758 Shares 6897 views

Grzejniki ceramiczne: opinie, typy, ceny. Grzejnik ceramiczny

Niemożliwe jest mówienie o każdej przytulności w domu bez ciepła. W tym celu najczęściej stosuje się ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Ale zdarza się, że główne źródło ciepła jest chwilowo niedostępne. W tym przypadku należy użyć alternatywnego – grzejnika ceramicznego. Opinie właścicieli wskazują, że lepiej jest dawać pierwszeństwo takim urządzeniom grzewczym. Dlaczego oni? Teraz spróbujemy to zrozumieć. Będziemy opierać się na tym, co mówią konsumenci.

Ogólne informacje na temat grzejników ceramicznych

Zasadą działania jest konwekcja wymuszona. W prostych słowach zimne powietrze jest wydmuchiwane przez płytkę ceramiczną i ogrzewane. Jeśli chodzi o mechanizm roboczy, to składa się z dużej liczby elementów ceramicznych, które są zintegrowane w jednej jednostce (płytce). Można z całą pewnością stwierdzić, że grzejniki ceramiczne, recenzje, które rozważymy w tym artykule, są praktycznie pozbawione znaczących uchybień. Są one nie tylko bezpieczne, ale także nie suszą powietrza podczas pracy, a niektóre modele posiadają funkcję jonizacji. To wszystko pozwala na zainstalowanie takich nagrzewnic nawet w pokoju dla dzieci. Oprócz konwekcji, często stosuje się promieniowanie podczerwone. Chodzi o to, że wiązka skierowana podgrzewa przedmiot, który stopniowo stopniowo oddaje ciepło.

Rodzaje grzejników ceramicznych

W zależności od miejsca można podzielić wszystkie grzejniki na trzy typy:

  • Montaż naścienny – jeden z najbardziej ogólnych opcji, którego wygląd przypomina system podziału, zamontowany na ścianie. Płyta może mieć różną grubość.
  • Podgrzewacze podłogowe są bardziej wydajne niż opisany powyżej model. Wynika to z obecności systemów ochrony. Na przykład, jeśli podgrzewacz podłogi zostanie zwrócony, zostanie on automatycznie wyłączony.
  • Grzejniki stołu – różnią się od poprzednich modeli, ponieważ obracają się wokół własnej osi. To rozwiązanie jest dobre, ponieważ nagrzane powietrze rozprzestrzenia się w różnych kierunkach.

Jeśli wybrano model ścienny, niezwykle ważne jest, aby takie grzejniki ceramiczne były prawidłowo umieszczane. Opinie użytkowników wskazują, że im niższy system, tym lepiej. Chodzi o ogrzane powietrze, które zawsze podnosi się. Jeśli instalujesz grzejnik zbyt wysoko do sufitu, jego efektywność będzie minimalna.

Dobra grzałka ceramiczna: recenzje i porady dla klientów

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z zakupem takich produktów, musisz przeczytać, co mówią właściciele takiego sprzętu. Na przykład, będziesz w stanie powiedzieć, który producent nie powinien mieć uprzywilejowania, itp. Większość konsumentów twierdzi, że grzejniki z timerem są bardzo dobre. Jeśli nadal nie jesteś pewien bezpieczeństwa produktu, możesz je po prostu umieścić na minutniku, a po tym czasie się wyłączy. Nie nadmierne jest funkcja jonizacji. Technologia polega na tym, że powietrze nie jest zelektryfikowane i nie wysycha. Jest to niezwykle ważne dla pomieszczeń, które są ogrzewane przez całą dobę w ten sposób. Z tych prostych powodów trzeba wybrać odpowiedni grzejnik ceramiczny. Opinie klientów są jedną rzeczą, ale przydatne porady ekspertów jest zupełnie inna. Specjaliści zalecają zakup grzejników o małym marginesie mocy (5-15%), a także wysokiej jakości siatce ochronnej.

Szczegółowo o grzejnikach gazowych

Można z całą pewnością stwierdzić, że po ceramicznych urządzeniach grzewczych drugą najbardziej popularną jednostką napędową jest gaz. Dlaczego druga? Faktem jest, że takie grzejniki są dobrym rozwiązaniem dla dawania. Szczególnie dotyczy to pomieszczeń, w których nie ma możliwości podłączenia grzałki do sieci. W przypadku urządzenia gazowego nie potrzebujesz gazu lub gniazda. Ze względu na fakt, że przenośne podczerwieni są całkowicie autonomiczne. Można nosić mały zbiornik gazu. Łatwo sobie wyobrazić, że zasada działania opiera się na ciepła, która powstaje w wyniku spalania paliwa. A ponieważ wpływ ciepła jest kierowany (promieniowanie podczerwone), jest to bardzo ekonomiczny sposób ogrzewania pomieszczenia. W letniej rezydencji wielu użytkowników doradza ceramiczną grzałkę gazową. Informacje zwrotne wskazują, że szybkość nagrzewania powietrza jest dość wysoka. Ponadto konsumenci mówią o bezpieczeństwie takich produktów, nawet w obecności butli gazowych.

Jak wybrać grzejnik gazowy?

