202 Shares 3940 views

Brazylia, impeachmentu prezydenta: przyczyny i konsekwencje

Miejsce – Brazylia. Zakwestionować prezydent podzielić kraj między zwolennikami i przeciwnikami. Płonące opony, gaz łzawiący – wszystko to jest konsekwencją tego procesu. I nie zatrzymać się na bok i były prezydent Brazylii Dilma Rousseff. Impeachment ona uznana za nielegalną. odwołanie zostało wniesione do Sądu Najwyższego. Co stanie się potem w kraju Ameryki Łacińskiej o nazwie Brazylia? Zakwestionować prezydenta czy organizacja wpłynie BRIC, w którym nasz kraj? Spróbujmy rozwiązać ten problem.


Co jest impeachment

Impeachment – uchwała prawny wewnętrznego konfliktu politycznego w kraju, oficjalne (legalne) Procedura zwolnienia przywódców państwowych. Innymi słowy, jest prezesem zwolnienia. W republikach prezydenckich, podczas gdy Brazylia to jest i jest głową państwa – najwyższy urzędnik. Został wybrany w wyborach. Istnieją jednak sytuacje, w których prezydent wyraźna polityka anty-państwowe. Co zrobić w takiej sytuacji, jeśli wybiera większość obywateli? W tym celu, w krajach demokratycznych, a tam jest procedura impeachmentu, podczas gdy inne wybrane organy (Parlament, Senat, Sejm, i tak dalej. D.) mają prawo, aby go usunąć.

Impeachment – dość skomplikowana procedura. W większości krajów, w tym naszym kraju, powinien on zainicjować niższej izby parlamentu większością głosów. Następnie musi on zostać zatwierdzony przez wszystkich gałęziach władzy (ustawodawczej, wykonawczej i sądowej).

Cechy impeachment w Brazylii

Impeachment prezydenta Brazylii (głosowania i dalszego postępowania) rozpoczyna się od niższej Izby Deputowanych. To jest zapisane w konstytucji, obowiązujące od 1988 roku. Mogą ubiegać się o każdego obywatela. Zawieszenie może być wykonana za poważne przestępstwa:

  • przestępstw;
  • Atak na fundamentach państwa i swobodnego wykonywania funkcji gałęzi rządu;
  • łamanie praw człowieka ;
  • oszustwa, nadużywanie środków budżetowych;
  • inne naruszenia ustawy budżetowej (to ostatnie naruszenia).

Dwie ostatnie pozycje na liście i były podstawą do usuwania Dilma Rousseff.

Po niższa izba złożyła wniosek, przechodząc do specjalnej komisji parlamentarnej, składającej się ze wszystkich frakcji. Uważa ładunek i zalecenia. Dodatkowo jest oceniany. Izba niższa od Brazylii 513 posłów. Konieczne jest, aby zagłosować 342. Jeżeli wymagana liczba posłów będzie zdecydować, co powinno się odbyć procedurę impeachmentu, prezes działającego, na mocy Konstytucji, musi zawiesić swoje obowiązki. Jednak w grudniu 2015 roku Sąd Najwyższy uznał, że Federalna dopiero po zatwierdzeniu przez Senat prezydenta kraju powinny zostać usunięte. W tym przypadku czasowego wykonywania czynności powinny być wiceprezesem.

W Senacie 81 głosów. musi być 54. Po tym, prezydent zakończy swoje uprawnienia do udanego impeachmentu. Jednak ma on prawo do odwołania się do Federalnego Sądu Najwyższego. Jeśli prezydent jest jeszcze pozbawiony urzędu, nie jest uprawniony do pełnienia funkcji publicznych przez osiem lat.

Brazylia: impeachment prezydenta. Jak to wszystko się zaczęło?

Wydaje się, że kryzys lewicowe siły anty-USA w Ameryce Łacińskiej i Brazylii wyprzedził. Aby tak się zakwestionować prezydenta Brazylii? Prawdziwy powód, być może, ukryte głębiej. Jednak oficjalny powód służył jako oszustwa finansowego i podejrzeniami korupcyjnymi. Prezydent oskarżony, że ukryła prawdziwą wielkości budżetu, co trzyma się sytuacji gospodarczej w kraju, aby nie stracić głosów. Ponadto opozycja oskarżyła ją o systemów korupcji z jednej z firm państwowych, ale jej wina nie została udowodniona.

W maju 2016 roku izba niższa odwoływanych Dilma Rousseff. 31 sierpnia Senat głosował także przez większość za jej rezygnacji. To był transmitowany na żywo w telewizji. Po Senat ogłosił uzasadniony impeachment, wyszli na ulice i zwolenników byłego prezydenta, jak i przeciwników. Sondaże pokazują, że większość wszystkich wrogów. Są one 68% populacji, ale czy nie ufać sondażach? Pytanie jest retoryczne. To naturalne, że bez referendum nie było przy tej okazji. On nie jest przewidziane zgodnie z prawem Brazylii z takiej procedury.

Brazylia: impeachment prezydenta. Co się dzieje?

Decyzja Senatu w tej sprawie – nie ostateczna decyzja. Chodzi w tym przypadku jest wprowadzenie do Sądu Najwyższego. prawnicy Dilma przygotowały tylko dwa apele: jedna wykazała liczne nieprawidłowości w procedurze impeachmentu, z drugiej – naruszenie prawa materialnego.

9 września 2016 roku odbył się apel. Teoria Zavaski sędzia przyznał impeachment prawną. Jednak w tym momencie nie jest ustawiony. Ostateczna decyzja ma wziąć udział w sesji plenarnej 11 sędziów.

