391 Shares 4370 views

Szambo z tworzywa sztucznego z własnymi rękami. Porównanie szamb z betonu i tworzyw sztucznych

Jeśli chcesz zbudować system oczyszczalni ścieków w okolicy, to może być wykorzystane do szamba, który składa się z plastikowych pojemnikach. Ta opcja jest najbardziej odpowiednie dla przypadku, gdy objętość ścieków nie jest tak wielka. Do pracy, można użyć starych beczek, ale trzeba się upewnić, że nie ma przecieków. Septyczny z tworzywa sztucznego jest za najbardziej korzystne, ponieważ w porównaniu z metalami. Wynika to z faktu, że są one łatwo uszkodzić materiał ulega zniszczeniu, dzięki czemu system nie nadaje się do użytku. Będzie zrozumiałe, że taki układ czyszczący może być stosowany tylko przy małych strumieniach objętościowych. Jest to najczęściej używany do domków, a także kąpiele.

Cechy dzieła

Szambo plastikowy sugerują potrzebę pojemników, których wielkość waha się od 200 do 250 litrów. Jeśli chcesz zaoszczędzić, można używać beczek, które wcześniej były wykorzystywane do określonych celów. Produkować takie utwory dość po prostu samemu. To nie musi zaangażować specjalistów i wynajem sprzętu budowlanego. Wadą w tym przypadku jest ograniczona ilość kamer. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przepisy, które wskazują, że szambo musi zawierać objętości odpadów, który jest generowany w domu przez trzy dni.

Wybór lokalizacji

Jeśli zdecydujesz się zainstalować szambo z tworzywa sztucznego, trzeba najpierw wybrać lokalizację. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wymóg, który jest to, że system powinien być jak najdalej od otworu lub dobrze, której produkcja wody pitnej. Między innymi, system oczyszczania muszą zostać usunięte z fundamentów budynków mieszkalnych o 5 metrów. Od pozostałych budynków według typu garaży muszą być usunięte przez 1 metr.

Schemat montażowy

Jeśli obszar wiejski, który obsługuje opisany system zostanie wykorzystany przez trzech podróżnych, dopuszczalne jest wolą następujący schemat. Polega ona na instalację bębnów, które są montowane seryjnie. Liczba pojemników jest ograniczona do trzech, ten ostatni powinien być pozbawiony dołu, konieczne jest zapewnienie możliwości dobrze filtrowania. Podczas instalacji szambo wykonany z tworzywa sztucznego, trzeba umieścić baryłek na różnych poziomach w stosunku do siebie. W ten sposób, każdy zbiornik musi być mniejsza niż 10 cm w stosunku do poprzedniego.

Połącz zatoczki pomiędzy nimi trzeba przelewać rury. Rura, która będą zawarte w układzie powinna być umieszczona 10 cm powyżej w stosunku do rury, która wychodzi z układu. W pierwszych dwóch pojemności, które są stosowane w osadnikach powinny opierać się piaszczystą podstawy powinna mieć grubość od 10 cm. W tym ostatnim beczki, który pozbawiony jest w dolnej, konieczne jest do wykonania tłucznia poduszkę, którego grubość jest równa 30 cm. Dalsze kładzionych na piasek 50 centymetrów , Warstwa ta jest przeznaczona do ostatecznego oczyszczania wody, które pochodzą od gleby. Jeśli obszar ma wody podziemne i zamontować filtr dobrze nie jest to możliwe, konieczne jest, aby wyposażyć filtracji dziedzinach.

Wytwarzanie materiałów

Jeśli zdecydujesz się zbudować szambo z tworzywa sztucznego, konieczne jest przygotowanie beczek. Ich liczba będzie zależeć od tego, czy system jest planowane uzupełnienie filtracji dobrze. Jeśli taki element będzie, jak już wspomniano, beczki, 3. W przeciwnym razie, trzeba zaopatrzyć tylko dwie beczki. Ostatni z trójki powinna być pozbawiona dna. Potrzebuje niewielkiej tłuczeń frakcji, wymiary poszczególnych elementów, które mogą zmieniać się w zakresie od 1,8 do 3,5 cm. Uzyskanie geowłókniny, a także rur i narożniki łączące. W odniesieniu do przedostatniego składnik, to ważne jest, aby kupić rur, których średnica jest równa 110 mm. Potrzebują i rury drenażowe, które są wykorzystywane do budowy i filtracji.

