205 Shares 4581 views

Chiny: forma rządów. Forma rządów w Chinach

Największą liczbę stan świata jest jednocześnie jednym z najstarszych – według naukowców, jest to cywilizacja ma około 5000 lat, a dostępne źródła pisane obejmować ostatnie 3,5 tysiąca lat … Forma rządów w Chinach – Socjalistycznej Republiki Ludowej.


Era Mao Zedonga

W 1949 roku władzę w kraju, udał się do partii komunistycznej. TSNPS został wybrany jej przewodniczącym był Mao Tszedun. W 1954 roku, konstytucja została przyjęta. W 1956 roku, po zwycięstwie Mao Zedonga zaczął działać politykę „Wielkiego Skoku” i „gmin”, który trwał do 1966 roku, po którym rozpoczął (1966-1976.) Ogłoszona w 1966 roku, „rewolucja kulturalna”. Podstawowym postulatem nim – wzmocnienie walki klasowej i „specjalną ścieżkę” Chin.

PRC ewoluowała pod wieloma względami podobny do historii ZSRR. Panowanie Mao Zedonga może być porównywana z okresu Stalina w Rosji, grupy młodzieżowe „Czerwonej Gwardii” i represje wobec dysydentów pokręcił Chin. Forma rządu był w rzeczywistości totalitarnej dyktatury.

Kraj potem, jak w Związku Radzieckim w czasie Stalina, był kult osobowości. Kiedy związek życie Józef Wissarionowicz między dwoma krajami i ich przywódców był bardzo przyjazny.

Reform i wzrostu gospodarczego

Dwa lata po śmierci Mao Zedonga (w 1978 roku) przyjął nową konstytucję, trzeci chiński, nadal działa i Chiny (w postaci rządu, która zastąpiła zasadniczo pozostał niezmieniony wygląd) weszła w nową erę. W tym samym roku rząd erze „reform i otwarcia” został uznany (naprawdę nie pochłonie jednak politykę).

Było to możliwe, aby rozwiązać problem z zasilaniem, uruchom rozwoju przemysłu i wzrostu PKB. Dobrostanu ludzi uważa się poprawiły w porównaniu z poprzednimi latami.

W latach 2012-2013, sekretarz generalny partii komunistycznej i stał prezydent Xi Jinping – to piąta generacja przywódców od powstania ChRL.

starożytne Chiny

Z historycznego punktu widzenia w okresie od znanych naukowców kraj przeszła przez powtarzające się okresy jedności i rozpadu. Monarchiczny formą rządów w starożytnych Chinach okresowo rozcieńczony razy fragmentacji oraz istnienie kilku królestw i książąt, którzy po raz kolejny zjednoczonych pod władzą cesarza.

Dokładne dane dotyczące najwcześniejszego czasu – neolit (12-10 tysiącleciu pne …) lub epoki kamiennej – No. Do tej pory znaleźliśmy tylko kilka znaków na odłamki Lunshanskoy kultury (które uczeni datować początek około 3 tys. Pne. E.).

Zgodnie z chińską tradycją, wtedy rządzone przez półboga trzech i pięciu cesarzy, który zgłosi się do starożytnych Chin. Forma rządu, jednak nie było tak dużo monarchia jako usługa – cesarze bronił swoich ludzi i dbał o niego, a moc przenoszona z linijką obywatela najbardziej utalentowanego i godnej, a nie potomkowie krwionośnych.

Po „Pięć cesarzy dynastii tron C, a następnie – Shan. O tej ostatniej już jakieś informacje na piśmie, jednak istnienie C naukowców dynastii, jak to jest możliwe.

„To było …”

Po Shang Dynastia następnie Zhou. Władcy byli słabi, lokalni władcy zintensyfikowane. Wreszcie król Lee podwładni Last Straw dla jego okrucieństwo i został obalony, a następnie 13 lat kraj był rządzony przez władców, nie mając jedną linijkę. W końcu, tron wrócił syn Lee.

Tym razem w okresie niepokojów, kiedy było dużo małych niezależnych władców i królestw. Położył kres Qin Shi Huang, łącząc wszystko pod jego władzy i założył nową dynastię Qin.

Nowy cesarz musiał zrobić wiele, ale metody jego panowania był brutalny. Po jego śmierci nastąpił wojny domowej, która zakończyła się w bazie w 202 roku naszej ery. e. New Dynasty – Han.

Cykl trwa z pewnymi zmianami – po Han nadeszła era Trzech Królestw, który zakończył się w nastaniem dynastii Jin, a następnie ponownie przyszedł rozdzieleniu nową dynastię (Sui i Tang), która zastąpiła ich Epoki 5 dynastie i 10 królestw, który zakończył się w naturze akcesyjnym utworu.

Trzy bardziej Dynasty zastąpione, dopóki nie kiełkują tron przedstawicieli Qin, który rządził aż do 1911 Empress Dowager nie podpisania abdykacji.

Okres niepokojów i zamieszek

Po 1911 roku, a przed powstaniem narodu chińskiego przeszedł okres niepokojów i dwóch wojen światowych. Hiperinflacja, dominacja cudzoziemców i zniszczony w wyniku wieloletniej obszarze walki – to okazało Chin. Forma rządu, który stara zwykłych ludzi, a nie została zrealizowana – potencjalny prezydent chciał być koronowany na tronie, a chaos zaczął w państwie.

Jednak tworzenie Chinach przyniósł zamówienie (aczkolwiek bardzo specyficzne). W ciągu zaledwie 60 lat, kraj zdołał stać się liderem w produkcji towarów i stać się potencjalnym supermocarstwem, mając dość pieniędzy, aby inwestować i pomóc gospodarkom innych krajów, a także na tyle, aby wpływać na stany polityki zależne, pozostając republikę socjalistyczną – na podstawie ostatnich wydarzeń, rząd Chiny nie chcą niczego zmieniać tutaj.