891 Shares 4657 views

Parafina snowboard uniwersalny: szczególne zastosowanie. Jaki jest najlepszy wosk na snowboardzie?

Podczas operacji snowboard stopniowo zaczyna ślizgać się gorzej. Powodem ścieranie akty poprzednio osadzona warstwa wosku. Zobaczmy jakie wosku jest lepsze dla snowboardzie w niektórych sytuacjach.


uniwersalny

Takie parafiny snowboardowa wystarczająco rozładowany w postaci miękkiego, giętkiego substancji o konsystencji pasty. Środek może być stosowany przez pocieranie specjalnej skrobaczki lub gorącego żelazka do prasowania.

Uciekania się do użycia uniwersalnej parafinowego celowe w przypadkach, gdy pilna potrzeba poprawy jakości ślizgową snowboardu, ale optymalna temperatura dla planowanym przyjazdem jest nieznany. Innymi słowy, substancje te są dobrym narzędziem asystent na każdą okazję.

Parafina dla Snowboard uniwersalny nadaje się do stosowania na powierzchni ślizgowej rady przygotować się do jazdy niemal każdych warunkach pogodowych, w uzupełnieniu do prawdziwie ekstremalnych warunkach. Doskonałe sam oczywisty oznacza plan w temperaturze w zakresie od -15 ° do -4 ° C

gorący wosk

Ten snowboard wosk znane każdemu doświadczonych jeźdźców. Zaletą środków jest możliwość tworzenia stabilnych ruchomego warstwy o różnej grubości. Główną wadą – konieczność posiadania odpowiedniego żelaza, przez co w rzeczywistości pojawia się środka smarującego.

Z bardzo ograniczonego czasu przeznaczonego na sprzęt treningowy, przetwarzania w czasie nakładki gorącym woskiem daje mnóstwo niedogodności. Trudne zadanie pełni funkcję usuwania stabilnej warstwy w razie potrzeby jego wymiana.

pocierać wosk

Używane jeźdźcy między rasami, w przypadku trzeba je w zwiększaniu zdolności płyty ślizgowej. Zazwyczaj, wykorzystanie tego planu uciekania znaczy, gdy wystarczająco dużo czasu na pełne traktowanie powierzchni gorącej parafiny.

Rub to znaczy wykonuje dość łagodne i krótkotrwałe otwarcie. Pomimo tego, zawodowi sportowcy uważają, że jest idealnym rozwiązaniem dla niezależnych snowboard przesuwnych szybki poziom korekcji.

pasta wosk

Innym wosk do snowboardu, który można szybko użyć między rasami. Efekt nałożenia takich aktywów mniej trwałe, nawet w porównaniu z substancjami wciera. Zwykle produkty są sprzedawane w postaci pasty do banków. Do tego dołącza się specjalnego aplikatora, aby pokryć powierzchnię ślizgową płyty ręcznie.

Jest to najlepszy wosk dla zawodników snowboardowych, którzy wolą, aby okresowo smarować pokładzie podczas jazdy. Szczególnie skutecznym sposobem uzyskiwania podczas jazdy na śniegu, sprężyny, które szybko zużywa podstawową warstwę zestalonego gorącym woskiem.

„Ciepłe” parafina

Dobry do stosowania z nadejściem ciepłej pogody wiosną. Takie parafiny snowboardowa zapewnia optymalnego dopasowania, płyty, w temperaturze w zakresie od -7 do 2 ° C,

„Cold” parafina

Zaprojektowany specjalnie do użytku w najbardziej mrozów. Stosowania substancji do płaszczyzny ślizgowej płyty redukuje efekt gromadzeniu śniegu. Doskonałe przejawia się w temperaturze w zakresie od -25 do -7 ° C

węglowodorowy

Stosowane przez sportowców, w razie konieczności, pracę poza skomplikowanych sztuczek w spokojnej jazdy. Fundusze w tej kategorii różnią zużycie ekonomiczne. Dlatego są one często stosowane do płyty wynajęcia, które są początkujących kierowców. Smar węgla działa również jako doskonały opcją leczenia płytek przez umieszczenie ich w pamięci.

