493 Shares 6295 views

Najpiękniejsza korona królowej

Co to jest korona królowej? Jakie są te piękne biżuteria? Najważniejsza – królewska korona jest najważniejszym i głównym symbolem jego postanowień.


Tłumaczenie z łacińskiego słowa „korony” jako „korony”. Jest to pierwszy symbol władzy. Nawiasem mówiąc, na długo przed wystąpieniem liderów AD prymitywnych plemion noszone na głowach różne Ubiory głowy jako znak ich statusu. Zostały one urządzone za pomocą kwiatów, muszli, piór. Były oczywiście i inne regalia. Jednak korona była zawsze na pierwszym miejscu. Jest to najbardziej zauważalne akcesoria. A więc najbardziej popularne. stopniowo stał wzbogacone złotem i kamieniami szlachetnymi. A dzisiaj szyk korona w całości wykonane z tych materiałów.

Najbardziej znanym w świecie kolekcji królowej Wielkiej Brytanii. W 1649 roku, wszystkie skarby i klejnoty brytyjskiej rodziny królewskiej topiono. Jest symbolem obalenia monarchii w Anglii. Jednak po 11 latach monarchii został przywrócony. Crown Jewels zaczął tworzyć na nowo. Dziś można je zobaczyć w wieży.

Początkowo goście mogli dotykać eksponatów. To wystarczyło, aby po prostu trzymać rękę przez kraty. Jednak w 1815 roku gościem mieć rozłożoną łuku Koronę. Od tego czasu dotykać biżuteria jest surowo zabronione.

Po wielkim pożarze, który miał miejsce w wieży w 1841 roku, regalia królewskie przeniósł się do bardziej przestronnego nowym budynku Skarbu Martin Tower. Z biegiem czasu – w Wakefield Tower. I wreszcie, w kompleksie Waterloo.

Korona królowej Anglii – przepych i luksus

Więc więcej. W różnych okresach iw różnych uroczystości, w której jedynymi opcjami, ani korona była reprezentowana przez królową Anglii. Od czego zacząć? Ze złotą koroną św Edward (1661). To akcesorium jest ozdobiona 444 kamieni szlachetnych. Używane dla większości uroczystości. Korony ciężkie i bardzo niewygodne. Dlatego Koroleva Elizaveta II jest nadal, a jego wersja light.

W 1937, Imperial Korona została stworzona. Była to replika korony królowej Wiktorii (1836). Jest ozdobiona niezwykle dużą liczbą kamieni. Ten 5-rubiny, szmaragdy, 11 17 273 szafiry, perły, 2868 diamentów. Wśród nich jest wiele światowej sławy kamienia, na przykład diament jest Cullinan II lub Czarnego Księcia Ruby. Użyj akcesorium po koronacji. Wtedy, gdy monarcha pozostawia Westminster Abbey. Odnosi się do dekoracji biżuterii, regalia należących do państwa, a nie monarcha sam.

unikalne akcesoria

Korona królowej Marii powstał w 1911 roku przy okazji wizyty w Indiach George V i jego żony. W tworzeniu powstała potrzeba, bo prawo nie wolno było używać insygniów poza Anglią. Noszę tę koronę tylko raz. nie należą do królewskiego regalia. Jednak w wieży przechowywane razem z nimi. Podczas tworzenia akcesoriów do dekoracji trzy słynne diamenty: Cullinan Cullinan IV, III i Kohinoor. Z biegiem czasu, zostały one zastąpione przez imitacji kryształu. Do tej pory, to jest urządzone z pomocą diamentów w 2200.

