410 Shares 7500 views

Rogowacenie czerwone Keira: przyczyny, objawy, diagnostyka i możliwości leczenia

Mężczyźni kilka razy bardziej prawdopodobne, aby udać się do lekarza z objawami zaburzenia układu moczowo-płciowego niż płci pięknej. Największym zagrożeniem jest stanów przedrakowych i nowotworów złośliwych. Pierwsza grupa schorzeń związanych rogowacenie czerwone Keira. Co to jest?


Opis choroby

Pod rogowacenie czerwone Keira odnosi się do stanów przedrakowych błon śluzowych. W praktyce medycznej, można znaleźć inną nazwę dla tej choroby – nabłoniaka aksamitna. W większości przypadków choroba dotyka żołędzi prącia. Znacznie mniej rogowacenie czerwone rozpoznano u płci pięknej. W tym przypadku, centra procesu patologiczne narządów błon śluzowych jamy ustnej i regionu odbytu.

Rogowacenie czerwone Keir i Choroba Bowena mają wiele cech wspólnych, ale szereg specyficznych cech pozwala przeznaczyć pierwszy kształt jako niezależnych guzów. Zwykle występuje u mężczyzn w podeszłym wieku. W przypadku tej choroby charakteryzują się tendencją do przerodzić raka płaskonabłonkowego (30% wszystkich przypadków). Co piąty pacjent ma przerzuty, co wskazuje na złe rokowanie.

związku przyczynowego choroby

Przez mężczyzn w wieku powyżej 55 lat, częściej cierpią z przejawów tej patologii jak rogowacenie czerwone Keira. Przyczyny jej rozwoju są nadal nieznane. Lekarze izolowana całą grupę czynników, które przyczyniają się do pojawienia się objawów chorobowych. Wśród nich są:

  • przewlekłe balanoposthitis;
  • Zakażenie wirusem brodawczaka;
  • opryszczka narządów płciowych;
  • okresowe traumatyczne tkance prącia;
  • nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej.

Pod wpływem jednego lub kilku czynników jednocześnie rozwija rogowacenie czerwone Keira.

Objawy choroby

Głównym objawem jest pojawienie się pojedynczego zmiany na błonie śluzowej. U mężczyzn, jest zlokalizowana na głowę penisa, kobiety – w okolicy sromu. Uszkodzenie charakteryzuje się gładkie krawędzie, ma czerwonawy lub brązowawe zabarwienie. Jej powierzchnia jest błyszcząca, lekko aksamitne. Na badaniu palpacyjnym mogą być bolesne. Wraz z rozwojem procesu patologicznego wystąpić niewielkie nadżerki w tym punkcie. W przypadku przystąpienia powierzchni zakażenie paleniska nabywa żółty kolor pojawia ropne tajemnicy.

Rogowacenie czerwone Queyrat w jamie ustnej charakteryzuje się specyficznym obrazem klinicznym. Zmiany są zlokalizowane na języku i błony śluzowe w ustach. Mają odcień czerwonawy, wyraźne granice. formacje konsystencję przeważnie łagodny, może być trochę erozji.

Sposoby diagnozowania

Jeśli podejrzewasz, że rogowacenie czerwone lekarz najpierw bada klinicznych objawów choroby, a następnie przechodzi do badania histologicznego. Baza diagnostyczna – prosty test, w którym nakłada się na zagrożonym miejscu aplikacji lub roztworu błękitu toluidyny. Działka rogowacenie czerwone malowane w kolorze niebieskim, ze zwykłymi odcieniu rumień nie zmienia.

Inną cechą diagnostyki choroby wyraźna określanie zmian. W procesach zapalnych, mają mniej wyraźne zarysy i stosowanie kortykosteroidów jest z szybkim regresji zmian.

Ważnym etapem badania pacjenta jest uważane za diagnostyki różnicowej. Symptomatologia choroby jest bardzo podobne do objawów balanitis z Zoon. Dlatego ostateczne rozpoznanie opiera się wyłącznie na objawach klinicznych, jest to niemożliwe. W tym przypadku konieczne jest uciekanie się do korzystania histologii / cytologii. Uzyskany obraz jest zazwyczaj podobny do choroby Bowena. Na pobieranie próbek zaobserwowano niewielką ilość komórek atypowych, ogniskowej nadmierne rogowacenie.

