793 Shares 5427 views

Świątynia na Nerl (Bogolyubovo, Vladimir region): opis, historia i zdjęcia

Jeśli zapytać każdą osobę rosyjski nazwie niezwykłe, jego zdaniem, kościoły prawosławne, pewnie nazwałby dekoracji Red Square – Katedra Vasiliya Blazhennogo, duma Rosji – Katedra Chrystusa Zbawiciela i świątynię na Nerl. Dlaczego tak? Jak zdobył taką miłość i skromny ogólnopolską sławę, a nie centralny Cerkiew Opieki Matki Bożej na Nerli?


Książę Andrzej

Faktycznie, świątynia na Nerl – najbardziej zaawansowany w Rosji, co więcej, w świecie istnieje tak harmonijne utwory świątyni sztuki, i jest jednym z największych dzieł sztuki w ogóle. Ten słynny kościół zrobił i jego historia starożytna i wyłącznie organicznego połączenia architektury i krajobrazu. Świątynia na Nerl – sama harmonia! Pomnik ten wydaje się oddychać tym samym powietrzem wszystkie niepojęte odległe lata, gdy kwitło księstwo Vladimir.

Niesamowite Książę Andrzej Bogolyubskii naprawdę chciał zbudować kolejny kapitału w Rosji, to lepiej w Kijowie, piękne Konstantynopola, jak Jerozolima. Siedem lat buduje swoją Vladimir Książę Andrzej, wiele pięknych świątyń budowano. Punktem kulminacyjnym tej pracy było Bogolubovo i skierował – Cerkiew Opieki Matki Bożej na Nerli 1165. Tutaj Nerl Klyazma był połączony z i służy jako brama wielu dróg wodnych handlowych. Świątynia na Nerl jeśli uprawiane w sposób naturalny na wzgórzu, ale nigdy nie został zbudowany, aby wybrać odpowiednie miejsce dla niego.

Historia powstania

Stworzenie tego pomnika jest związane z wielu tajemnic, oraz budowa i historyczny. Kroniki wzmianka o budowie jest bardzo słaba, często nie zawierają dat i nawet nazwy nie są wskazane. Jeden napisał, że książę Andrew Y. przybył z Kijowa, wbudowany Bogolyubny kamień grad i dwa kościoły. Kolejna informacja poślizg, że kościół jest zbudowany na Nerl, i że wstawiennictwem.

Życie Andreya Bogolyubskogo sugeruje, że Vladimirec udał się do Bułgarii, gdzie po zwycięstwie zmarł od ran księcia Izjasław Andreevich. Budowa wstawiennictwem na Nerl kościoła rozpoczął tuż po tej podwyżce. praca na budowie terminach świątyni i dla naszych czasów bez precedensu. Podczas jednego lata, i zbudował świątynię, a mnisi żyli z nim. Zazwyczaj, nawet teraz te budynki są zbudowane w ciągu kilku lat z całej nowoczesnej technologii i mechanizacji.

święto Opieki

Nie było takiej uroczystości w Bizancjum, pokrowa w Rosji belkami i był uwielbiony tutaj. Najstarsze ikony zachowanych pochodzą z XIV wieku. Wstawiennictwo Kościół w dowolnym kronika tamtych latach nie opisano. Dlatego, Książę Andrzej Bogolyubsky i kojarzy nam się ten wspaniały wypoczynek, w tym jego utworzenia w Rosji jest w połowie XII wieku.

Oto argument jest najważniejszy tzw Kościół wstawiennictwem na Nerl, wiek po wieku, stojąc na ziemi księcia, niemal w jego rezydencji. Sam książę Andrzej, jak wielu badaczy uważają, pisał teksty i kult publiczny, który przyszedł do nas w wykazach późniejszym okresie. Opis świątyni na Nerl z Andreya Bogolyubskogo zawiera „Prolozhnoe legendę”, „usługa” i „Słowo”. Być może, że idea Kościoła w związku z Nerl wstawiennictwem NMP w kampanii rosyjskiej w jakiś sposób związany z kultem Blachernae następnie cud.

inna wersja

Napisz więcej o kolejnym cudzie, który miał miejsce w czasie wojny przeciwko Wołgą Bułgarów. Wojska rosyjskie działał w cieniu krzyża i wizerunków Zbawiciela i Vladimir Matki Bożej, z której nagle zaczęły się promienie ogniste. To jest ikona Matki Bożej Vladimir i była poświęcona budowie kościoła Matki Boskiej na Nerl. Ogólnie rzecz biorąc, większość które osiągnęły nasze źródła mówią, że czas świątynia nie jest tak Pokrovsky, ale jak Bogorodichny.

