389 Shares 6598 views

Jak zrobić własnymi rękami akwarium w domu?

Aquaria z każdym rokiem staje się na świecie coraz bardziej popularne hobby. Ryby są bardzo piękne, obserwując je cudownie uspokaja umysł i dostosowuje do pozytywnego, konstruktywnego. Jedynym problemem jest to, że koszt akwarium może być bardzo wysoka. I nie chodzi tylko o niektórych modelach marki!

Powstaje pytanie, w wielu fanów na jak zrobić własnymi rękami akwarium. W zasadzie, nie ma nic nadzwyczajnego w tym. I w ten sposób można mieć pewność, aby przeczytać nasz artykuł.

Dlaczego angażują się w „amatora”?

Istnieje kilka powodów, oprócz niezadowolenia z ceną przypadkach fabrycznych. Załóżmy je wymienić:

 • Po pierwsze, doświadczony amator akwarium mogą nie być zadowoleni z jakości, kształtu i innych cech, które są obecnie sprzedawane w sklepach.
 • Po drugie, może po prostu chcesz zrobić coś pożytecznego własnymi rękami.
 • Po trzecie, chcesz „wypełnić swoją rękę”, a następnie udać się sprzedać, aby akwarium.

Na ogół, rozumie powodów. Więc jak zrobić akwarium własnymi rękami? Rzecz trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego materiału.

Materiały itd

rodzaje szkła należy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli myślisz, jak zrobić akwarium własnymi rękami dla lalek (lub do podobnych celów dekoracyjnych), czytać wszystkie opcjonalne: wystarczy wziąć mniej lub bardziej odpowiednie szkła i rozpocząć klejenie, korzystając z porad w odpowiedniej części artykułu. W przypadku, gdy trzeba dom dla ryb, czytaj dalej.

Uważa się, że najlepszych odmian szkła – M1 lub M8. Najlepszym wyborem będzie rodzajem M1, ale jest taki materiał droższe. Eksperci twierdzą, że szkło nie jest gorszy niż M3 powinien być wybrany przy wyborze odmian, jako ryzyko w takim przypadku zbyt niebezpieczne: zalanych sąsiedzi są mało prawdopodobne, aby doczekać się swoim hobby.

Przed dokonaniem akwarium własnymi rękami po raz pierwszy, nie jest konieczne zwłaszcza do eksperymentowania. Państwo idealne zwykły shop-okno. Przy zakupie należy sprawdzić, że materiał nie ma pęknięć, odprysków, pęcherzy i innych wad.

Nie zapominajmy, że przed zakupem nie przeszkodzi w góry w celu określenia grubości materiału. Oto przykład stół, na którym będzie to możliwe „oszacować” parametry. Na skrzyżowaniu widać wartości pożądanej grubości szkła.

Wysokość cm

Długość akwarium centymetrów

55

65

75

85

95

105

115

125

30

6

6

7

7

7

7

7

7

35

6

6

7

7

7

7

7

9

40

6

7

7

7

7

7

9

9

45

7

7

7

7

7

7

9

9

50

7

7

7

7

9

9

9

9

55

7

7

7

9

9

9

9

9

60

7

7

9

9

9

11

11

11

65

7

7

9

9

11

11

11

11

70

9

9

11

11

11

11

11

11

75

9

11

11

13

13

13

13

13

80

9

11

11

11

13

13

13

13

85

11

11

13

13

13

16

16

16

90

11

11

13

13

13

16

16

16

95

13

13

13

13

16

16

16

16

Możemy obliczyć wymaganą objętość

Generalnie, przed podjęciem swoje ręce akwarium, korzystnie przynajmniej z grubsza wyobrazić jego zakresu. Aby go obliczyć, wymaga prostego wzoru matematycznego:

V = L * a * H

L – długość żądanego pojemnika.

a – szerokość jego przypuszczalną.

H – sposób jego wymaganej wysokości.

