528 Shares 5642 views

Choroby przedrakowe: podstawowe typy. stanów przedrakowych

Słowo „rak” od lekarza brzmi jak wyrok – niezwykle przerażające i straszne. Choroba ta najczęściej jest wykrywany już na niektórych etapach rozwoju, a jednocześnie bardzo niewiele osób wie, że istnieje tak zwana choroba pre-nowotworowych, które nie jest tak straszne jak się wydaje, i we wszystkich przypadkach są odwracalne. Wszystko co jest potrzebne jest określenie ich przed przeistoczyć się w coś bardziej ambitnego i nieuleczalną.


rozszyfrowania termin

Przedrakowym choroba – wrodzone lub nabyte zmiany niektórych tkankach, które przyczyniają się do powstawania nowotworów. Po przeczytaniu tego, wiele osób może odetchnąć z ulgą, mówiąc regularnie kontrolowane przez lekarzy, a w takim przypadku są one we wczesnych stadiach wykryte ból. Jednak w praktyce, aby dokładnie określić, jaki rodzaj małego guza w tkance wewnętrznej jest precyzyjnie sygnalizuje narodziny czegoś bardziej poważnego, niezwykle trudnym. Najczęściej przedrakowe warunki tolerowane przez pacjenta bez bólu, człowiek nie przeszkadzało i nie martw się. Można je wykryć, może tylko pewną technikę pod kontrolą doświadczonego lekarza.

informacje historyczne

W 1870, krajowy i dr M. M. Rudnev powiedział w jednym z jego wykładów, że rak – choroba, która jest generowana na podstawie pewnych chorób, które wpływają na niektóre narządy. Był pewien, że nowotwory złośliwe nie są tworzone z niebieskiego, coś za nimi. Termin takich jak choroba przedrakowych, po raz pierwszy pojawił się w 1896 roku, po tym jak Londyn gospodarzem międzynarodowej konferencji dermatologów. Impreza była również ujawniła następujące wyniki. Założona dokładnie to, co ludzkie ciała podlegające powstawania nowotworów złośliwych. Stąd wszystkie choroby nowotworowe wstępnie mieli dokładną lokalizację i identyfikację im było o wiele łatwiejsze niż wcześniej. W krótkim okresie czasu proces identyfikacji tych kieszenie tak poważnej choroby stał się bardzo popularny w świecie medycyny i otrzymała nazwę „rak zapobieganie”.

Klasyfikacja zmiany przedrakowe

Z klinicznego punktu widzenia, stanów przedrakowych można podzielić na dwie kategorie: obowiązkowo i fakultatywnej. Co dziwne, choroba związana z obu grup mają wrodzone lub dziedziczne, jest praktycznie niemożliwe do nabycia przez siebie lub przez kogoś zakażonego nich (jak wiemy, rak nie jest przenoszony przez unoszące się w powietrzu kropelki). Natychmiast podkreślić, że większość chorób, które zostaną opisane poniżej, nie są znane dla zwykłych ludzi, a nie są tak często. Ale na pierwszym pojawieniem się przynajmniej jednego z objawów tych chorób śledzić bezpośrednio do onkologa, testów i przejść kurs profilaktyki raka. Cóż, teraz dokładnie zbadać, jakie choroby zawarte w pierwszej i drugiej kategorii, a co jest ich los.

zobowiązać kategorię

Ta grupa chorób jest spowodowana wyłącznie czynniki wad. Odsetek przypadków od 60 do 90 takich dolegliwości stanowią dobrą podstawę dla dalszego rozwoju raka, gdyż stymulują wzrost guzów nowotworowych w organizmie. Kategoria obowiązkowo powinny zawierać następujące choroby:

 • Różne polipy, które mogą być wykonane zarówno w błonach śluzowych dostępnych dla ludzi i w organach wewnętrznych. Polipy są same nowotwory, a przy najmniejszej awarii, są one szkodliwe dla ludzi.
 • Torbiele, które tworzą narządy wydzielnicze gruczołów – jest to również tło i choroby przedrakowe. Te utwardzeniu często w jajników, trzustki, tarczycy się w ślinie i gruczoły sutkowe.
 • Skóra pergaminowa – tylko dziedziczna choroba w tej kategorii, która jest podstawą do raka skóry.
 • Rodzinna polipowatość jelita grubego – nieznaczne odchylenia, które występuje w organizmie praktycznie każdego człowieka. Jednakże, w pewnych przypadkach, gdy istnieje skłonność do nowotworów, podobny proliferacja komórek prowadzi do powstawania nowotworów złośliwych. Te polipy mogą stać się przyczyną raka jelita grubego lub żołądka.