To samo powiedział i Życie Andreya Bogolyubskogo. Jest bardzo możliwe, że oryginalna świątynia została poświęcona dwóch ikon, a później stał się znany jako Basil, choć nie był to specjalny zmiany nazwy. W każdym razie fakt, że tych dwóch świętych obraz wspierał armię rosyjską w kampanii, informacja jest niezmienna. Vladimir regionu w wielu częściach świata jest znany przede wszystkim dlatego, że zbudowali świątynię wyjątkowej urody.

tajemnice projektowania

Nawet teraz, po tylu wiekach, nowoczesny wygląd kościoła jest podziwiany obrazu doskonałości. Pasuje tylko do krajobrazu, jak gdyby był to miejsce specjalnie stworzone przez naturę, tak że stało się tu budowę kościoła Matki Boskiej na Nerl. Ale archeolodzy rozwiać błędne przekonanie o swoich badaniach. W pierwszej kolejności, a sama świątynia przed wyglądała nieco inaczej, choć dąży do zmian nieba sylwetka była niemożliwa. Zmiany w miarę upływu czasu nie było irytujące, ale w zasadzie prywatne. Ale Hill! .. Jego nie stworzył charakter i pracy rąk ludzkich.

Ten stojak do świątyni wylano na złożonym fundamencie. Plaża tutaj jest niska, zalewowych, a nie wzgórze natura nie przewidziała. Wyciek wody wzrósł ponad trzech metrów. Aby rozpocząć budowę w takich warunkach nie może być naturalne, zalać świątyni będzie zmiecione z każdym rokiem. Więc najpierw podwaliny dużej kostki brukowej, przy użyciu zaprawy wapiennej. głębokości fundament – więcej niż jeden i pół metra, do warstwy gliny kontynentalnym. Ale jedno jest świątynią powodzi nie zostały zapisane.

Część podziemna

Na fundamencie jest podstawą ścian – tutaj użyto dobrze ciosanego kamienia i bardzo szczelne dopasowanie. Wysokość tych ścianek jest około czterech metrów i są całkowicie wypełnione, a ciasno gliny, a na zewnątrz jak i wewnątrz. Zatem tylko podziemna część kościoła, który jest dumny z Vladimir regionu, znajduje się pięć metrów i trzydzieści centymetrów.

Teraz zdradliwa woda źródlana nie jest przestraszony kościoła, który stoi na cokole sztucznym wzgórzu. Opis zabytku kultury „Kościół wstawiennictwem na Nerl” musi zaczynać się tym pamiętać i gloryfikować inżynierii i talent architektoniczny ludzi rosyjskich, które są właściwe dla nich początkowo z takimi starożytności. Ponadto, należy zauważyć, że cały ten pagórek na zewnątrz została pokryta białymi kamiennymi płytami, jak powłoki, które zostały wyposażone w ściekach w postaci rynien i molo były piękne schody.

Pojawienie świątyni

nie będzie w stanie osiągnąć integralności i kompletności świątyni na Nerl bez uniesienia ze względu na sztucznie usypanym wzgórzu. Ale to jest tylko rdzeń głównego pręta, na którym spoczywa wiele bardziej zaskakujące dla budowniczych i architektów naszych czasów. Te białe kamienne schody nad wodą na szerokim pasie wzgórza, zręcznościowej galeria svnushitelnym i samej świątyni z cylindrem Drum Tower, i wreszcie, kopułą i krzyżem, aspirujących do nieba nad tym wszystkim.