Po prostu poprzez pomnożenie wszystkich tych opcji, otrzymasz wysokość akwarium, które potrzebujesz. Jak widać, nic skomplikowanego kalkulator do określenia wartości danych, których nie potrzebujesz.

usztywnienia

Co to jest i do czego służą? Usztywniacz – są to paski tego samego szkła, które będzie chronić swój statek od zginania na zewnątrz. Grubość i długość nich powinien być taki sam, jak w zbiorniku szklanym. Szerokość żeber może mieścić się w pięciu centymetrów. Jeśli akwarium będzie więcej niż połowa długości, wtedy zalecamy, aby uczestniczyć w obecności konkretnego elementu konstrukcyjnego, która powinna być ustalona pod kątem prostym do okien bocznych i przednich.

Oprócz zwiększenia wytrzymałości pojemnika, żebra pozwalają umieścić na najlepszych ciężkich nakrywkowe i przeprowadzić z nimi akwarium. Jeśli długość konstrukcja jest pół metra (lub więcej), pożądane jest, aby zainstalować więcej i podkładów. W zasadzie ten sam pas szkła, ale skleić je należy obniżyć same usztywnienia.

Cięte lub nie ciąć?

Z podstawowymi parametrami jasne. To znaczy, czy to zrobić tylko jako ciętego materiału i stoi na własną rękę? Jeśli urodziłeś się z kutra szkła w ręku – nie pytania, śmiało. Ale jeśli masz odrobinę wahania, to lepiej nawet nie zrozumieć. Po pierwsze, jest to naprawdę trudne i ponury. Po drugie, koszt wycinając większość materiału w cenie. Jeszcze lepiej, gdy odkryli, przyzwoity sklep, gdzie szkło nie jest cięty ręcznego cięcia szkła, specjalne maszyny, z których można zrobić idealnie prostych cięć.

Ostatnio, nie tylko bezpośrednio wpływa na wygląd akwarium, ale również na jakość jego wiązania, który ma o wiele ważniejsze. Jeśli jesteś zadowolony z małym pojemniku, wtedy na pewno będzie w stanie wynegocjować z mistrzem o szczegóły dla niego zrobić ze skrawków: koszt takiej opcji to prawdopodobnie być mile zaskoczony! Ważne jest, że warsztat jakościowo traktowane jako krawędzie pozostają będzie bardzo zdenerwowany bez palca w wyniku dbania o ryby. W zasadzie mogą być traktowane w domu, to tylko taka operacja jest nadal obarczona urazów.

Przed dokonaniem akwarium naprawdę swoje ręce, w tym prac cięcia szkła, jak pracować, ale nie wyników prawdopodobnie zawodzi.

klej pytanie

Nawiasem mówiąc, niektóre klej połączyć wszystkie te „dobre”? Odpowiedź jest prosta – uszczelniacz silikonowy, i tylko on. To się po prostu przed dokonaniem akwarium, zaleca się, aby upewnić się dwie ważne rzeczy:

 • To naprawdę jest w 100% silikonu.
 • On naprawdę nadaje się do klejenia akwariów. Informacja na opakowaniu, jest pożądane, aby przeczytać dwa razy. Ważne! Obecnie na rynku można często zobaczyć przeciwgrzybicze uszczelniacze, które wydają się być odpowiednie do akwarium. To właśnie naprawdę te fungicydy, które są zawarte w tym kleju, niezwykle negatywny wpływ na florę i faunę akwarium! Wśród specjalistów jest uważana za punkt odniesienia marki Dow Corning 911. Z tego uszczelniacza prawdopodobnie nie będzie miał problemów.

Przed dokonaniem akwarium w domu, trzeba także wybrać odpowiedni kolor uszczelniacza. Obecnie istnieją kompozycje wszystkich kolorach tęczy: co wybrać?

Powinieneś wiedzieć, że czarne uszczelniacze najlepiej wyglądają w akwariach, którego objętość ponad sto litrów. Bezbarwny jako uszczelniacze są uniwersalne. Jeśli chcesz, aby akwarium morskie własnymi rękami, najkorzystniej wybrać tę opcję. Praktyka pokazuje, że woda morska często reaguje z barwnikami, które jest często smutny końce.

Należy zauważyć, że bezbarwnej uszczelniaczy nie jest tak wyraźnie widoczny błąd klejenie i wycinanie szyby. Białe i kolorowe kleje muszą być związane z budową sali. Ponadto, „kolorowy” małe akwarium w większości przypadków będzie wyglądać śmiesznie.

