207 Shares 5297 views

Agawa – co to jest? Zdjęcia i opis rośliny, właściwości użytkowe

Agawa – co to jest? To jest soczyste odmiana, która rośnie na suchych obszarach, co do zasady, w górach. Zakład jest w doskonałych doświadczeń w Afryce, Azji, Meksyku i na południu Europy. Większość rdzennych ludzie wolą używać ten kwiat w celach leczniczych, ponieważ jest wyposażony w działaniu dezynfekującym. Agawa ma obszernej liście mięsiste, które są połączone do dużej rozety wokół korzeni.


Kwiat jest podobna do aloesu, ale ma szersze liście, krawędzie, które mogą być rozmieszczone kolce. Roślina ma znaczne rozmiary, tak soczyste plantatorów roślin, zazwyczaj w ogrodach w pobliżu hotelu. Znany jest z agawy amerykańskiej i niebieskiego. Apartamenty są głównie uprawiane karłowatych lub małych kwiatów.

Dorastając w otwartym polu

Agawa – jest rośliną, która może wytrzymać temperaturę centralnej Rosji bez żadnych problemów. 20-25 ° C, doskonale kwiatu. Gdy temperatura spadnie poniżej 10 ° C, lepiej rośliny przeniesiono do ciepłego. W ciężkich matryc mróz kwiatowych. Jeśli jest to niemożliwe, aby uprawiać rośliny w otwartym polu w okresie letnim zaleca się umieścić agawy na świeże powietrze. Jako minimum, wentylacja pokój z agawy muszą być systematyczne.

rozkwit

Agawa nie stosuje się do roślin, które każdego lata przyniosą Ci radość kwitnienia. Roślina wydziela kwiat raz, to w końcu umiera, i wyprodukował kilka nowych pędów na swoim miejscu. Agawa zaczyna kwitnąć dopiero w dziesiątym roku. Szypułki rozmiar wynosi od 3 do 9 m, kwiatostanów małą brązowo-żółty odcień. Kwiaty nie kwitną od razu, ale w ciągu kilku miesięcy. Kwiatostany przypominają wydłużone pudełka, klastrów w klastrach. Wewnątrz płaskie ciemnego nasiona.

Popularne rodzaje agawy: opis

  • American – jest jednym z najbardziej popularnych typów. Jest to duża roślin, w którym wylot na wolności może osiągnąć średnicy trzech metrów. Materiały są zazwyczaj niebieskozielone do dwa metry długości, a szerokość około 25 cm. Brązowawo-czerwone kolce są bocznie Według arkusz. Kwiaty w dziesiątym roku. Pokazano kilka form tego gatunku. Agawa amerykańskich zheltootorochennaya rośnie bardzo nebystro. Na krawędzi arkusza jest widoczne dla szerokiego pasmo światła koloru żółtego. Agawa amerykańska urządzone – jest to mała roślina o szerokim paskiem biało-żółte w środku liścia. Agawa urządzone amerykański biały ma białe paski w środku arkusza.
  • Funk jest małych rozmiarów, rozety o średnicy około 1,5 m. Się zielone liście, mniejsze u podstawy, środkowy i wzrost zmniejsza ponownie zmianę bieli skok. Na każdej stronie liści można zobaczyć kolce.
  • Nitesnovaya – Compact soczyste z atrakcyjnym liści nudnym kolorze zielonym, krawędzie, których długie białe włókna, a na koniec arkusza ma małą cierń.
  • Agawa królowej Wiktorii – jedna z najciekawszych form. Gniazdo ma kształt kulisty i osiąga średnicę 40-60 cm. Foldery zielony kolor zdobione ukośne małe białe paski. Liść trójkąta z krawędzią na środku. Kolce są widoczne tylko na talerzu arkuszy.
  • Kartofelevidnaya – dekoracyjny rodzaju agawy, ale jeszcze nie zostały przekazane w Kwiaciarstwa krajowym. Gniazdo arkusz – ok. 25 cm szarawy zielony arkuszy w powłokę wosku niebieski łopata kształtu. Na czubkach liści są ciemnoczerwone kolce, które znajduje się na skraju.
  • Kompresja – najbardziej nietypowy rodzaj. Ma wąskie liście i grube kuliste gniazda. Im starsza roślina, tym więcej gniazd się wydaje.

