681 Shares 8307 views

Devis Andzhela: biografia, życie osobiste, zdjęcia, cytaty

Być może nie ma takiej osoby, która przynajmniej raz słyszał o kobiecie z wielkim nazwy Andzhela Devis. Działacz, wykładowca, badacz i pisarz – ona poczyniła ogromny wkład w walkę o prawa uciśnionych. Davis stał się autorem książek o kulturze, polityce i los kobiet. Fanatyczna feministka sprawdził się jako zwolennik równości płci. Była także zwolennikiem reformy systemu więziennictwa.


Andzhela Devis: The Autobiography

Dziewczyna Davis pojawił się w rodzinie nauczyciela i Bowser w Birmingham (Alabama) 26 stycznia 1944 roku. Od najmłodszych lat Angela głęboko przesiąknięty ideami socjalizmu. W tych czasach, w południowej części amerykańskiej grupy „Ku Klux Klan” czuł się zupełnie swobodnie.

Davis był doskonałym uczniem w szkole. Marzyła o zostaniu nauczycielką. W wieku 15 lat, Devis Andzhela przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie uczęszczał do szkoły średniej. Po raz pierwszy zainteresował się polityką w liceum.

Brandeis University

Dziewczynka dołączyła do grona marksistowską, gdzie zaprzyjaźnił się z córką znanego historyka Herbert Aptheker. Po ukończeniu szkoły średniej, Angela z jej ciemnoskóry dziewczyną wchodzi na Brandeis University. Pobiera ona doskonałą okazję do studiowania filozofii ze słynnym amerykańskim ekspertem kultury Gerbertom Markuze.

To zawsze przyciąga ludzi pojęcie równości. Andzhela Devis, zdjęcie, które można zobaczyć tutaj, przeszkolony w dobrych instytucji edukacyjnych dostępnych w czarnych dzieci. W tamtych czasach nie każdy ma okazję do nauki na uniwersytecie. Ona internowany na Sorbonie. Tam doskonalił swoją wiedzę o literaturze francuskiej. Profesor Uniwersytetu w Paryżu powiedział później, że Davis różniły skromność i powagę.

VIII Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów

W 1962 roku otwarto dla Andzhely DEVIS VIII Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Trzymał w Helsinkach. Losy przypadku kobiety odgrywały ważną rolę. Celem Davis – Więcej informacji na temat przedstawicieli rewolucyjnej młodzieży z całego świata. Na festiwalu, Angela spotyka się z kubańskimi studentów. Staje się legendarny kibic Fidel Castro.

Uniwersytet we Frankfurcie, Niemcy

Potem kontynuuje studia na Uniwersytecie we Frankfurcie. W 1965 roku zakończy instytucję edukacyjną. W 1966 Devis Andzhela przybywa do Paryża. Jest ona zamiar uczyć się francuskiego. Zamiast tego przechodzi do studium filozofii. Szczególną uwagę przywiązuje się do pracy Davis Alberta Kamyu, Karla Marksa, Jean-Paul Sartre.

Powrót do USA

W chwili, aż amerykańska dziewczyna była w Europie, w Stanach Zjednoczonych zaczęły pojawiać się masowo radykalny ruch. Angela decyduje się na powrót do ojczyzny, aby stać się częścią z nich.

W 1967 roku Angela Yvonne Davis przybył do San Diego. Tam kontynuował studia dogłębne filozofii. W tym czasie, Angela aktywnie pomaga obywatelom przebywającym w więzieniu. Znana jest jako silny osoby publicznej i organizator wielu akcji i wieców.

W 1970 roku Davis ogłosił poszukiwany przez FBI. W oczekiwaniu na dworze była zmuszona spędzić pół roku w areszcie w Nowym Jorku dla kobiet. W 1972 roku wsparcie Angela były gwiazdy takie jak Dzhon Lennon i brytyjskiego rockowego zespołu Rolling Stones. „Black Panther” był podziwiany przez wielu osobistości w każdym czasie. Rosyjski piosenkarz Garik Sukachev wydała piosenkę zatytułowaną „Wolność dla Andzhele DEVIS”.

Stając widoki Andzhely DEVIS

US Historia nie zna bardziej znanych radykalnych działaczy i nauczycieli afroamerykańskiego niż Davis. Była ostra bojownik o prawa obywatelskie. Nawet w dzieciństwie, Angela dowiedział się, co „nierówności ras”. Jako nastolatka, ona i jej koledzy zorganizowali Grupa analityczna stosunków rasowych. Dużą rolę w kształtowaniu postaw dziewcząt grał bombardowania kościół znajdujący się w Birmingham. To wydarzenie w 1963 roku pochłonął jej przyjaciół niewinnych dziewcząt. Andzhela Devis reaguje na niesprawiedliwych polityk i okrucieństwa społeczeństwa.

19-letni czarny dziewczyna z drżącym sercem słuchałem potężny anty-rasistowskiej wypowiedzi słynnego afrykańskiego-amerykańskiej Martin King. Lider ruchu na rzecz praw Murzynów w Stanach Zjednoczonych odegrała ważną rolę w rozwoju praw-nastroju cywilnego. Te wydarzenia nie mógł jednak zostawić ślad na perspektywy Andzhely DEVIS.

niesprawiedliwość społeczna we wszystkich jej przejawach spowodowane psychicznego cierpienia dziewczyny. W głębi serca zawsze pozostawione rany członkowie Ku Klux Klanu, bezwzględnie dzierżył w Alabamie.