Teraz kopuła świątyni – cebula kopuła i był z kapturem, z drewnianymi skalach. A to nie wszystkie zmiany. Po całym obwodzie świątyni wyposażone były otwarte galerie za wspaniałe promenady wysokości pięciu i pół metra, a także w południowo-zachodniej części całego pasażu przeszedł w imponującej grubości ścianki, która była wewnętrzna klatka schodowa przy wejściu do prezbiterium.

proporcje

Proporcje tyni pogodzić się podobna do Grace i urody, chociaż bardzo rozpowszechnionym typem konstrukcji: pojedyncza łbem, poprzecznie wypukłe, trohapsidny, chetyrohstolpny trzy nawy – wzdłużnym i poprzecznym. Wciąż, świątynia na Nerl jest wyraźnie różny od większości kościołów tego typu. Głównym celem konstruktorów było efektem smukłości i wysokości niezwykłej wytrzymałości, a udało się wiele ukrytych pozornie przyczyn.

Sekret tkwi w szczegółach, które nie są uderzające, ale znacznie podkreślają strukturę pionową. Oto średnie absydzie nieznacznie podwyższone, środkowe okno nieznacznie nad resztą. Bęben jest wyższa niż zwykle, a już, z długimi, wąskimi oknami. I idzie na cokole podnoszenie całą świątynię jest szczególnie wzmacnia tę aspirację na niebie. Nawet wewnątrz świątyni, cała przestrzeń jest zorganizowana w taki sposób, że jest postrzegany jako jeden z filarów powietrze ucieka do góry.

ozdoby

Superb biały kamień rzeźba, swoisty lokalny architektura zdobi świątynię. Ulubiony obraz z prawosławnych króla Dawida z rzeczywistych i fantastycznych zwierząt, bogactwo tradycyjnych ozdób i nagle – zaskakujących reliefy twarze dziewcząt, okrążających wszystkie fasady świątyni. Zestaw motywów dekoracji zewnętrzny pozostawał tajemnicą rzeźby dekoracji. Teraz nie wszystkie przetrwały, tylko dziewiętnaście portrety, ale są one prawdziwe galeria portretów rzeźbiarskich.

Biały kamień rzeźba – to jest bardzo czasochłonne. To wymaga dużo czasu i ogromny czystego umiejętności technicznych. Nawet tylko dokładnie przyciąć kamienia – ponad tysiąc sklepów stemple kamnetosa. W kształcie rzeźby i płaskorzeźby z kamienia dla Kościoła na Nerl – około czterech tysięcy osobodni.

zmiany

Pierwszy zniszczenie świątyni przyniósł książęcej waśni po śmierci Andreya Bogolyubskogo. Za nimi był drugi i trzeci, i niezliczona ilość uszkodzeń doznał świątynię. I poważnie zaczął naprawiać dopiero pod koniec XVII wieku: zniszczony galeria usunięte, czterospadowy dach jest wykonany. Podczas powodzi rzeka wzrasta do samych murów: kra złamał na cokole świątyni. Ale to nie jest najgorsze. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo w 1784 roku, kiedy to opat klasztoru pozostawiono do analizowania Kościół wstawiennictwem na skale wystarczy zbudować klasztor. Nie inaczej ingerować Vladimir Patronki nie zgodzić się na cenę z wykonawcą klienta.

Ignorancja – jeszcze większa plaga. W 1877 roku klasztor bez konsultacji z architektem wykonane naprawy świątyni. Potem zabił freski w kopule i bębna, wiele białego kamienia płaskorzeźby zostały zastąpione tynkiem, a sama świątynia niepotrzebnie wiąże żelazo był przywiązany, zupełnie nie jest to konieczne. W 1919 roku, wszystkie białe kamienne świątynie znalazły się pod ochroną państwa. Klasztory – dwa – były zamknięte aż do 1990 roku. Wtedy Cerkiew Opieki Matki Bożej na Nerli została przekazana do ponownego Bogolyubov klasztoru, a następnie do miejscowej parafii. W 1992 roku Kościół na Nerl był już na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. A wszystko to wspaniały obiekt będzie jednym z symboli Rosji.