882 Shares 4181 views

Samsung ML-1660: drukarka ultra-kompaktowy i szybki

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok przy pierwszej znajomości z Samsung ML-1660 jest jego niewielki rozmiar. W tym samym czasie, a przy prędkości jest również w porządku. Jest to drukarka klasy ekonomicznej zostaną omówione w niniejszym materiale.

Rozmieszczenie

Drukarka Samsung ML-1660 południowokoreański gigant ustawiony jako poziom wejścia urządzenia peryferyjnego. I wyprowadza dokumenty mogą być tylko tylko w trybie monochromatycznym. Jego główne obszary zastosowania – jest w domu i małym biurze. To właśnie w takich okolicznościach będzie wystarczającej możliwości pracy. Część tej drukarce można pokryć potrzeby drukowania i zarządzania dokumentami w centrum kopiowania. Ale w tym przypadku musi być uzupełnione innymi drukarkami. Podobnie rozwiązanie to nagranie może być stosowany w średnich i dużych biurach, różnej wielkości grupy roboczej.

Wykaz dostaw

Taki sprzęt producent postanowił wyposażyć Samsung ML-1660:

 • Drukarka.

 • Kabel interfejs do podłączenia komputera.

 • kabel zasilający.

 • ROM z pełną listą wszystkich obecnych kierowców.

 • Karta gwarancyjna.

 • nabój startowy.

 • Podręcznik użytkownika.

Lista ta wskazuje, że producent zadbał o użytkownika końcowego i że rozwiązanie drukowania mogą już korzystać od razu po zakupie.

parametry techniczne

Niezaprzeczalne zalety laserowej drukarki fiskalnej uznać można przypisać do specyfikacji technicznej. Pierwszym z nich jest, aby wybrać rozdzielczość drukowanych dokumentów, która jest równa 1200×600. Oczywiście, do poziomu drukowania nie trzymać, ale zasada laserowego na których jest oparta zapewnia bardzo, bardzo dobre dokumenty w tym trybie. Podobnie jak większość podobnych urządzeń, opartych na produkcie jest oddzielny mikroprocesor. Ten autorski produkt „Samsung” i jego częstotliwość zegara wynosi 150 MHz. Pojemność wbudowanego w buforze do tymczasowego przechowywania stron jest równa 8 MB. Poziom hałasu podczas pracy nie przekracza 49 dB.

specyfikacje prędkości

Jedną z głównych zalet Samsung ML-1660, który skupia producenta, jest szybkość. Aby wyświetlić pierwszą stronę z formatu A4 w trybie monochromatycznym pod uwagę drukarki zaledwie 8,5 sekundy. Letter. W przyszłości jest to urządzenie drukujące może wyjście 16-stronny arkusze tego samego formatu i 17 stron list. Jedyne zastrzeżenie, które należy zwrócić uwagę – to czas rozgrzewania. Po włączeniu drukarki trwa około 45 sekund dla tej operacji. о бязанностей. Po tym, to jest od razu gotowy do wypełnienia jej bezpośrednim o byazannostey.

formatów strony. Wymagania dla nich

Lista obsługiwanych rozmiarów stron w tym przypadku kierowanego przez A4. Na niego w pierwszej kolejności, a produkt jest skierowany. и А6. Poza tym, że drukarka może drukować na B5, A5, Letter i A6. Zakres masy papieru do drukowania jest ograniczony z obu wartości. Najmniejsze dopuszczalne – jest 60 g / m2. Nie wolno drukować na grubym papierze, przynajmniej z tego powodu, że wewnątrz arkusz kaseta może się zaciąć i doprowadzi do zakończenia awarii systemu drukującego. Największa wartość – 164g / m2. Oznacza to, ze taka głowica drukująca może być wydane karton lub wyświetlić rysunek na papierze.

nabój

Ta drukarka drukuje tylko w czerni i bieli, jest pobierana z jednego rodzaju tonera, i jest wyposażony jednego pojemnika z tuszem, który jest model – MLT-D104S. Średnia z jego zasobów – 1500 stron z jednym ładowaniu. Ale początkowa objętość nawet o 30% mniej i może być wydrukowane arkusze jednostronna rzędu 1000-1100. Kupić nowy nabój za każdym razem – bardzo drogie. Jego cena – 50 $. Samsung ML-1660. To jest bardziej poprawne z punktu widzenia ekonomicznego, aby wypełnić go do Samsung ML-1660. Napełniać pojemnik jest zredukowana do demontażu, czyszczeniu pojemnika tonera i zasypianiem zmontowane w odwrotnej kolejności. Ponadto, konieczne jest zainstalowanie oprogramowania firm trzecich do drukarki, która pozwoli mu działać bez chipa recepty na kasecie.

lista interfejs

Cały asortyment drukarek laserowych Samsung ML-1660-1665 jest wyposażony w tylko jeden port dla wykonania podłączenia do komputera – USB. Dla budżetu podejmowania jest standardowym rozwiązaniem. To z tego powodu, że drukarka tego modelu nie może działać jako osobny serwer druku, a to wymaga komputera. Czasami niektórzy właściciele podkreślają ten niuans w hotelu, ale przypisuje go do wad tego rozwiązania nie mogą być z tego powodu, że to urządzenie jest w klasie ekonomicznej.

Opinie. Charakterystyka pracy

Praktycznie pozbawione rozpatrzenie Laser Printer klasie Economy jakichkolwiek znaczących wad. Jedyny minus – potrzeba miga głowicy oprogramowania firm trzecich. Bez tej manipulacji zawsze będzie musiał kupić nowe wkłady do Samsung ML-1660. Czerwone światło jest na koniec okresu eksploatacji będzie migać, a praca będzie zablokować urządzenie. Aby temu zapobiec, i trzeba aktualizację oprogramowania. Notować pozytywne aspekty tej sytuacji są następujące:

 • Wydajność.

 • Duży nakład w ciągu miesiąca.

 • Niski koszt.

 • Łatwa konfiguracja i użycie.

 • Możliwość drukowania nawet na bardzo, bardzo gęstej mediów.

wyniki

Tylko doskonale pasuje do Samsung ML-1660 zarówno do użytku domowego, jak również organizacji podsystemu Wyjście druku w małym biurze. ограничения , которые были ранее рассмотрены. Również rozważyć drukarka laserowa może być używany w innych przypadkach, ale w tym przypadku istnieją pewne ograniczenia, które zostały wcześniej uznane.