Impeachment czy zamach?

Tak, analizować lokalnych przepisów obowiązujących w kraju zwanym Brazylia. Impeachment prezydenta mogą być przeprowadzane wyłącznie w przypadku poważnych naruszeń. Dilma Rousseff rozpoznawane przez sąd karny nie zatem oddalić to nie miał prawa. Przynajmniej tak mówią zwolenników byłego prezydenta i jej prawników. Społeczność międzynarodowa w regionie jest w pełni zgodne z nim. Kraje takie jak Ekwador, Boliwia, Wenezuela, nie może zrozumieć impeachmentu prezydenta Brazylii, dla których był przetrzymywany. Zrozumieć sytuację, ogłosili zamach.

Aktywnie wspierany przez Stany Zjednoczone do dymisji. Nie jest to zaskakujące. USA zawsze stosować politykę podwójnych standardów. każde państwo jest prawdziwym sojusznikiem „bastion prawdziwej demokracji” do kraju. Reżimy kraje nieprzyjazny, wręcz przeciwnie, „tyranii i dyktatorski”. Dilma Rousseff ogłosił antyamerykańskiej retoryki. Dlatego każda jej obalenia być „uzasadnione, demokratyczne i konstytucyjne”.

„Nie puczystów”

„Nie puczystów” – to wyrażenie zaczęło jej pierwsze spotkanie nowego prezydenta, ministrów Michel Temer, były zastępca Dilma Rousseff. Wygląda na to, że chciał go inspirować siebie i publiczność. Wiele osób nie sądzę. Bezpośrednie dowody przedstawione gazeta „Folha de Sao Paulo”. Wydała nagranie rozmowy najbliższych zwolenników nowego prezydenta. Tak więc, mówiąc o przyszłych ministrów w tygodniach poprzedzających głosowanie w izbie niższej brzmiał frazę Dilma musi opuścić dobrowolnie, aby nie mieć żadnych zmartwień. Wydaje się, że zakłada się, że wtedy obecny prezydent tak proste jego uprawnienia nie zrezygnuje. Od tej rozmowy było jasne, że wielu sędziów i generałowie poparła zamach stanu i zrobi wszystko, co zajęło.

Wszystko z winy Stanów Zjednoczonych?

Brazylia dokonał zamachu stanu „największym bastionem demokracji”. Ten wysoki status w kraju otrzymała od nauczycieli „prawdziwej wolności” – Stany Zjednoczone. WikiLeaks opublikował ciekawe dokumenty. Pokazują one, że nowy minister spraw zagranicznych, Zhoze Serra był przedstawicielem amerykańskich firm naftowych, które chcą korzystnych warunków do wydobycia ropy w Brazylii. Dziwny zbieg okoliczności.

O nas zaangażowania do wewnętrznego konfliktu politycznego Brazylia mówi Luis Felipe Miguel, Doktor Nauk Politycznych. Podkreślił, że istnieje bezpośredni związek między konserwatystami w Ameryce Łacińskiej i rządu Stanów Zjednoczonych, którzy widzieli zagrożenie sił lewicowych całkowitej hegemonii w regionie.

Dilma Rousseff nie jest winny?

Chciałbym spojrzeć na problem obiektywnie. Bez uprzedzeń politycznych. Nawet w naszym kraju impeached niejednoznaczna ocena: liberalnych mediów w pełni popierają procedurę, patriotyczny – odpowiedzieć negatywnie. Spróbuj zrozumieć, że jest niewinny Dilma Rousseff? Jaki jest prawdziwy powód, dla impeachmentu prezydenta Brazylii?

Fakt, że kraj ten przez długi czas nie była wysoka inflacja związana z pożyczkami stałych do rządu na wszystkich poziomach. W 1990, surowe przepisy zostały przekazane, które ograniczają zdolność władz do zdobycia punktów, a więc naruszenie polityki fiskalnej w Brazylii jest uważane za poważne.

Rząd Rousseff został oskarżony, że jest on zobowiązany do banków i funduszy państwowych przed drugą wyborów prezydenckich w 2014 roku, do wypłaty świadczeń socjalnych dla potrzebujących, aby sfinansować program tanich mieszkań. Co to znaczy? W rzeczywistości, odpowiedzialności społecznej zaczęły być wykonywane w gospodarce otrzymał fundusze, to chwilowo rozjaśnione. W tym przypadku, deficyt budżetowy nie zostanie zwiększona. Zadowoleni mieszkańcy wybrali Dilma Rousseff na drugą kadencję.

Izba Kontroli uznała takie działania ukryte pożyczki państwowe, a to poważne przestępstwo. To jest główny powód, dla impeachmentu. Ponadto, Dilma Rousseff oskarżony o korupcyjne powiązania z funduszy inwestycyjnych, firm naftowych.

Stanowisko byłego prezydenta pogłębił fakt, że kraj wszedł do szczytu kryzysu. Spadek PKB w 2015 roku okazał się zapis najnowszej historii kraju – o 4%. Wraz ze środkami masowego przekazu propaganda to pod warunkiem poparcia wśród wielu warstw ludności. W wyniku impeachmentu prezydenta Brazylii udało się odbyły.

Co się stanie z BRICS

W naszym kraju jesteśmy zaniepokojeni organizacji BRICS. Obejmuje on Brazylię i Rosję. Eksperci uważają, że proces polityczny będzie miał żadnego wpływu na to, jak jest to organizacja handlowa, która jest korzystna dla wszystkich uczestników.