759 Shares 4618 views

Amerykański pisarz Richard Yates

Amerykański pisarz Richard Yates umieścić za powieści, które stały się popularne w dzisiejszych czasach. Jednak w trakcie jego trwania jego prace były popytu i często bezczynnie na półkach księgarń. Tematyka Dotknął on w swoich książkach były istotne w ciągu ostatnich kilku lat, ale najwyraźniej są teraz ludzie muszą uporządkować swoje myśli i uczucia, porównując się do bohatera, który wpadł Richard Ieyts.

Pochodzenie zainteresowania

Urodził się w zimie 1926 roku. Wychowałem się w rodzinie niepełnej, jego rodzice rozwiedli się, gdy miał zaledwie trzy lata. To było po licznych transferów. Richard Yates odwiedził różnych miast, dziennikarstwo nim zainteresowana, gdy mieszkał w Connecticut. Ale żeby dostać pracę jako dziennikarz miał tuż po drugiej wojnie światowej. Podczas niej, służył w wojsku. W 1946 roku powrócił do Nowego Jorku, gdzie był ukochany zawód. Prokurator generalny Robert Kennedy podczas swoich występów zawsze cieszył zebranych przemówienie które Richard Yates napisał dla niego. Pasja do pisania pozwoliła mu zarobić adaptacji dzieł sztuki przez filmowej adaptacji i skryptów.

Silna osobowość

Chory na gruźlicę w 1950 roku, jako młody człowiek nie był od razu w stanie przezwyciężyć nieszczęście spadło na niego. Dlatego przez długi czas był nękany przez ubóstwo i problemy z alkoholem. Richard Yates był dwukrotnie żonaty. Po raz pierwszy ożenił się w wieku 22 Sheila Bryant. Początkowo współpraca z nią była wspaniała. Ona nawet urodziła mu dwie córki, mimo że rodzina miała życie do renty inwalidzkiej, który wyizolowano po armii Ryszarda choroby. Jednak w 1959 roku, jego żona zostawiła go z dziećmi. W okresie, który trwał ich związek, Yates spędził dużo czasu na czytanie i pisanie własnych dzieł. Początkowo były to historie. Jeden z nich – Jody walcowane Bones – nawet dostał nagrodę Magazine Athlantic miesięcznie.

Już po raz drugi Richard był żonaty w wieku dojrzałym – Martha Spears, urodziła mu córkę i również z którym rozwiodła się w 1975 roku. Może te trudne relacje rodzinne przewidziane materiał napisać książkę o życiu małżeństw.

działania twórcze

Pokonanie trudy życia, Richard Yates, którego biografia jest opisany w tym artykule, był zaangażowany w pisanie książek. Jego pierwsza powieść została opublikowana dwa lata po pierwszym rozwodzie. To była „Droga do szczęścia”. W ciągu swego życia napisał 8 powieści, z których ostatni – niepewnych czasach – nie ukończył.

Wśród dzieł Yeatsa – "Easter Parade", "The Shadow of Destiny", "Crying młode serca" i innych. Ponadto opublikowano zbiory opowiadań „Jedenaście rodzaje samotności” i „Lovers kłamców”, zostały sporządzone przez Richarda Yatesa.

Jego książki zaimponować i nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Wszyscy zgadzają się co do jednego: kreatywność Yates pełen bólu, rozpaczy, samotności. Wszyscy jego bohaterowie są nieszczęśliwi. Życie w książkach tego pisarza jest pokazana bez upiększeń, takie jak to jest, jego zdaniem. Nie wszyscy czytelnicy zgodzą się z tym, ale Yeats sylaba niesie i sprawia, że produkt przeczytać do końca.

Pierwsza książka

W swojej pierwszej powieści, autor opowiada o życiu Franka i kwietniu. Jakiś czas po ślubie, po urodzeniu dwójki dzieci, nagle odkryć, że żyją nudne życie, w którym nie ma miejsca do realizacji swoich marzeń. Postanawiają jechać do Paryża, mając nadzieję, że zmiana miejsca zamieszkania będzie zrobić coś nowego w swoim życiu. Ale kiedy przeniósł się z żoną zrozumieć, że było w nich i przez same nie mogą uciec. Okazało się, że są one związane nie kochać, a miłość.

Ta książka została sfilmowana w 2008 roku. Leonardo DiCaprio i Keyt Uinslet. Film otrzymał pozytywne krytyków i kochany przez wielu widzów, choć niektóre z nich nawet nie wie, że jest on oparty na dziełach Richarda Yeytsa.

Pisarz, podobnie jak wiele nierozpoznane geniusz, mieszkał przez resztę swojego życia w ubóstwie. Pił dużo, niedożywionych, mieszka w wynajętych mieszkaniach wszystkich opuszczonych i niekochanych. Ciało nie może wytrzymać takiego leczenia, aw 1992 Yates zmarła z powodu powikłań z łatwą obsługą, która nie może być on wypłacany jest dla ich zdrowia trochę więcej uwagi.