532 Shares 8919 views

Mięsień czworoboczny Struktura i funkcja

Powierzchowne mięśni z tyłu jest nazywana grupą tkanki mięśniowej, które są przymocowane do szkieletu obręczy ramię. Są one umieszczone w dwóch warstwach. Górna warstwa najszerszego mięśniowych czworoboczny, niższy – duże i małe mięśni rombovaya.


Struktura mięsień czworoboczny

Ten szeroki płaski mięśni zajmuje położenie na górnej części pleców, w tylnej części dolnej części szyi. Ma kształt zbliżony do trójkąta. Jej podstawa jest zasysane do kręgosłupa, górna jest stosowane do acromion. Jeśli przyjrzysz mięsień czworoboczny po obu stronach grzbietu, będą przypominać figurę geometryczną „trapezu”. Do tego oni biorą swoją nazwę. Mięsień czworoboczny jest podzielony na trzy części:

– górna (szyja);

– średnie (górne ostrza);

– dno (noże dolne, a obszar poniżej).

W skrócie, wiązki ścięgien mięśni. Tworzą pad rombovuyu tylko w górnej klatki piersiowej i niższe kręgi szyjne. Wiązki mięśni zbiegają się dramatycznie ostrze. Tutaj są przyłączone do jego osi, jak również do acromial końca obojczyka i acromion bezpośrednio do siebie. Obszar montażu pomiędzy punktem mocowania belki rosnącej i kręgosłupa łopatki, jest mała torba podsuhozhilnaya. Znajduje się pomiędzy kością i samego ścięgna. W miejscu, gdzie mięsień czworoboczny jest dołączony do acromion, acromial że woreczek podskórne. Jest to dość duża. Ona leży na posteroexternal powierzchni acromion.

Mięsień czworoboczny: funkcja

W tym mięśnia wiele funkcji, lecz głównym z nich, oczywiście, jest ruch ostrza, co zapewnia podnoszenia, opuszczania i obrotu górnych kończyn. Rozważyć wszystkie szczegóły:

– przy jednoczesnym zmniejszeniu wszystkie części mięśni, w stanie o stałej kręgosłupa, łopatki blisko niego;

– przy jednoczesnym zmniejszeniu górną i dolną włókien wykonanych obrotów kostnej na osi strzałkowej;

– podniesienie górnej wiązek mięśni łopatka;

– mięśniowej przy jednoczesnej redukcji obie strony przyczynia się do przedłużenia odcinka szyjnego kręgosłupa, pozwala, aby przechylić głowę do tyłu;

– z jednostronnym kompresji przedniej części głowicy jest włączony lekko po stronie przeciwnej.

Jako wahadłowego ramienia trapezu?

Więc mięsień czworoboczny znajduje się w górnej części pleców. Według jego wielkości można stwierdzić z całą pewnością, czy dana osoba jest zaangażowana w mocy trening fizyczny, czy nie. Jeśli ilość trapezu zaczyna rosnąć, a zwiększa obwód szyi. Staje się bardziej wydajne i ulga. Aby upewnić się, że grzbietu czworoboczny stać się bardziej masywne i spektakularne widoki, nie jest zbyt trudne. Do tego istnieje cała gama ćwiczeń trakcyjnych. Ten trening mięśni odbywa się przez opuszczanie i podnoszenie ramiona z wag, na przykład za pomocą hantli lub sztangi. Dolna część wahacza informacjami hodowli ostrzy obciążenia. Ale nie trenować tę grupę mięśni oddzielnie. To może prowadzić do zwężenia ramionach wizualnych. To musi pompować w kompleksie.