354 Shares 1224 views

Biografia i lata życia Krylova Ivana Andreevicha

Krylov roku życia i biografii w wielu artykułach mieć luki, gdy nie wiadomo, co robił dramaturg, dziennikarz, autor bajek. Kiedy odmówił edytować swoje życie biografię w bardzo surowo: „Czytałem; lub poprawić lub naprawić dowolny czas, ani pragnienie nie. " Czy to dlatego, że dla wszystkich jej rozgłos i bajkopisarz siebie i latach życia Kryłowa nieco tajemnicza.


dzieciństwo

Rodzina skromna porucznika Kryłowa na początku lutego 1769 roku syn Iwana urodził się w Moskwie. Podczas buntu Pugaczowa czterech Wania mieszka z matką w oblężonej Orenburg, a jego ojciec w tym czasie obronił miasto Yaik i martwi się o rodzinę. Pugaczowa obiecał zniszczyć nie tylko kapitanem, ale także jego rodziny. W ciągu tych lat życia Kryłowa, jeszcze dzieckiem, a ogień był pożar, niepokojące i Nabatiyeh. Gdy wojna chłopska została słabnie, odważny Maria A. podszedł do chłopca w Yaik, ukochanego męża. Krylov roku życia w Yaik Fortecy odbyła się w łyżwach zimą na sanki, obserwując jak dorośli Kozacy zaangażowany w podwodnego połowu jesiotra i Sterlet. Wieczorem ojciec, który miał skrzynię z książkami, czytał jego rodziny zabawnych powieści i pouczających opowieści.

w Twerze

W 1775 roku ojciec Ivana Krylova emeryturę i przeniósł się z rodziną do matki. Nie mając pieniędzy sam Kryłowa uczy syna do czytania, i czytał dużo i chętnie. Chłopiec chodził po mieście dużo, obserwując życie mieszczan i spędzać czas w debatach w seminarium. Tam po raz pierwszy zapoznał się z ideami, które są organizowane na scenie seminarzystów. W tych krótkich spektakli wyśmiewani przekupstwo, flirty, szykany. Tutaj po raz pierwszy osobiście widziałem Ivan, co satyrę. Na ulicach on nauczył się mówić trochę włoskich (wielu cudzoziemców byli w Twerze) i grać na skrzypcach. A w domu wlasciciel Lwowie pozwolono mu być zaangażowany z nauczycielami. I zaczął studiować arytmetyka, geometria i francusku. Więc uciekli lat życia Kryłowa. Ojciec poważnie chory, pieniądze prawie nie było. urodzony również kolejnego syna – Levushka. ojciec Kryłowa za nie wzrośnie i wkrótce zmarł, pozostawiając rodzinę niemal w ubóstwie.

Petersburg

Matka i dwóch synów musiał udać się do stolicy petycji do emerytur. W 1783 roku, nastolatek zaczął służyć na zamkowej. I 16 lat, pierwszy pokazał swoją talent literacki: pisał libretto „Kofeynitsa”. Pojawił dramacie „Kleopatra” W rok później, a następnie – tragedia „Philomela”. Jednocześnie pisze się operę komiczną „Mad rodzinę” oraz komedii „The pisarzem w korytarzu,” Iwan Kryłow, podczas których życie może być opisana jako płodny. Ale młody człowiek patrząc na siebie. 90 roku życia i życiu osobistym Kryłowa zauważyć smutne wydarzenie – jego matka umiera, a troska o Ivan Andriejewicz jest młodszy brat Levushka. Oni czule odnoszą się do siebie nawzajem.

magazyn satyryczny

Jego publikacja została poprzedzona komedii „żartownisiów”, w którym gospodarz natomiast dramaturg JB kraj Knyazhnin znalezione siebie i swoją rodzinę. Ta karykatura, nie różni się samozadowolenie, bardzo zły, a Jakow Borisovich dyrekcja teatru. Jednak skrzydło nie tracić ducha i zaczął publikować magazynu „duchów poczty.” Pojawia się stopniowo talent, oznaczony ostry oczu satyryka. Ale magazyn musi zamknąć – zbyt mało abonentów.

pechowy narzeczona

W 1791 roku, po masakrze uciskanych Radiszczew Kryłowa Petersburgu, a kiedy jeden z przyjaciół zaprosił go, aby przejść w prowincji Oryol, on chętnie akceptowane. Tam, odwiedzając różne osiedla, młody 22-letni metropolita poeta spotkał młodą dziewczynę Anna Alekseevnu Konstantinov. Zainteresował się, po prostu zakochał się i złożył ofertę, ale została odrzucona, ponieważ był zbyt nisko urodzonych i ubogich.