Główną różnicą od syfilitycznej chancre jest brak pogrubienia i skleradenita regionalnym. Jednakże w etapie transformacji w raku płaskonabłonkowym rogowacenie czerwone Queyrat towarzyszy tkanki uszczelnienia. Późniejsza przerzuty w węzłach chłonnych pachwinowych – ich wzrost. Aby wyjaśnić diagnoza jest czasem wymagane cytologii. Jeżeli nie ma druku oddzielone blado Treponema, lecz wyraźnie różnych komórek nowotworowych rogowacenie czerwone również potwierdzone.

Wytyczne leczenia

Choroba polega na rogowacenie czerwone Queyrat zintegrowanego podejścia do leczenia, który składa się z chemioterapii i stosowania narzędzi zewnętrznych. Korzystanie specyficznego leczenia zależy od stopnia zaawansowania procesu patologicznego, ustalonej na podstawie wyników badań histologicznych.

Gdy inwazyjna forma choroby powołuje leków stosowanych w chemioterapii. Charakteryzuje „bleomycynę” wśród nich najbardziej efektywnie. Lek podaje się domięśniowo lub dożylnie, niezbędnych środków ostrożności i kontaktu z powierzchnią skóry. Pojedyncza dawka wynosi 15 mg. Wtrysk każdorazowo przygotowanie nowego rozwiązania, muszą być powtarzane co drugi dzień. Biorąc pod uwagę stan pacjenta, ponowne przyjmowanie leku może być wyznaczony. Okres czasu pomiędzy zabiegami było co najmniej dwa miesiące.

Zewnętrzna leczenie choroby jest dobierana w zależności od ostrości lokalizacji. Na przykład, uszkodzenie głowy prącia jest stosowanie płynnego azotu. Przed rozpoczęciem kriolechenie zastosowania środków przeciwbólowych. Procedurę powtarza się dwa razy w tygodniu, a cały kurs składa się z pięciu sesji. Ftorofurovuyu lub maści fluorouracyl również stosowane w przypadku chorób, rogowacenie czerwone Keir. Że stosuje się bezpośrednio do zmian chorobowych. Przebieg leczenia – 20 dni.

Gdy inwazyjna forma gdy istnieje ostra reakcja z pachwinowych węzłów limfatycznych, przeprowadzenie rentgena jest zalecane. rozwój patologii w obrębie narządów płciowych często wymaga operacji. Działanie środków według usunięciu napletka, przy czym choroba jest spowolnione lub cofa. Głównym wskazaniem do zabiegu jest skomplikowana rogowacenie czerwone Keira.

Leczenie środków ludowej

Przed zastosowaniem receptur tradycyjnej medycyny powinni skonsultować się ze specjalistą. Samo-leczenie stanów przedrakowych może nie tylko dać pożądany efekt, ale również pogarszają choroby.

  • W tej chorobie, uzdrowiciele zaleca się stosowanie trawy zając kapustę. Należy funt, a następnie nakłada się na miejscu rany.
  • Można użyć świeżego soku krwawnik (50 ml) i cykuta (25 ml). Otrzymaną mieszaninę należy dodać 100 ml soku z marchwi. Zaleca się przechowywać w środkach lodówce. Weź go do celów terapeutycznych muszą być dwa razy dziennie na łyżkę, picia jogurt. Czas trwania terapii – nie więcej niż jeden miesiąc.

Zauważamy jeszcze: uciekać się do leczenia na receptę tradycyjnych uzdrowicieli powinna być tylko po konsultacji z lekarzem. Taka terapia nie może być uważane za alternatywę dla przyjmowania leków lub operacji.

Rokowanie dla chorych

Zazwyczaj rogowacenie czerwone Keira charakteryzuje łagodny przebieg. Kiełkowanie komórek chorobotwórczych i zaangażowania w proces regionalnych węzłów chłonnych jest bardzo rzadkie. Przemiana w raku płaskonabłonkowym zwykle towarzyszy złym rokowaniem.

środki zapobiegawcze

Zapobieganie rogowacenie czerwone leży we wczesnym wykrywaniu choroby, odpowiedniej terapii. Jego głównym celem – aby zapobiec degeneracji patologii w raka płaskonabłonkowego. Kiedy podejrzane plamy na prąciu powinien szukać natychmiastowej pomocy medycznej. Cytologia jest gwarancją terminowego wykrywania komórek atypowych.