Właściwości pielęgnacyjne

Po zakupie agawy, zaleca się do przeszczepu, a gleba z kwiaciarni nie nadaje się do długiego istnienia zakładu. Agawa trzeba umieścić w słonecznym miejscu. Jeśli jest lekki, jest dobry, ale nie – nie jest krytyczna. Kwiat jest zalecany do wody, paszy i nie zmienić. Agawa Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca, doniczki i ziemi. W ciągu pierwszych kilku tygodni od kwiat będzie się zakorzenić, więc ważne jest, aby nie uszkodzić korzeni i liści roślin.

oświetlenie

Agawa pokój całkowicie bezpretensjonalny do oświetlenia. Rośnie w pełnym słońcu, a światło ściemniania. Jeśli umieścisz roślinę na północnej stronie, ustaw jako fitolampy podświetleniem. W zimnych porach roku wzrost agawy spowalnia. Składniki odżywcze wsparcie kwiat stanie aż do cieplejszego sezonu. Na agawy zima jak gdyby „śpi”.

warunki temperaturowe

Agawa – roślina ciepłolubne, więc w pokoju, w którym się rozwija, ma dobrze ogrzewane, następnie kwiat będzie czuć się komfortowo. Agawy musi być regularny wentylacji i temperatura powietrza nie jest niższa niż 10 ° C, w przeciwnym wypadku roślina obumiera.

wilgotność powietrza

Agawa nie wymaga oprysków. A także nie zaleca się umieścić obok opakowań kwiat z wody lub nawilżacz. Zazwyczaj, suche powietrze w mieszkaniach nadaje roślin. Jeśli rośliny opyla wylot, można je przetrzeć wilgotną szmatką. Po tej procedurze, należy je wysuszyć, inaczej będzie gnić i liści.

podlewanie

Rzadko rozpylanie naprzemiennie z podawaniem substancji odżywczych. O dwa razy na siedem dni będzie wystarczająca. Jako hodowcy mówią agawy podlewania w zimie trzeba raz w miesiącu. Agawa – jest mało wymagająca roślina. Podlewanie prowadzi się w korzeniach, górna nie jest zalecane, ponieważ wyloty gromadzą wilgoć tworzy gnicie.

posypanie

W okresie wegetacji kwiat powinien być podawany raz w miesiącu. Można użyć nawozu do kaktusów. Oni przeważnie niewielka ilość azotu, a to sprzyja rozwojowi zgnilizny w liściach. Jeśli nawozić częściej składniki odżywcze będzie gromadzić, co z kolei zaszkodzi agawy. W okresie karmienia zima nie jest wymagana, gdy roślina jest w stanie spoczynku.

zasady sadzenia

Stale sukulenty przeszczepie nie może być uszkodzony podczas tej operacji, korzenie, liście i rośliny trudne do odzyskania. Istnieją trzy przeszczepy zasady kwiatowe. Każdego roku na wiosnę przeszczepie młodych roślin. Dorosły Flower – w razie potrzeby, na przykład, jeśli pula jest zbyt mała. Nie zasypiaj szyi agawy, powinna być utrzymywana powyżej ziemi. W tej pozycji, roślina czuje się świetnie. Agawa powinny być przesadzane, gdy nie jest w pełnym rozkwicie. W skrajnych przypadkach, usuń kwiat, jego agawy (na zdjęciu powyżej), wzrost spędzać większość swoich sił. Ale to najlepiej poczekać do pąków kwiatowych, a dopiero potem zrobić swój transfer.