Wydawca i dziennikarz

Potem wrócił do domu i spadł na oślep w działalności wydawniczej, która otworzyła się na równi z Klushin i Plavilshchikov. Artykuł Kryłowa, który stał się bardziej wymagający od ich stylu, w czasopiśmie „Spectator” błyszczał dowcipem. Pisał orientalny bajkę „Kaib”, która przenika cały satyrę. Pod orientalne szaty wezyrowie domyślić szlachtę i dostojników Rosji. Petersburg opowieść „Night” jest również znacznie boli arystokracji sądu, feudalny i odopistsev. „Publiczność” śmiał się szał zachodnich powieści, sentymentalizm. Dla magazynu założona ścisłym nadzorem i Kryłowa czas przemieszczane z literatury i dziennikarstwa.

dobrowolny związek

Bierność i brak pieniędzy pochodzących młody i prężny wcześniej pisarz stał się niecierpliwy. Ale pewnego dnia, paczka kart wpadł dłoniach. Ze stołem do gier, wstał od obciążonych kieszeni. Hazard był zafascynowany, ale przy stole gier patrzył, z drugiej strony, nie znane mu życie. Poszedłem do zmiany miejsca: jarosławskim, Twerze, Tambov, Tula. Niżny Nowogród … Będąc w wieku, Kryłowa przypomnieć, że niesie żadnych zwycięstw i mocnych wrażeń. A pamięć o zgromadzonych historie, obrazy, epitety, porównania. Tak mijały lata życia Kryłowa Ivan Andreevich. Pomyślał o siebie i ludzi wokół niego – ludzi, którzy zabijają czas i wysiłek na ciekawostki i nonsens.

Powrót do Petersburga

Miało to miejsce po śmierci znienawidzonego Kryłowa Katarzyny II, który w ostatnich latach jego rządów stłumionym każdą żywą myśl. Przypadkowo na ulicy Kryłowa zderzył się z Pawła I, który pomylił go za kogoś innego i poprosił, aby przejść, nie wahaj się. Kryłowa przyjął zaproszenie i wziął cesarzową. Dowcipny i żywy, umiarkowanie szacunku, lubił Maria Fiodorowna. Ale ze względu na dusznej kapitału Kryłowa znowu w lewo na prowincji. Od czasu do czasu opublikował swoje artykuły i przekłady z włoskim, francuskim i niemieckim, który miał w tym czasie poważnie badane.

bajkopisarz

Przez 1805 było wiele zmian w życiu Kryłowa. Był nauczycielem dzieci książę Golicyn służyli pisał komedie i Moskwa pokazał I. I. Dmitrievu tłumaczenia bajek La Fontaine'a. Wreszcie, 36-letni pisarz znalazł się. Mimo to nadal pisać sztuki. Były one skuteczne, a on stał się sławny dramaturg, ale nie opuszczają bajki. Tak mijały lata życia bajkopisarz Kryłowa. Był traktowany życzliwie przez władze i nie są obrażeni przez materiał. Rząd płaci mu wysokie emerytury, stale je poprawia. Do zasług literackich był pod Mikołaja I, został zatwierdzony przez akademika. Jeśli na początku stworzenia, że oparła się na historiach La Fontaine, Ezopa, autor zaczyna obecnie znaleźć miejscowe rosyjskie ostrych przedmiotów, takich jak „The Swan, raka i szczupak”, na przykład. I stopniowo staje się popularny pisarz, który wszystko cytowane. Jego popularność jest wysoka. Młoda Bieliński umieścić go w tym samym numerze co Puszkina, Lermontowa i Griboyedov.

Biografia i lata życia Krylova Ivana Andreevicha zamkniętego w dość długi okres czasu – 75 lat. Doceniamy tę osobę dla umysłu, w którym mieszany oszustwo i kpina z jego życiem i jasnym stylu rosyjskim. Wiedział, jak cienki, ostry i zło ośmieszanie niekorzystne Kryłowa. Lat życia i śmierci (1769 – 1844) – czas stagnacji w społeczeństwie, entuzjazm, ciśnienie rządu ponownie na człowieka myślenia.

Biografia dla dzieci

Iwan Andriejewicz Kryłowa przeszedł długą drogę życia. Urodził się w ubogiej rodzinie. Jego ojciec służył przez trzydzieści lat, aby szlachectwo i dać je dzieciom. Brak opiekunów lub szkoły Iwan Andriejewicz widział. Pierwszy wiedza otrzymał od ojca, a następnie lata swego życia Krylova Ivana Andreevicha – na przykład dzieci samoukiem. Czytał dużo i stał się jednym z najbardziej wszechstronnych osobowości swego czasu. On nauczył się jako dziecko języka włoskiego i niemieckiego – w wieku dorosłym. Francuski wiedział też, ponieważ został przyjęty język mówiony społeczeństwa w tym czasie. Kryłowa napisał każdy rok coraz lepiej, zwiększając jego żądań. Ivan A. żył za panowania trzech cesarzy, którzy traktowali go podejrzliwie iz szacunkiem. Jego wkład do literatury rosyjskiej są niezwykle wysokie dla dobrego powodu – linia od swoich bajek wiedzieć co wykształconych Rosjan. W ciągu ostatnich trzydziestu lat swego życia pracował w Bibliotece Publicznej jednocześnie zaangażowany w dziele literackim. Jego pogrzeb w 1844 roku była poważna. Druga najważniejsza osoba w państwie – ilość Orłow – niósł trumnę. Pochowany I. A. Kryłowa w Petersburgu.