tworzenia specjalnych kulek kryształu.

starożytny Egipt

Historia Frezowanie ma swoje korzenie w starożytnym Egipcie, który nazywany jest kolebką tego typu robótek po prawej stronie. Fakt, że w tym kraju około 3000 lat temu wynaleziono szkło, z którego rozpoczęto produkcję pierwszego z tych perełek. Początkowo były nieprzejrzyste i wykorzystywane do dekoracji odzieży wielkich faraonów. Egipcjanie tkane również naszyjniki z koralików i haftowane sukienki im.

Historia linkę kroki w jednym kroku z rozwojem całej ludzkości. W pierwszych etapach jego istnienia, te koraliki służył jako materiał do haftu i sznurka ordynariusza na przędzy. Jednak z biegiem czasu zaczęły pojawiać się nowe, ewoluowały wersje swoich aplikacji.

Wynalazek splot siatki był impulsem do powstania produktów tego niezależnego sprzętu. Potem zaczęliśmy coraz częściej korzystać z różnych wzorów i schematów, a beadwork został przeniesiony do nowego poziomu. Egipcjanie połączone kulki szklane o różnych kamieni szlachetnych i metali szlachetnych. Biżuteria tworzona z tego materiału, zaczął rozprzestrzeniać się na inne kraje.

Cesarstwo Rzymskie i świat

Natychmiast po baton w Egipcie koralikami umiejętności przejął Syrii, a potem całego Imperium Rzymskiego, który został następnie na całym świecie. Chiński opracowali urządzenie, które składało się z ramy drewnianej nawleczone w postaci drutu, w którym przesuwa się kulek. To wciąż jest używany i nosi nazwę rachunki.

Rzymianie byli aktywnie sprzedaje koraliki we wszystkich częściach imperium. Mebel ten był również nieobce starożytnych Celtów i Wikingów, który wypadł z toru z jej koralików i bransoletek, haftowane ubrania. Niektóre starożytne ludy używali go jako karty przetargowej.

Historia koralikami w Rosji pochodzi z czasów koczowniczych plemion Scytów i Sarmatów. Bardzo popularne wśród nich używane ubrania i buty, ozdobione koralikami. Nawet kilka wieków przed ery chrześcijańskiej były przycięte kulkami szklanymi kołnierze, rękawy koszul i klatki piersiowej. Nie bez kolorowych koralików i dekoracji spodnie, pasy i kapelusze.

Wenecja

Frezowanie, którego historia jest nierozerwalnie związana z szklarstwa, aktywnie rozwijany w Wenecji. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego w republice ma nad wieloma artystami z Grecji i Bizancjum. W wieku 10-12 koraliki są produkowane i Rzemiosł Różnych z nich.

Oraz z 13 wieku, to przemysł wyszedł tu na nowy poziom. We wczesnych latach 90-tych wszystkie fabryki szkła przeniesiono na wyspę Murano. Masters produkowane różne paciorki, koraliki, guziki, a także naczynia i lustra. Oni również aktywnie sprzedał wszystkie swoje kreacje.

Neapol różnił się od innych ośrodków rzemieślniczych, że przez wieki traktowane korale. Technologia szkła do tworzenia starannie ukrytych mistrzów weneckich. Szczególnie wielka tajemnica była recepta na napoje gazowane.

Został on dodany do piasku, aby uzyskać materiał, na którym perlenia. Historia mówi również o tym fakcie jako zakazujące wywozu szkła z Wenecji, który nie jest obcy nie mógł rozwikłać tajemnicę jego stworzenia.

Począwszy od 14 wieku szklarskim każdy republikę uznano za reprezentatywne dla uprzywilejowanych warstw społeczeństwa. 15 murantsy dostał własnej administracji, sądownictwa i walutę. Od tej chwili w 17 wieku sztuki weneckich szklarzy doświadczył swoje najlepsze czasy.

Region ten od wieków był jedynym producentem kulek. Kupcy przyniósł jego akcesoriów na Wschód i Zachód, wymieniając je na przyprawy, jedwab i oczywiście złota. szczepy afrykańskie stosować kulki, jak układ negocjacji.

Europa

Frezowanie, historia pochodzenia, która jest nierozerwalnie związana z jego rozprzestrzeniania się na całym świecie, cieszył się dużym popytem w Europie. W jej kraju, został zbudowany pod całą składowania tego materiału i rozmieszczone specjalne targi dla sprzedaży koralikami.

Najcenniejszym uznano za genialny i małe perełki, które miały średnicę pół centymetra. Mamy cieszył się dużą popularnością brokaty i polerowane paciorki wewnętrznie pokryta złotem lub srebrem.

Odkrycie Ameryki , a krótka droga do Indii również wpływ na linkę. Historia jego powstania został przeniesiony do nowego poziomu. Zamiast warsztaty szklanych zaczęli budować duże rośliny. Centra taką produkcję na dużą skalę stali Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Anglii i Francji. Dekoracje były sprzedawane w całości w Europie Północnej.

nowe technologie

W drugiej połowie 18 wieku przyniósł nowe ulepszenia w beadwork. Historia i współczesność zebrali dzięki pojawieniu maszyn, które złożyły rurkę szkła. Dzięki tej technologii, produkcja koralików stało się znacznie szybsze i tańsze.

Duża konkurencja na rynku pomiędzy Wenecją i Czechach stał potężny impuls za wynalezienie mistrzów szerokiej gamie kolorów, kształtów i rozmiarów opraw. Wstaje szeroką popularność wśród kobiet w Europie. Odzież, zroszony, stając się najbardziej modne.

Montaż Państwowego Ermitażu do dziś przechowywane unikalne próbki elementów ubrania z tego okresu. Ponieważ szklane koraliki doskonale wytrzymują czasu, nadal zachowują swoją jasność i atrakcyjność.

nowoczesność

Na odcinku 19 i 20 wieków na całym świecie, materiał ten ma również bardzo duże zapotrzebowanie. Był używany do dekoracji torebki, portfele, kolejek i innych przedmiotów.

Perełki i dziś jest szeroko stosowany do tworzenia biżuterii mody, a do pracy na oddzielnych części elementów garderoby. Historia linkę dla dzieci jest bardzo ciekawy i różnorodny. Może on służyć jako zachęta dla nich zaczynają angażować się w tej wspaniałej rodzaju robótek.