210 Shares 1086 views

Który powiedział: „Piękno zbawi świat”? Kto mówi autor?

Wielcy ludzie są świetnie we wszystkim. Często zwrotów z powieści napisanych przez uznanych geniuszy świata literackiego, są uskrzydlone i przekazywane z ust do ust przez wiele pokoleń.


Stało się to z wyrażeniem „Piękno zbawi świat”. Jest używany przez wielu, i za każdym razem w nowym dźwiękiem, nowego znaczenia. Który powiedział: „Piękno zbawi świat”? Te słowa należą do jednego z aktorów wielkich dzieł rosyjskich klasyków, myśliciela, geniuszu – Fedora Mihaylovicha Dostoevskogo.

Fiodor Dostojewski Mihaylovich

Słynny rosyjski pisarz urodził się w dniu 11 listopada 1821 r. Wychowałem się w dużym i ubogiej rodziny, odznaczają się niezwykle religijnym, dobra i przyzwoitości. Ojciec – proboszcz, jego matka – córka kupca.

Wszystko dzieciństwa rodzina przyszłego pisarza regularnie uczęszczał do kościoła, dzieci z dorosłymi odczytać stary, i Nowy Testament. Bardzo niezapomniany Dostojewski gospel, nie w tej samej pracy, wspomina go w przyszłości.

Studiował pisarza w pensjonatach, z dala od domu. Następnie, w School of Engineering. I po kamień milowy w jego życiu stał się ścieżką literacką że przechwycony go całkowicie i nieodwołalnie.

Jednym z najtrudniejszych momentach stają się ciężkiej pracy, która trwała 4 lata.

Do najbardziej znanych dzieł należą:

 • „Biedni ludzie”.
 • „Białe noce.
 • "Double".
 • "House of the Dead".
 • „Bracia Karamazow”.
 • „Zbrodnia i kara”.
 • „Idiota” (to zdanie z powieści „Piękno zbawi świat”).
 • „Demony”.
 • "Teenager".
 • „Dziennik Pisarza”.

We wszystkich dziełach pisarza podniesiony drażliwej kwestii moralności, cnoty, sumienia i honoru. Filozofia moralności cieszy go ogromnie, a to odbija się na kartach jego dzieł.

Zwrot haczyk z powieści Dostojewskiego

Na pytanie, który powiedział: „Piękno zbawi świat”, można odpowiedzieć na dwa sposoby. Z jednej strony, jest bohaterem powieści „Idiota” Hipolit Terentyev, który retells słowa innych (rzekome oświadczenie książę Myszkin). Jednak ta fraza może być przypisana następnie do księcia.

Z drugiej strony, okazuje się, że te słowa należą do autora powieści Dostojewskiego. Dlatego interpretacje pochodzenia frazy kilka.

Fiodor zawsze charakteryzuje tej funkcji: wiele zwrotów pisanych przez niego stał skrzydlaty. Po tym wszystkim, na pewno wszyscy znają takie słowa jak:

 • „Pieniądze – to ścigany wolność.”
 • „Trzeba kochać życie bardziej niż sens życia.”
 • „Ludzie, ludzie – to najważniejsze rzeczą, ludzie jeszcze więcej pieniędzy.”.

I to na pewno nie jest cała lista. Ale są też najbardziej znany i kochany przez wielu frazą, która kiedyś pisarz w swojej pracy: „Piękno zbawi świat” To wciąż budzi wiele różnych argumentów o sens w nim zawartych.

Powieść "The Idiot"

Ta powieść została napisana przez autora w 1868 roku. Bardzo ciekawe i smutna historia ich sumy nieskończenie czysty, naiwny, miły i uczciwy człowiek – książę Myszkin, chorych psychicznie, ale godne przeżywa chorobę.

Główna linia w całej powieści jest miłość. Miłość i wewnętrzne duchowe bohaterów tragedii: Aglai Epanchinoy, Nastazja Filippovna, Myshkin i inne.

Główny bohater, wielu z nich nie traktuje poważnie, wierząc zupełnie nieszkodliwe dziecko. Jednak fabuła jest skręcony tak, że staje się centrum księcia wszystkich zdarzeń. To jest ten, który jest przedmiotem miłości dwóch pięknych i silnych kobiet.

Jednak jego cechy osobiste, ludzkość, wgląd i nadmierna wrażliwość, miłość do innych, chęć pomocy uciśnionych i wyrzutkiem grał trick na niego. On dokonał wyboru i popełnił błąd. Jego torturowane chorobą mózgu nie wstać, a książę zamienia się dość opóźniony umysłowo osoby, dziecko.

Który powiedział: „Piękno zbawi świat”? Wielki humanista, szczery, otwarty i nieskończenie dobry człowiek, który był taki, jakość i piękno rozumiane przez ludzi – książę Myszkin.

Książę Myszkin: cnota czy głupota?

To jest prawie tak trudne pytanie, a także rozumieniu skrzydlatego frazy o piękno. Niektórzy powiedzą – cnotę. Inne – głupota. To jest to, co zadecyduje o piękno osoby odpowiedzialnej. Każdy myśli i rozumie znaczenie losów bohatera, jego charakter, sposób myślenia i doświadczenia w ich własny sposób.

W niektórych miejscach w powieści jest naprawdę bardzo cienka granica między głupim i wrażliwości bohatera. Po tym wszystkim, ogólnie rzecz biorąc, to była jego cnota, jego pragnienie, aby chronić i pomóc wszystkim dookoła był krytyczny i katastrofalne dla niego.

Patrzy na piękno w innych. Widzi to wszystko. Widzi nieograniczone piękno oceanu w Nastase Filippovne, Aglaia i wierzy, że piękno zbawi świat. Oświadczenia o wyrażeniu w powieści wyśmiać jej, książę, jego rozumienie świata i ludzi. Jednak wielu uważa, jak to dobrze. I zazdrosny o jej czystość, miłość do ludzi, szczerze. Zazdroszczę, być może, i powiedzieć nieprzyjemnych rzeczy.

Wartość obrazu Hipolit Terenteva

W rzeczywistości, jego sposób epizodyczny. On jest po prostu jednym z wielu ludzi, którzy są zazdrośni o księciu, dyskutować, potępiać i nie rozumieją. Śmieje się wyrażenie „Piękno zbawi świat”. Książę powiedział zupełny nonsens i znaczenie w jego zdaniu nie nie: jego rozumowanie w tej kwestii jest pewne.

Ale oczywiście, że jest, i bardzo głęboko. Tylko dla ograniczonych ludzi jak Terentyev Najważniejsze – to pieniądze, poważny wygląd, pozycja. Wewnętrzna zawartość, jego dusza nie jest bardzo zainteresowany, więc naśmiewa powiedzieć książę.

Jaki jest sens w wyrażeniu umieścić autora?

Dostojewski zawsze docenili znakomitą organizację duchową ludzi, ich integralności, wewnętrzne piękno i kompletności postrzegania świata. To właśnie te cechy dał jego niefortunne bohatera. Dlatego, mówiąc o tym, kto powiedział: „Piękno zbawi świat”, to na pewno powiedzieć, że autor powieści, przez obraz swego bohatera.

Zwrot ten starał aby było jasne, że najważniejsze – nie jest to wygląd, nie przystojny cechy i dane wzniosłość. I do tego i kochany przez ludzi – ich wewnętrznego spokoju, duchowych cech. Że dobroć, współczucie i człowieczeństwo, wrażliwość i miłość do wszystkich istot żywych umożliwić ludziom, aby uratować świat. Że jest to prawdziwe piękno, a ludzie, którzy posiadają te cechy, naprawdę piękne.