841 Shares 9303 views

Anal świece zapalny. Świece z szczeliny odbytu

Gdy uszkodzenie śluzówki odbytnicy na jego powierzchni mogą być niewielkie otarcia i rany, zwane szczeliny odbytu. Jako zasadę, że powodem tego jest tendencja do przewlekłego zaparcia, hemoroidy i skutków obecności wysiłku fizycznym (na przykład, odzyskiwania ciężkości). Kobiety mają podobny problem występuje często w czasie ciąży lub porodu.


Aby pozbyć się bolesnej choroby, co czyni go znacznie bardziej trudne i bardzo bolesne akt defekacji, służą czopki anal.

Objawiającą szczeliny odbytu

Specjaliści wyróżnić dwa rodzaje szczeliny odbytu – ostre i przewlekłe zapalenie. W pierwszym przypadku, pacjent ma silny ból przy wypróżnieniu, skurcz zwieracza, wzmacniając ból i uczynić je pulsujące jak krwawa wydzielina z odbytu podczas wizyty w toalecie. Kiedy zainfekowane pęknięcia mogą pojawić się stały świąd odbytu.

W przewlekłym bólu mogą być łagodne lub nawet całkowicie nieobecny, co, oczywiście, nie oznacza zniknięcia problemu.

Jak już wspomniano powyżej w odniesieniu do leczenia tej choroby są przypisane świec ze szczeliny odbytu przeciwbólowymi oraz działanie przeciwzapalne. Czasami, w celu jej wzmocnienia, pacjent powołać dodatkowych specjalne kąpiele, aw ciężkich przypadkach – i iniekcji.

Gdzie zacząć leczenie szczeliny odbytu

Jeśli pęknięcia pojawiają się z powodu zaostrzenia hemoroidy lub skłonnością do zaparć, leczenie należy rozpocząć od normalizacji stolca. Dopóki nie ma problemu z litego stolcu, pęknięty, oczywiście, pojawią się ponownie i ponownie.

Tylko regulacja tranzytu zawartości odbytnicy pozwoli wrócić cały czas na problem powstawania nowych pęknięć. I wreszcie uporać się z nimi pomoże Ci iskra do leczenia szczeliny odbytu.

Jak zrobić świece lecznicze

Działanie opisanego czopków jest przeznaczony głównie do wzmacniania regeneracji uszkodzonej tkanki odbytu. Według wyżej wymienionych właściwości są często dodawane do skutków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Najpopularniejsze świece przez szczeliny odbytu, które zawierają środek przeciwbólowy – A „Anestezol”, „Ultraproct”, a także świece i nagietek „Procto-Glivenol”. Jako lek przeciwzapalny szczególnie skuteczna jest czopków zawierających olej z wątroby rekina, – „odciążającego”

W leczeniu złamań ważne jest, aby nie zabrakło patologię, bo jeśli nie goi się w ciągu miesiąca, a następnie kontynuować proces gojenia będzie bolesne i mogą wymagać nawet operacji.

Świece anty-anal

Czopki działanie przeciwzapalne jest jednym z głównych i w leczeniu złamań i hemoroidy. Wymienione produkty, w których jest to szczególnie widoczne:

 1. Należą do nich „salofalk” – silny środek, substancja czynna jest mesalazyna. Lek ten należy stosować trzy razy dziennie. Ale dla pacjentów z zaburzeniami nerek i wątroby, a także choroba wrzodowa zwanych świec przeciwwskazane.
 2. Anal świece z propolisu, są bardzo popularne w gojenia ran środek przeciwzapalny. Mogą być podawane tylko raz dziennie (w nocy). Leczenie prowadzi się przez 7-10 dni. Mają praktycznie żadnych przeciwwskazań.
 3. Preparat „Anuzol” ma działanie antyseptyczne, wysuszony i działanie przeciwzapalne, co objawia się już 20 minut po podawaniu czopków. Jest skuteczny i pieczenie, kłucie lub podrażnienie w regionie odbytnicy. Jest przeciwwskazane w przypadku prostaty, tachykardia, zastoinowej niewydolności serca, a także ciąży i laktacji.
 4. Spektakularny również methyluracyl świec, nie tylko zmniejsza zapalenie, ale także zwiększa regenerację tkanek, i ma właściwości ochronne.