W 1937 roku powstał koronę królowej Elżbiety. Jest to jedyna kolekcja biżuterii z platyny. Został on stworzony dla królowej matki, żony króla Jerzego VI. Zdobione akcesoria użyciu Kohinoor diament. Jego masa wynosi 105 karaty. Małe diamenty tutaj – po prostu niezliczone.

diamentowy diadem

Produkt jest również wspaniały diadem diament. Drugi z jego nazwy – diadem George IV. Ta korona królowej, zdjęcia, które po prostu urzeka swoim pięknem, nie może nie przyciągnąć uwagę koneserów sztuki i piękna. Tiara wykonana w 1820 roku. Producent – firma "Rundell Bridge & Company." Składa się diadem i 1333 diamentów. Jeden z nich (w postaci jasnożółtego cztery karatów) znajduje się w środkowej części przedniej krzyża.

elegancki tiara

Istnieją także inne opcje. Wystarczy spojrzeć, wygląda koronie królowej. Zdjęcia Vladimir tiara nikt nie może pozostać obojętny. Może to być łatwe do nauczenia się dla dwóch rodzajów zawieszenia. Emerald i oryginalny perłowy w postaci kropelek. Emerald produkowane według kolejności ich pierwszych brytyjskich gospodyń domowych. Mariya Tekskaya był przekonany, że perły nie są dostosowane do każdego z jej stroje. Biżuteria firmy „Garrard i Spółka” polerowane piętnaście szmaragdów w postaci kropelek. I był tam drugi zestaw.

Nie mniej piękne jest tiara od Jerzego III. Ten produkt diament, zęby, które wyglądają jak grzywką. Wcześniej był to naszyjnik. Wykonane na zamówienie, to było w 1830 roku. Do jego produkcji użyto kamieni, które są przechowywane w zbiorach Jerzego III.

niezwykłe opcje

Zauważ, jak korona królowej pojawia się pod tytułem „rosyjskim kokosznik”. Dokładniej, tiara. na uroczystościach często pojawia się to Elżbieta II. Dekoracja ta wygląda trochę jak tiara Jerzego III. Akcesoria należał do królowej Aleksandry, żony króla Edwarda VII. Tiara została wykonana w stylu rosyjskim na jej własną prośbę. Chodzi o to, że Aleksander utrzymywał bardzo bliskie ciepłe stosunki z siostrą – cesarzowa Maria, żona Aleksandra III. Został on następnie zainteresował się kulturą rosyjską.

Birmański Rubin tiara – biżuteria z kamieni, które są przechowywane w osobistej kolekcji Elżbiety II. Rubiny były birmański prezent ślubny. Stąd nazwa produktu. W Birmie, zakłada się, że rubiny są w stanie uratować człowieka z różnymi problemami i chorobami. Ich liczba odpowiada liczbie chorób, które wpływają na organizm ludzki, zgodnie z opinią birmańskiej.

Tiara z brytyjskich dziewcząt i Irlandii Północnej

Bardzo skomplikowana nazwa jest różne biżuteria tiara dziewczęta z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. To sprawiło, że to na cześć tytułowego społeczności. Tiara została zaprezentowana jego członków Queen Mary jako prezent ślubny w 1893 roku.

Początkowo kolce zostały ozdobione perłami bliskich. Jednak Mary zdecydowała się je usunąć. Tiara był peredaril wnuczka królowej Elżbiety na ślub w 1947 roku. Według Elizabeth, jest jej ulubiony kawałek biżuterii. U ludzi to się nazywa „tiara babci”.

Inne korona

Oczywiście, największą ilość cennego nakryć głowy posiada tylko Wielkiej Brytanii. Ale w świecie znamy i wiele innych Crown King. Że tylko to perła korona Królowej Bawarii.

Równie godne uwagi są korona Królowej Węgier Elżbiety Bośni, Królowej Korony Aragonii Constanta, korony królowej Norwegii, Korona pritsessy Marie, duńskiej korony Hiszpanii królowej Leticia, Belgia Królowa Mathilde korony i inne regaliów. Z nich to po prostu niemożliwe, aby oderwać oczu.

W skrócie, jest znaczna ilość koron. A każdy z nich ma swój własny urok i elegancję. Więc jest to dość trudno powiedzieć, która z nazw jest najpiękniejszą koronę królowej. W każdym razie te ozdoby są po prostu niesamowite z jego blask, luksusu, przepychu. Piękny kształt, ozdobne wzory, kamienie szlachetne. Takie produkty są przeznaczone wyłącznie dla osób o błękitnej krwi. Każda korona nosi jego historycznego znaczenia. Tak więc, jest szlachetne akcesoria, które są wielką wartość. Ponadto, w każdym znaczeniu tego słowa.