ewentualną grupę

Czasami wyczerpująca odpowiedź na pytanie o to, co dzieje się z rakiem, biorąc pod uwagę specyficzne warunki, które są znane niemal każdemu. Nie są one tak powszechne jak przeziębienie lub grypa, ale może być zaskoczył wszystkich. Wśród nich będzie nazwane, co następuje:

 • nadżerek.
 • Brodawczaka.
 • Zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka.
 • Róg skórny.
 • Leczeni.
 • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Ale jeśli żaden z powyższych nie wykryto u pacjenta, a rak jest nadal tworzą? Zapalenie w dowolnym miejscu na ciele, w którymkolwiek śluzu lub nawet na skórze – to jest najważniejsze, od tego, co jest rak. tworzenie komórek nienaturalne może wystąpić nawet na tle przewlekłego zapalenia oskrzeli, czy drogi oddechowe są stale dzieje procesu zapalnego. To samo tyczy się wrzodów żołądka, cukrzyca i tak dalej.

Dwa rodzaje obróbki wstępnej raka

Wielu lekarzy przestrzegać zasad tzw problemu cięcie lub choroby miejscu. Innymi słowy, operacja odbywa się w czasie, które obrzęk i przerost spowodowane w ciele, są po prostu usuwane za pomocą skalpela. Przez długi czas sądzono, że ta metoda jest najbardziej skuteczna, ale okazało się, że nie jest to prawdą. Faktem jest, że nawet po usunięciu guzów nowotworowych w tkankach są „korzenie” choroby, które w najbliższej przyszłości dadzą nową „owoce”. Na przykład, wstępnie nowotworem szyjki macicy – to polipy. Mogą one być usunięte, aw niektórych przypadkach nawet bez pomocy medycznej na własną rękę. Jednak wkrótce wzrośnie kolejnych nowotworów, być może nawet większe rozmiary i bardziej niebezpieczne dla zdrowia. Muszą być regularnie pokazywany podjąć zapobiegania i całkowicie dbać o swoje ciało.

żołądek

To ciało jest jak cel dla różnych dolegliwości. Co więcej, jest ona odpowiedzialna za nasz wygląd, dla skóry i włosów, a nawet nastroju. Choroby przedrakowe żołądka – to prawie wszystkie rany, które pojawiają się w nim, a towarzyszą procesy zapalne. Na przykład, w tle, pozornie nieszkodliwe żołądka może rozwijać coś bardziej niebezpieczne i szkodliwe. To samo dotyczy trzustki, wrzody i inne.

Tak więc, w krótkim przednowotworowych choroby żołądka – przewlekłej choroby wrzodowej, polipowatości jelita różnych przerostową, zapalenie błony śluzowej żołądka, zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego. I nowotwory złośliwe mogą zacząć rozwijać na tle poprzednich operacji usunięcia określonej części żołądka.

profilaktyka

Uważa się, że proliferacja i rozwój raka żołądka zależy od położenia geograficznego. Najważniejsze jest to, że w każdym kraju ludzie jeść niektórych pokarmów, które mogą albo stymulują nadmierny wzrost komórek nowotworowych lub spowolnić ten proces. Tak więc okazało się, że ogórki, fasola, prażone i wędzone produkty, ryż w dużych ilościach, niedobory witamin i są odpowiedzialne za powstawanie i rozwój nowotworów złośliwych. Ale konsumpcja żywności we wszystkich produktach mlecznych zmniejsza ryzyko zachorowania na raka żołądka.

ginekologia

W branży istnieją dwa typy: zmiany przedrakowe szyjki macicy i zewnętrznych narządów płciowych. W pierwszej kategorii mogą ujawnić dwa poważne choroby, które służą jako tło dla dalszego powstawania nowotworu złośliwego.

 • Leukoplakia – schorzenia zwyrodniającego, które towarzyszy rogowacenia błonie śluzowej pochwy. występują również w suchych białych płytkach z późniejszym tworzeniu rozsiane i marszczenia tkanek.
 • Kauroz sromu charakteryzuje skurczu i zanik błony śluzowej łechtaczki i mniejszych warg sromowych. W efekcie skóra zewnętrznych narządów płciowych stają się nadwrażliwe, pojawia się nieznośny świąd i pieczenie.