Przed dokonaniem akwarium w domu, to lepiej kupić bezbarwny klej. Należy pamiętać, że lepiej jest kupić go w probówce, do którego można podłączyć pistolet montażowy. Z nim będzie dużo łatwiej pracować.

ozdoby

Uczyńmy małą dygresję. Wiele osób interesuje się, jak zrobić ozdoby w akwarium własnymi rękami w domu. Dwa słowa trudno odpowiedzieć tutaj. Jednak postaramy.

Ozdoby są w dwóch rodzajach: obiektów przyrody ożywionej i nieożywionej. Były to Wielka. W celu przygotowania ich wymaga skomplikowanego i wielostopniowy wywar. Ponadto, jeśli jest w posiadaniu laika, nikt nie może zagwarantować, że szkopuł wkrótce zaczyna gnić. A ponieważ takich ozdób jest lepiej kupić w sklepach.

Więc mimo wszystko, jak zrobić dekoracje w akwarium własnymi rękami? Najprostszym sposobem, aby zbierać piękne kamienie wapienne (nie) i poza nimi kapryśny kompozycję. Ponadto, na tylnej ścianie akwarium często piękne klatek plecami: wykonane ze szkła lub drewna wykonane „box” z odpowiedniej wielkości, która określonymi skład gałęzi, suchych roślin i innych rzeczy. Należy również zauważyć, że dno może być banalne farby.

Co jest przydatna?

Oto krótka lista narzędzi i materiałów chcielibyśmy zwrócić uwagę:

 • Miękki kamień szlifierski.
 • mililitry strzykawek za dwadzieścia lat.
 • Nie koliduje z dobrym dostaw serwetki.
 • Ostry nóż do cięcia pisanie pozostałości uszczelniacza.
 • Butelka do odtłuszczania.

Zaczynamy skleić

Przed dokonaniem akwarium własnymi rękami, musimy zdawać sobie sprawę z dwóch podstawowych sposobów klejenia:

 • Ściany mogą być przyklejone bezpośrednio na dnie.
 • Mogą być mocowane na całym dnie.

Liczne źródła opisane, że drugiej metody, ponieważ jest bardziej niezawodny. Jednak praktyka pokazuje, że pierwsza opcja nie jest gorsze, cechy wytrzymałościowe takich akwariach są dość dobre. Wielu fanów akwariów powiedzieć, że jest znacznie bardziej wygodny w prowadzeniu. To właśnie z jego przykładzie pokażemy, jak zrobić akwarium własnymi rękami. Pamiętaj, że należy wziąć pod uwagę ważny fakt: ściany boczne są krótsze niż szerokość dna zbiornika (dokładnie dwa grubości szkła). Nie zapomnij dodać milimetr do rezerwy.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko czego potrzebujesz zaopatrzony, wszystko co musisz wiedzieć. Nadszedł czas, aby rozpocząć klejenie. Więc jak zrobić akwarium własnymi rękami w domu?

Pierwszy etap

Natychmiast leczyć krawędzi szyby, jeśli nie zostało to zrobione. Najlepiej to zrobić w następujący sposób: typ w kąpieli przez około dziesięć do piętnastu centymetrów wody, umieszczone na spodzie grubym ręcznikiem, a on delikatnie umieścić szklankę. Zwilżyć miękką kamień szlifierski wodę, spokojnie spędzić je na krawędziach szyby. Nie obciętą powierzchnię w każdym razie! Fakt, że silikon dobrze utrzymywane na gładką, zamiast szorstkich powierzchniach.

Jeśli chcesz, aby akwarium własnymi rękami (duży), dowiedzieć się wcześniej, czy istnieje możliwość pracy w łazience, czy jest bałagan, jeden niezgrabne ruchy – i nie ma okien. Po pracy właściwie wycieranie suchą szmatką szkła. Ich końce muszą być odpowiednio odtłuszczania za pomocą alkoholu lub acetonu (w dobrze wentylowanej powierzchni).

druga noga

Kładziemy dno akwarium obok pokoju, w którym będziesz pracował. Nie zapominaj, że pod szkłem, pożądane jest, aby umieścić czystą i gęstą tkaninę. W zasadzie, dobre dopasowanie i papieru. Ostrożnie odciąć dyszę tuby kleju, po wypełnieniu go narzędzia mocującego. Weź przednią ścianę przyszłości akwarium, umieścić na jej tyłek uszczelniacz silikonowy.