reprodukcja

Propagowane agawy mogą być nasiona lub niemowlęta. Nasiona nie są najlepszym wyborem, bo wtedy roślina rośnie bardzo powoli. Ale jeśli wybrałeś wszystkie takie same, ta metoda, nasiona sadzi się wczesną wiosną, maksimum pod koniec zimy. Podczas namnażania dzieci pierwsze, są one oddzielone od głównej rośliny za pomocą ostrego noża. Następnie suszy się w ciągu dwudziestu czterech godzin, rosnącego w doniczce. Podłoże powinno być przygotowane z wyprzedzeniem. Zajmuje rzadkie podlewanie, tak długo jak roślina nie zakorzenić i nie przyzwyczaić się do nowego miejsca.

przygotowanie gleby

Do uprawy agawy w domu jest idealny skaliste lub luźne gleby. Gdzie większość kwiatów umrzeć, agawy rosną. W środowisku domowym miesza gruboziarnistego piasku rzecznego i torfu w równych ilościach. Czy można kupić gotowe podłoże w sklepie. W glebie dodać proszek do pieczenia, na przykład piasku lub perlitu. Na spodzie zestawu odpływowego, jest on wymagany do przejścia nadmiaru wody, ze względu na które gniją korzenie i liście.

Choroby i szkodniki

Pasożyty szybko zniszczyć roślinę. Tak szybko, jak można zauważyć pierwsze oznaki klęski, agawy prawo być traktowani z mieszanek specjalnych. Z reguły głównych szkodników roślin – skali Jose i wciornastków. Jeśli są one obecne w małych ilościach, usuwane są wacik bawełniany alkohol. Dalsze wodne wycierania liści mydła i czosnku. Metoda ta pomaga w niewielkiej infekcji, ale jeśli wielu szkodników, należy stosować „aktellik” lub malation. Agawa – wybrednym roślin, które mogą przetrwać w środku pasa, choć przyzwyczajeni do klimatu Azji i Meksyku.

Według rodzaju agawy podobny do aloesu. Istnieje ogromna różnorodność roślin, podobnie jak ponad 50 różnych gatunków agawy. Sukulenty brakuje skaliste gleby, rozproszone światło i podlewania. Jest to niezbędne do monitorowania reżimu temperatury i stale wentylacji pomieszczenia, w którym agawy wzrasta. Roślina szybko umiera z powodu szkodników, z tego powodu, nie zapomnij o karmieniu i obsługi.

Agawy: właściwości użytkowe

Większość gatunków roślin wytwarzają liny, kable, przewody i inne ostre tkanin. Wykonane z opakowania makulatury. Niektóre gatunki soczyste roślin w obszarach tropikalnych na włókno.

Od szypułki ekstrahuje się sok, kwasu cytrynowego i paszy dla pszczół i papki, stosowanej do wytworzenia mydła.

Od słodkiego soku, które są zbierane przed kwitnieniem, przygotować pulque – tradycyjnego meksykańskiego napoju alkoholowego. Agawy rdzeń stosowany do produkcji napojów alkoholowych, takich jak tequili i mezcalu. A poza tym, sok jest stosowany jako środek przeczyszczający i przeciwbólowe. Ze względu na antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości agawy roślin stosowanych w chorobach dróg oddechowych.

Korzenie gatunków roślin są również wykorzystywane w medycynie. Amerykańscy liści agawy zawiera steroidowe saponiny, które są wykorzystywane do syntezy hormonów – kortyzolu, progesteronu.

Oparte agawy produkować leki do stosowania zewnętrznego, który jest używany w reumatyzm i zapalenie korzonków nerwowych, pierś chorób, urazów lub skręcenia.

Agawa pokój z widokiem jego dekoracyjny wnieść do wnętrza nietypowych nut jako pojedynczy zakład, a w kompozycjach.