Przeciwbólowe świece anal

Nie wszystkie czopki doodbytnicze wywołania efektu przeciwbólowego. Jest to, oczywiście, zależy od składu substancji czynnych oraz ich stężeń.

Dobrym sposobem łagodzenia bólu są świece „Neo-Anuzol”, które mogą przynieść ulgę nie tylko w szczelinach, ale również w przewlekłych hemoroidów sączące. Nie mniej skuteczny preparat i „Ginkor Procto” ratowania ból i swędzenie w odbycie. Jest on stosowany jako środek przeciwbólowy i po operacji hemoroidów.

„Natalsid” będzie iskrą dla ciężarnych i karmiących znalezisku. kwas alginowy, który jest częścią czopka, posiada zdolność do pęcznienia w płynie i otaczają ścianę odbytu, która zmniejsza ból. Świece te mają ponad 7-8 dni mogą zmniejszyć stan zapalny, a 2 tygodnie później, zwykle przychodzi i pełne wyzdrowienie.

Jak wpisać korek analny

W celu dokonania odbytu czopek był najbardziej skuteczny, pacjenta trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 1. Świece w odbyt wprowadza się dopiero po wypróżnieniu (jeśli jest to niemożliwe, aby to zrobić samemu, dać sobie lewatywę).
 2. Przygotować nawilżonych chusteczek i leży na boku. W tym przypadku, ugnij kolana – to postawa jest najbardziej wygodne dla wprowadzenia czopki. Ale jest to możliwe do przeprowadzenia procedury i leżąc na plecach, pośladkach schowany pod walcem lub na kolanach i łokciach.
 3. Przed wprowadzić czopek, odpocząć i wprowadzić go powoli. Aby ułatwić wprowadzenie, można smarować krem odbyt dziecka lub wazeliny.
 4. Anal świece są wprowadzane przez długość palca wskazującego, a następnie zmniejszyć pośladki i kilka sekund są utrzymywane w tej pozycji.
 5. Wysuszyć ręce z serwetką i gotowi położyć około pół godziny. W tym czasie lek ma czas, aby być pochłaniana w błonie śluzowej odbytnicy i rozpocząć swoje działanie lecznicze.

Jeszcze kilka wskazówek

 1. Najczęściej świece są podawane dwa razy dziennie – rano i wieczorem, ale czasem wystarczy jedna procedura, aw niektórych przypadkach odbywa się to trzy razy dziennie (zawsze ostatnim podaniu robi w nocy).
 2. Jeśli procedura jest natychmiast wzbudziła w tobie silne pragnienie, aby unieważnić, a następnie po przejściu do toalety będzie musiała zostać powtórzona.
 3. Pamiętaj, że wprowadzone czopki odbytu może przeciekać.
 4. Jeżeli po wprowadzeniu świecy masz żadnego bólu, należy powiadomić lekarza. Być może ten lek będzie musiała zostać zastąpiona przez inną.

Specjaliści doradzić pacjentów w trakcie leczenia powstrzymania się od kwaśnych, ostre i słonych żywności, a także alkoholu może być drażniący do powierzchni rany.

W ciągu dwóch tygodni, pacjent powinien zadzwonić pod krzesło tylko za pomocą lewatywy i unikać pokarmów, które mogą powodować odpustu, ponieważ płynnych odchodów, dotarcie do dna szczeliny, co do zasady, nie tylko powoduje pieczenie, ale zakażenie rany, co ma zły wpływ na przebieg choroby.