Niewątpliwie ważne jest, aby kupić dokładnie to, co w pełni zaspokoić Twoje oczekiwania we wszystkich planach. Głównym wymaganiem takich nagrzewnic jest bezpieczeństwo. Przed zakupem sprawdź produkt i dowiedz się, czy podczas przechylania lub pochylania jest funkcja podróżowania, ponieważ jest to bardzo ważne. Ponadto powinien być czujnik poziomu dwutlenku węgla, zwłaszcza jeśli urządzenie jest używane w pomieszczeniach zamkniętych. Wynika to z faktu, że tlen zostaje spalony podczas spalania paliwa, powstaje pewna ilość dwutlenku węgla. W wartościach krytycznych grzejnik automatycznie wyłącza się.

W przypadku pracy urządzenia przez całą dobę istotną rolę odgrywa stopień oszczędności, a także jego moc. Dwa z tych parametrów są ze sobą powiązane, dlatego należy starannie dobierać i starać się znaleźć środkową powierzchnię, a dopiero wtedy można uzyskać doskonałą grzałkę ceramiczną. Opinie mówią, że przed każdym użyciem pożądane jest sprawdzenie jakości połączeń. Nie zapomnij, aby to zrobić, ponieważ gaz jest wybuchowy, a zatem wyciek jest niedopuszczalny.

Ceramiczna grzałka wewnętrzna: opinia właściciela

W niektórych pojazdach jakość produkcji pieca fabrycznego jest szczera – nie jest zbyt dobra. Dlatego w zimnych mrozach wnętrze musi rozgrzewać się przez długi czas, nie wspominając o przedniej szybie. Ale wyjście z tej smutnej sytuacji polega na zainstalowaniu samochodowego grzejnika ceramicznego. Opinie użytkowników wykazują, że rozwiązanie to jest bardzo skuteczne. Oczywiście, standardowa kuchenka TC do zasilania ledwie wyprzedza takie urządzenie, ale w ciągu kilku minut możliwe jest ogrzanie okien przednich i bocznych. Samo urządzenie jest bardzo zwarte i zasilane zapalniczką (12 V), a zużycie prądu wynosi zaledwie 10 A przy mocy 150 W. Jest to jednak przykład konkretnego modelu, w Twoim przypadku nagrzewnica może być bardziej wydajna i odwrotnie. Miłośnicy samochodów twierdzą, że w niektórych przypadkach, szczególnie w ciężkich mrozach, jest to niezbędny agregat stosunkowo małych pieniędzy. Latem urządzenie może być używane jako wentylator.

Podczerwone lub termiczne: co zalecają konsumenci?

Jak wspomniano powyżej, w zależności od promieniowania istnieją dwa rodzaje grzejników. Wielu konsumentów radzi zakupy termiczne grzejniki, można je nazwać klasycznym. Takie urządzenia bardzo skutecznie ogrzewają otaczające powietrze z dostatecznie dużą prędkością. To prawda, rodzaj pokoju, który może podgrzewać takie urządzenie, zależy od jego pojemności. Niemniej jednak istnieją również zwolennicy podczerwieni źródeł ciepła.

Ci użytkownicy mówią, że grzejniki tego typu są idealne do lokalnego ogrzewania. Wynika to z faktu, że ogrzewają przedmioty. Nawet ludzie są w stanie pochłaniać trochę ciepła. Większość uważa, że są to idealne ceramiczne grzejniki domków letniskowych. Świadectwa wskazują, że z takim źródłem ciepła bez problemów można wyjść na piknik i nie bać się zamarzania wieczorem. Powodem jest, że promieniowanie podczerwone nie podgrzewa powietrza, ale ty i najbliższe obiekty.

Inna ważna rzecz

Nie jest tajemnicą, że istnieje wiele ceramicznych grzejników. Odpowiedzi właścicieli mówią, że najlepsze są modele europejskie. Chociaż niektóre krajowe firmy produkują bardzo wysokiej jakości produkty po przystępnej cenie. Ale jeśli chcesz, aby urządzenie funkcjonowało, lepiej jest dawać pierwszeństwo "europejskiemu". Szczególnie popularne są panele "Hybrid" (krajowy producent), "Sicar" (Włochy), Wild Wind i inne. Jednak pomimo dużej liczby pozytywnych reakcji grzejniki ceramiczne opinie nie zawsze mają jednoznaczność. Niektórzy kupujący narzekają na niską jakość wykonania, płytkę ceramiczną i niską wydajność. Ale znowu wiele zależy od producenta, więc nie zapominaj o tym. Chińskie grzejniki nie mogą być nazwane dobrymi, ale niemieckimi lub włoskimi są uważane za jedne z najlepszych.

Wnioski

Rozmawialiśmy więc z Tobą o tym, jakie są ceramiczne grzejniki do domu. Opinie klientów i profesjonalne doradztwo pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Najważniejszą rzeczą nie jest pośpiechu dokonania zakupu. Na przykład nie zawsze warto kupować grzejnik ceramiczny naścienny. Opinie właścicieli wskazują, że jeśli to możliwe, lepiej jest wybrać opcję podłogi lub pulpit. Przy okazji, ostatni rodzaj można umieścić na podłodze. Ceny tego typu sprzętu są bardzo różne i zależą bezpośrednio od producenta i pojemności. Ceny minimalne zaczynają się od 1000 i kończą się na 10 000 rubli. W drugim przypadku powietrze rozgrzeje się we wszystkich kierunkach. Przeczytaj opinie, skonsultuj się z przyjaciółmi i ekspertami i dokonaj właściwego wyboru.