870 Shares 966 views

Lek "Diane-35". instrukcja

pigułki antykoncepcyjne „Dianę-35” odnosi się do grupy preparatów złożonych. Lek zawiera etynyloestradiol (estrogen) i octan cyproteronu (antyandrogenową) mający wpływ gestagenne. Efekt antykoncepcyjny jest osiągane przez utrzymanie wysokiej lepkości wydzielania szyjki macicy, co zapobiega przedostawaniu się do jamy ciała (macicy) plemników.


Lek "Diane-35". Instrukcje. opis

Wpływ octanu cyproteronu zapewnia blokowanie receptorów androgenów, zmniejszając skutki kobiet androgenizację (utrata włosów, wzrost włosów u mężczyzn, nadmierne wydzielanie łoju).

Stosowanie leku znacznie zmniejsza ilość istniejących trądzik, zapobiega powstawaniu nowych.

Ponadto efekt antyandrogeniczne octan cyproteronu o działaniu gestagenne. Powoduje to opóźnienie owulacji i działanie antykoncepcyjne, odpowiednio.

Działanie antykoncepcyjne leku zaczyna wykazywać czternasty dzień od początku stosowania i jest obecna na całym siedmiodniowej przerwy w recepcji.

Medycyna "Diane-35". Instrukcje. świadectwo

Uzupełnianiu kobiet androgenizację (łojotok, wzrost włosów u mężczyzn, trądzik pospolity), zapobieganie niepożądanym poczęcia u pacjentów z tymi zjawiskami.

"Dianę-35" tabletki. Instrukcje użytkowania

Drug biorąc pigułki dziennie, doustnie. Chew lek nie powinien być. Drażetki połykać w całości, popijając płynem w małej ilości. Następujące techniki przygotowania „Diane-35” Instrukcja zaleca, aby w jednym i tym samym czasie, najlepiej po śniadaniu lub obiedzie.

Stosowanie leku rozpoczyna się w pierwszym dniu cyklu. Drażetki wykorzystuje odpowiedni dzień tygodnia w polu kalendarzowego.

Kiedy ostatnie (XXI) pigułki, należy zrobić przerwę na siedem dni w recepcji. W tym okresie zwykle występuje krwawienie (menstrualnopodobnoe). Odbieranie nadal w tym samym dniu, jak rozpoczął się kurs.

Medycyna "Diane-35". Instrukcje. skutki uboczne

Lek może powodować pewne zmiany hormonalne i ginekologiczne. Obejmują one, w szczególności, obejmują zaburzenia wagi ciała, uczuciem napięcia na gruczoły piersi (sutkowe), zmiany popędu płciowego, krwawień międzymiesiączkowych. Jest również prawdopodobne, zmiany nastroju, bóle głowy i inne zaburzenia psychiczne. W niektórych przypadkach mogą być nudności, ból w okolicy żołądka, nadciśnienie (krew). Nie zaleca się długotrwałej ekspozycji na słońce, ze względu na ryzyko powstawania plam starczych na twarzy. nietolerancji można zaobserwować bardzo rzadko podczas korzystania z soczewek kontaktowych.

Należy zauważyć, że powyższe objawy wzmocnienia reakcji jest bardziej prawdopodobne w przypadku niekontrolowanych (niezależnych) otrzymujących leki hormonalne. Ryzyko niekorzystnych następstw zminimalizowanych z właściwego doboru leków.

Przeciwwskazane leków „Diane-35” ze skłonnością do tworzenia skrzepów krwi w czasie laktacji, wyrażone funkcji niedogodności i nowotwory wątroby, anemię klechatoy, ciąża, cukrzycy z ciężkimi zaburzeniami naczyniowymi. Preparatu i nie jest przypisany nowotworów macicy, endometriozy, raka piersi, idiopatycznego żółtaczki ciąży, zaburzenia metabolizmu lipidów. przeciwwskazane jest także progresywny charakter otoskleroza podczas poprzedniej ciąży.

Przed i co sześć miesięcy od narkotyków i ogólnej zaleca badania ginekologicznego. Przy wystąpieniu lekarstw „Diane-35” bóle głowy (migreny), nagły widzenie lub zaburzenia słuchu i inne niekorzystne efekty powinny niezwłocznie uchylić leku i zasięgnąć porady lekarza.