Przednowotworowe w wewnętrznych narządów płciowych

Co dziwne, ta kategoria choroby jest znacznie bardziej powszechne i, oczywiście, bardziej niebezpieczne. Najczęściej sprzed choroby nowotworowe szyjki macicy jest zdefiniowana w gabinecie ginekologicznym po badaniu lub po testach i dodaje można wymienić między innymi:

 • Erozja.
 • Leukoplakia pochwy.
 • Polipy.
 • Rogowacenie czerwone.
 • Ektropium.

W większości przypadków choroby przedrakowe w ginekologii wymagają operacji. Po całkowicie skupić choroba wycięto, pacjent musi przejść długą i regularnej konserwacji prewencyjnej przebieg, że choroba wybuchła z nową energią.

rak Stomatologia

Zdrowie powinno być nie tylko zęby i dziąsła, ale również wszystkich ustach – tak mówią dentyści. Musimy monitorować stan górnego i dolnego podniebienia, języka, wewnątrz policzki i wargi, a nawet łojowych. Wszystkie te części ciała znajdują się w bliskiej odległości od siebie, a wszystkie te choroby, które pojawiają się na jeden z nich, szybko rozprzestrzenił się do innych. Co dziwne, rak – choroba, która może nawet trafić usta. Jej rozwój jest najczęściej wywodzi się z zupełnie nieszkodliwe na pierwszy rzut oka, wady, i że choroba zwana twarda. To może być ustalona pęknięcia na wargach, określonego koloru i struktury sierści, małe krosty i rany na niebie. Dlatego też, zanim przejdziemy do szczegółowego zbadania wszystkich dolegliwości związanych z tym błony śluzowej, ostrzeżenie: uważaj na siebie zwrócić uwagę na wszystkie wady i czasów napastliwych. Nic lepszego niż iść do lekarza, a nie przepraszam.

Zmiany zewnętrzne, które sugerują przednowotwór

W niektórych przypadkach może się okazać sobie trochę metamorfozę na jego ciele, co oznaczałoby, że ciało upadł coś złego. W niektórych z tych zmian można zaliczyć:

 • Błona śluzowa traci wilgoć, staje się sucha, pomarszczona.
 • Wydaje witryn w chmurze.
 • Niektóre z jej twórczości można deepidermizirovannye.
 • Mikropęknięcia stać się patologia, na których nie da się pozbyć.
 • Zwiększone krwawienie. Wynika to z faktu, że naczynia krwionośne i naczynia włosowate stają się zbyt kruche.

Wykaz chorób i stanów tle

Przednowotworowe choroby jamy ustnej są także podzielone na bezwzględnym i fakultatywnej. Wystarczy pamiętać, że surowość z nich mogą być takie same lub nawet bezwzględnym dolegliwość zostanie przeniesiona łatwiej niż opcjonalne. Ale w pierwszym przypadku, powstawanie nowotworu złośliwego jest nieunikniona, a drugi – to tylko jeden ze scenariuszy. Tak, wymagającą kategorią są następujące:

 • Eritoplaziya Keira i Choroba Bowena.
 • Ścierne warg prekantserozny Manganotti.
 • Sferoidalnego lub warty przednowotworowe.
 • rogowacenie organiczny czerwone obramowanie.

Jak się okazało, ewentualną wstępną sosotyany usta znacznie więcej niż zobowiązać. Wiele z nich później przekształcony rakową wzrost średnio o 15 procent czasu. Ale wciąż je wymienić:

 • Róg skórny.
 • Brodawczaka.
 • Erozyjne i brodawkującego leukoplakia.
 • Leczeni.
 • Występowanie wrzodów na śluzówce (często przewlekłe).
 • Ciągle spierzchnięte wargi.
 • Cheilites różnych gatunków.
 • Postrentgenovsky ustnej.
 • Liszaj płaski.
 • Toczeń rumieniowaty.

Reasumując

Teorii medycznych stanów przedrakowych – określonej choroby są uleczalne i zapobiec. Dlatego uważa się, że znalazłszy je, można uratować pacjenta przed śmiercią. W praktyce okazuje się, że te stany znacznie więcej niż to opisano powyżej. Fakt, że nowotwory mogą pojawić się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i narządach. Powstają one w miejscach, gdzie regularnie zachodzące procesy zapalne. A co najważniejsze, te procesy sam człowiek może nawet nie podejrzewają. Dlatego też obserwować organizm potrzebuje z najwyższą starannością, regularnych badań kontrolnych u lekarza i dbać o siebie.