Jeśli kleite dla małego szklanego akwarium, będzie to bardziej wygodne, aby nie używać zestawu pistolet i strzykawkę, co wspomniano powyżej. Po pierwsze, taśma klejąca byłoby lepiej iść do łóżka. Po drugie, nadmiar uszczelniacza będzie prawdopodobnie znacznie mniej. Powodując substancję, upewnij się, że warstwa ma być jak najbardziej jednolita.

Jeśli widzisz powstałą wnękę, wypełnić go natychmiast. Spowodowane warstwa szczeliwa? Następnie bierzemy ścianę i ustawić go na dnie akwarium. To nie powinno być dużego nacisku: inaczej produkowane zbyt dużo nadmiar kleju. Silikonowego charakteryzuje się tym, że warstwa silniejszy niż jest to bardziej.

Spróbuj zrobić tak nie dostać nadmiar silikonu po obu stronach. Jeśli coś jest nadal „czołgał”, jeszcze lepiej nic nie robić. Niech szew jak wysycha, tak aby później łatwiej było zbyt dużo. Klejona ścianę przednią niż podpory i opuścić.

Etap trzeci

początek ściana boczna mocowana w taki sam sposób. Końce akwarium dokładnie płaszcz szczeliwem, klej ostrożnie. Ważne jest w tym miejscu, aby zapobiec tworzeniu się skosy i podobnych wad. Ciągłego monitorowania stanu warstwy silikonu w stawach.

Czwarty etap

Jak można zauważyć, każda pozostała krawędź kleju w taki sam sposób. Ściany do siebie naciskać potrzebę starannie, bez fanatyzmu: w przeciwnym razie ryzykujemy prostu wycisnąć kilka silikonu, które prawie na pewno doprowadzi do powstawania przecieków. W postaci gotowego akwarium należy pozostawić do wyschnięcia na co najmniej jeden dzień. W każdym razie nie można przenieść lub Wiggle.

Piąty etap

Wspominaliśmy już o tym, ale przypomnijmy raz jeszcze. Więc jak zrobić akwarium własnymi rękami (400 litrów lub więcej statków masowych w szczególności) jest dość trudne po raz pierwszy, nie zapomnij, aby zapewnić i wklejanie żebra.

Podłącz je należy rozpocząć dzień po zakończeniu uszczelnienia zbiornika. Najpierw trzeba włączyć gotową stronę produktu. Żebro dokładnie płaszcz z silikonowym szczeliwem na całej powierzchni. Najważniejszą obsłużyć najdłuższy bok. Mamy skleić części, a następnie odczekać co najmniej jeden dzień, podczas gdy budowa nie osiągnie niezbędną wytrzymałość.

Jeśli się naprawdę duże akwarium, lepiej pospiesz się i czekać co najmniej dwa do trzech dni. Więc o wiele bezpieczniejsze. Rzeczywiście, w tym przypadku, to najlepiej, aby ponownie zająć instrukcje dla uszczelniacza i uważnie czytać go. Co do zasady, nie jest napisane wiele ciekawych rzeczy. Często rynek kupić uszczelniacz, oficjalny termin jest całkowicie suchy, który jest co najmniej cztery do pięciu dni. Nawiasem mówiąc, jest jeden mały sekret: jeśli pokój jest przynajmniej nieznacznie zwiększona wilgotność, silikon schnie znacznie szybciej.

ostateczna akcja

W ten sposób klej suszy. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć eliminując jego ekscesy. W tym celu potrzebny jest ostry nóż lub nóż papeterii. W zasadzie, nie można wyciąć wewnątrz akwarium. Woda, gleba i roślinność doskonale ukryć wszelkie niedoskonałości.

Wreszcie zalecamy obowiązkowy sprawdzić szczelność swojej twórczości. Przelew (jeśli to możliwe) w pomieszczeniu zbiornika, który w przypadku których nie przeszkadza wlać. Ostrożnie napełnić go wodą i pozostawić na kilka dni. Jeśli przez cały ten okres szwach nie będzie wykonywać żadnych kropel wody, może słusznie pogratulować siebie.