Parafinowy o zawartości fluoru

Skuteczna w zwiększeniu szybkości cech płyty w stosunku do środka smarującego węgla. Fluorowany wosk często stosowane przez zawodowych kolarzy w ramach przygotowań do zawodów, a zatem różni się dostatecznie wysoką wartość.

Im wyższa procentowa fluoru w taki smarowanie, tym większa jest szybkość sportowca może rozwinąć. Jedyną wadą oznacza wykonuje powstawania szkodliwych dla środowiska związków chemicznych w interakcji z opadów śniegu, a w szczególności kwasów korozyjnym.

wyścigi

nasmarować nazwa mówi sama za siebie. Ten wosk jest używany dla rozwoju maksymalnej prędkości na zejście.

Istnieje rozróżnienie smaru stałego, który jest stosowany do utworzenia warstwy podkładowej, a także środki służące do utworzenia warstwy nawierzchniowej. Używane wyścigi wosku poważnych specjalistów, którzy są odpowiedzialni za snowboard szkolenia dla odpowiedzialnych zawodach.

Parafina do sklepu snowboardowego

Prędzej czy później, płyta musi być umieszczone w składzie. Aby uniknąć uszkodzenia deski snowboardowej na końcu sezonu, co wystarcza do leczenia jej powierzchnię ślizgową parafinie do konserwacji. Substancja musi być pozostawione na pokładzie przez całe lato.

przechowywanie parafina różni się dostatecznie niską cenę. Jeśli jest to pożądane, mogą być stosowane jako alternatywa dla kosztownych środków smarnych deski snowboardowej w przygotowaniu do jazdy w ciepłej pogodzie.

czyszczenie

Jest on używany do czyszczenia ruchomą powierzchnię snowboard od starego parafinie. Dobry topi pozostałości smaru i pozwala szybko złom wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, usunąć warstwę kurzu. Zastosuj nowe parafinę jest zalecane tylko po przetworzeniu takiego detergentu snowboard.

Przygotowanie na pokład smar w sprayu

Przed rozpoczęciem leczenia parafiną snowboard zostaną wykonane, eksperci zalecają, aby dokładnie wyczyścić powierzchnię starych obiektów. Do tych celów służą specjalne płyny. Jednak, w konwencjonalnym rozpuszczalniku domowego mogą być stosowane jako alternatywy.

Po przechowywaniu płytce na powierzchni tego ostatniego się ogólnie specyficzne szary proszek. To był jego kontakt ze śniegiem jest głównym powodem poślizgu spadek snowboardowej na początku nowego sezonu. Usunięcia płytki mogą być w dowolny dogodny sposób w dłoni, na przykład, łopatki lub linijki metalowej.

Nanoszenie wosku na snowboardzie

Dla tych celów, wskazane jest, aby korzystać z dobrze rozgrzanym żelazkiem. Aby zacząć, trzeba pochylić się wosk do gorącej powierzchni aż materiał zacznie się topić i kapać na pokładzie. Stopić obfitą ilość wosku należy wygładzić, uciekania się do korzystania z tego samego żelaza, specjalną skrobaczką, kawałek plastiku, innych. Zaleca się, aby wytwarzać ruch w kierunku od czoła do tylnej części snowboardowej. Stosuje się grubą warstwą wosku, nie jest konieczne, ponieważ w przyszłości nadmiar jeszcze zeskrobać osiągnięcie optymalnej grubości.

Po przetworzeniu snowboard należy pozostawić w spokoju na około jeden dzień. Po upływie 24 godzin można przystąpić do parafina zarysowanie, który obejmuje stopniowe zmniejszenie grubości warstw. Jest konieczne tylko, aby usunąć tłuszcz, który nie moczyć w pokładzie. Więc to jest możliwe, aby osiągnąć najlepszy poślizg.

Niektórzy zawodnicy błędnie wierzą, że gdy wosk słabnie na własną rękę w trakcie jazdy. Jednak w większości przypadków produkować niechęć dokładne powierzchnie szlifowania prowadzi do powstawania pagórki, która nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również pogorszyć poślizg.