Ulubiona książka Davis przez wiele lat pozostawał dzieło Karla Marksa i Engelsa Fridriha „Manifestu Komunistycznego". Czarny działacz nazywa się komunistą i doprowadził wściekłą walkę o sprawiedliwość.

Życie osobiste Davis

Jasne stało się w romans Davis po jego zwolnieniu z Uniwersytetu Kalifornijskiego i łączenia partii komunistycznej. Angela Davis, biografię, która jest uważana w tym artykule, bronił praw więźniów i był częstym gościem w więzieniach. W jednym z nich poznała 28-letniego George'a Jacksona. W młodym przystojnym mężczyzną „wisiał” wielu przestępstw. Ale udało mu się oczarować dziewczynę. Angela zdecydowała się reprezentować Człowiek staje się jego publiczny obrońca.

Większość czasu działacza praw człowieka i jego brat George i jego przyjaciółmi zaplanował wydanie bliskiej osoby. Jednak ucieczka i nie udało się zrealizować. Jonathan, młodszy brat więźnia w momencie sędzia próbny zakładnikiem. Historia zakończyła niestety, policja strzał i Jackson, Jr., a sędzia. Sam George zginął jakiś czas w więzieniu. Broń, która miała strzelać sędzia, został nabyty w imię Davis …

Aresztowanie Davis

Angela został aresztowany za udział w próbie zorganizowania ucieczki Jackson. Kobieta w więzieniu za około półtora roku. Początkowo była przechowywana w pojedynczych komórkach karę, ale ze względu na jego nalegań została przeniesiona do zwykłego zakładu karnego. Jego osadzonych z celi Angela nazywa walczyć o poprawę warunków w więzieniach niż bardzo rozgniewało miejscowych strażników.

W tym czasie, Davis pogorszył się stan zdrowia. Zaczęła występować problemy z jego wizją. Jest to jednak historia działacza praw człowieka przyniosła światową sławę. W odpowiedzi na skargę były liczne „left” siły w różnych częściach świata. Później sąd wydał werdykt uniewinnienia, a Angela został zwolniony.

Andzhela Devis w ZSRR

Podczas zimnej wojny, Andzhela Devis spotkał się z sekretarzem generalnym KPZR Komitetu Centralnego Leonida Breżniewa. Obraz czarno dziewczyna ostrożnie obrócił przez sowieckiej propagandy. Rosyjskich socjalistów był reprezentowany jako ofiary kapitalizmu. Kobiety brał udział w wielu spotkaniach władz lokalnych. Bardzo szybko w ZSRR, był „swój sposób”. Liberalni slogany Angela utrzymywane ścisłą kontrolę nieco inaczej transmitowany tłumaczy.

Później robotnicy ZSRR zostały zobowiązane do podjęcia przez 10 centów do towarzysza Funduszu Pomocy Andzhele Devis. Uczniowie masowo napisał do niej list, wzór, który został zatwierdzony przez Komitet Centralny KPZR.

polityka

W 1980 i 1984 roku, Devis Andzhela trudem krześle amerykański wiceprezydent Komunistycznej Partii USA. Ona również nadal pracować jako naukowiec. Angela publikuje książki i podręczniki. W instytucjach edukacyjnych na całym świecie wykłady czarny aktywistów. Na początku lat 1990, kobieta wychodzi z partii komunistycznej, odmówił poparcia próbę zamachu stanu w Rosji.

Davis idzie w głąb działalności badawczej. Jednocześnie nadal chronić prawa więźniarek. W 1997 roku Angela zrobił oszałamiającą spowiedzi. W jej słowach, jest ona nie tylko feministką, ale lesbijką. Wszystkie relacje z płci męskiej Andzhela Devis, życie osobiste, które przez wiele lat została ukryta przed opinią publiczną, zwany „błędy młodości”.

Nagrody i wyróżnienia

Andzhela Devis otrzymał nagrodę ZSRR, Kuby i Niemiec jako kobiety, która wniosła wkład w obronę ludzkiej wolności i godności. Tak więc, w 1972 roku, ciemnoskóry działacz praw człowieka otrzymał Narodowego Orderu Zatoce Świń i medalem „Dla upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Lenina V. I.”. W 1979 roku Davis uhonorowany „dla pokoju między narodami” Międzynarodowej Nagrody Lenina. W 2004 roku Angela zdobył Nagrodę Niemieckiego Towarzystwa Ochrony praw obywatelskich i godności ludzkiej.

Andzhela Devis: cytaty

W młodości, Davis powiedział: „Mój świat się zmienia. Chcę być częścią tych zmian. " Jest to jeden z najbardziej prominentnych działacz praw człowieka i popularnych cytatów. Jej nazwisko stało się symbolem dla wszystkich pojęciem „wolności”. Angela wiele wyraził o ludzkiej wolności. Powiedziała, że „represje policyjne i terror wobec tych, którzy odmawiają bezmyślny jako ofiary.”

Czarny działacz dzisiaj

Teraz 72-letni Devis Andzhela pozycjonuje się jako socjalizm demokratyczny. Ona wciąż walczy o prawa więźniów i kobiet, jest przeciwnikiem kary śmierci i homofobii.

Pracuje na Uniwersytecie Kalifornijskim. Davis posiada również stanowisko dyrektora w departamencie badań feministycznych. Legendarny działacz nadal organizować masowe protesty przeciwko uciskowi ludzi.