533 Shares 3504 views

Jak prawidłowo powiązać maliny

Malina – to krzew z okrągłym trzpieniu, siedzących prostych grzbietach i dając dużo pędów. W pierwszym roku gałęzie roślin zielonych, a potem stopniowo zdrewniałe. W ich miejsce, z tego samego korzenia rosną nowe pędy. Kwiaty tej rośliny są małe, zebrane w wiechy. Maliny są zwykle czerwony. Miąższ nią z małych kamieni. Rozkwitu flory zaczyna się w czerwcu. Aby odebrać i zapisać dobry plon, trzeba zrobić rośliny pończoch. Aby dowiedzieć się, jak związać prawo malina, będziemy iść dalej. Roślina ta jest bardzo popularna wśród ogrodników.


Gatunku, odmiany i czas dojrzewania malin

Malina jest podzielone na następujące klasy: tradycyjna, wielkoowocowych i powtarzające się. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Tradycyjne odmiany charakteryzują się wysoką niezawodnością. łatwo przystosować do różnych rodzajów gleby. Jedynym negatywnym – niska wydajność tego typu malin. Wielkoowocowych odmian mają dobre owoce. Są duże, pachnące i słodkie. W powtarzające odmian malin zbiory strzelać dwa razy na sezon. Drugi może być większa niż pierwszy. Owoce tego rodzaju aż do mrozów.

Wszystkie te odmiany są dostępne i ogólnie jakość. Berry jest trzy dojrzewania: Early dojrzałe, średni i późny. Wydajność jest całkiem sporo. Owoce mogą mieć własności kwasowe i słodka, czerwony, czarny, żółty, pomarańczowy. Sama instalacja może być odporne na zimno, lub strach mrozoodporne chorób lub podatne na różne choroby i m. N. K gatunki wczesności obejmują takie odmiany, jak „niekontrolowanej reakcji”, „red żagle,” „Brianskaia” „Vega”, „kaskadowego” „Cumberland” i inne. Mid-grade. "Arbat", "Balsam", "złoty huzar", "Iskra", itp odmian późno dojrzewających "Mirage", "Ruby", "putnitsa", "Stolica", "Taganka" i inne.

W trosce o malin, sadzenie, przycinanie

Raspberry preferuje słoneczne miejsca. Z braku światła trafia mocno rozciągnięty, a wydajność spada. Malina rośnie dobrze w wilgotnych glebach, ale nie może tolerować uwilgotnienia. W obszarach jej posadzonych w rzędach w małych wykopach. Dig około połowy szerokości i głębokości około 30 cm. Na dole umieścić nawóz i inne nawozy, a następnie mieszano przez całą ziemi. Schemat sadzenia. 1,5 m x 0,5 m Malin podlewania, słoma ściółka lub trociny, rośliny uprawiane się pędów. Po zbiorze cięcia wszystkie pędy, które mają więcej niż dwa lata, a także suszy.

Jak zawiązać malina

Ogrodnicy użyciu różnych technik podwiązkę. Zwykle położyć na krawędziach barów malinowym (wysokość do 2,25 m). Ich wykopane na głębokość około połowy odległości między kolumnami. – 3,5 m na różnych wysokościach z przewodu uziemienia jest naprężona. Taka konstrukcja zajmuje niewiele miejsca, co jest wygodne dla małych obszarach. Przed tie maliny, najlepszy znak, który będzie pręty i druty zostaną rozciągnięte, biorąc pod uwagę wysokość roślin. Jest również możliwe zastosowanie innej metody. Kolumny wysokość około 3 m wykopane w ziemi na głębokości około pół metra. Odległość pomiędzy nimi powinien wynosić około 4 m. Następnie, każda kolumna jest ustalony przez dwie poprzeczne płyty. Następnie wsporniki równoległe do wymaganej odległości od siebie, na odpowiedniej wysokości, naprężonego drutu. Przed tie maliny, trzeba zaplanować gdzie stoją słupy. Metoda ta pozwala uzyskać większą wydajność.