Instalacja szamba

Przy ustalaniu szambo z tworzywa sztucznego, trzeba będzie przygotować baryłek. Aby to zrobić, pierwszy z tych otworów, co jest konieczne, aby podłączyć przewody wydalniczo i wychodzących. Pierwszy pojemnik musi otwór rury dolotowej odchodzenia 20 cm od górnej pokrywy. Wylot powinien być umieszczony na przeciwległym boku, powinno przesunięcia pierwszych 10 cm w dół. Jeśli zdecydujesz się zainstalować szambo z tworzywa sztucznego z ich rąk, pierwszy pojemnik jest konieczne, aby otwór na stosie odpowietrzający. Pokrycie pierwszego bębna powinna posiadać zdejmowaną strukturę. Wynika to z tego, że właśnie w tym przedziale gromadzą największej ilości odpadów stałych, które muszą być okresowo usuwane.

Cechy dzieła

Można kupić gotowe szamba z tworzywa sztucznego, ale jest o wiele tańsze znaleźć używany lufę i zainstalować je. Drugi pojemnik musi również przygotować do tego otworu powinna odbywać się należy do rury przez umieszczenie go w odległości 20 cali od góry pokrywą. Rura wylotowa będzie znajdować się na przeciwległym boku, powinno być powyżej 10 cm od otworu rurki. Jeśli ma być podłączone do ścieków w zbiorniku, które idą w dziedzinie filtracji, to jest korzystne, aby dwa otwory, które są umieszczone pod kątem 45 stopni względem siebie.

profesjonalne doradztwo

Po znalezieniu szambo z tworzywa sztucznego, konieczne będzie zakupienie związek hydroizolacji. On będzie potrzebne w procesie łączenia rur do zbiorników. Silikonowy do tego nie powinny być stosowane.

szaniec

Ważne jest, przed rozpoczęciem zdolności instalacji do przygotowania doły. Powinny one być nieco większe od samej beczki. Odległość między ścianami wykopu i szamb powinna być równa 25 cm, wzdłuż obwodu. Na dnie wykopu oraz ściśnięcia, wówczas określić grubość warstwy piasku powinna być równa 10 cm. Jeżeli jest to możliwe, zalecane jest wypełnienie do dna szybu z betonu zaprawy. Ustawione mieszaninę osadzone elementy ze stali, która posiada pętle z tego dodatku będzie można ustalić lufę.

Co jeszcze trzeba wiedzieć mistrza

Jeśli jest zainstalowany system czyszczenia z oczekiwaniem, że szambo będzie działać w sposób ciągły, konieczne jest, aby naprawić zbiornik na płycie betonowej za pomocą zachowując pasy. Jeżeli zignorujemy tę rekomendację, w okresie powodzi beczki może być wciśnięty, spowoduje to zniszczenie systemów kanalizacyjnych.

Przeprowadzenie instalacji szamba

W następnym kroku instalowania beczki są podłączone rury. Dalsze Podsadzanie wykonuje się w ten sposób, że konieczne jest zastosowanie suchego proszku piasku i cementu, składników z danymi wstępnie zmieszanych ze sobą. Ta manipulacja będzie chronić system przed uszkodzeniem podczas sezonowego przesunięcia gleby. Zasypanie konieczne jest przeprowadzenie bardzo starannie, oraz konieczność zapewnienia, że połączenie nie było uszkodzone. W przeciwnym razie konieczne jest, aby naprawić szamba z tworzywa sztucznego, który czasem wymaga wymiany lufy.

Po 30 cm jest wypełniona, mieszanina musi być szczelnie zamknięte na obwodzie. Po kolejnej warstwy jest wylana. Równolegle do tego, pojemnik wypełniony wodą. Pozwoli to wyeliminować procesy odkształcania plastycznego.

filtracji oraz

Do studzienek filtracyjnych używanym pojemnikiem, który został wcześniej pozbawionych dołu. Dodatkowy otwór odbywa się na dnie pojemnika. Przed montażem grubość wylewanej warstwy piasku powinna być równa 50 cm. Następnym krokiem jest wypełniona żwiru, warstwa ta ma grubość 30 cm. Po ustawieniu 1/3 wysokości cylindra jest wypełniona żwirem.

Które wybrać szambo

Dość często, dzisiejsi konsumenci dokonać porównania szamb z betonu i tworzyw sztucznych. Warto zauważyć, że ostatnia opcja jest uważana za najbardziej korzystne. Wynika to z kilku powodów. Dodatkowe punkty mogą zostać zidentyfikowane, że beton nie jest całkowicie zamknięta. Po powierzchni instalacyjnej takie pojemniki muszą być szczelnie zamknięte. Między innymi, w procesie będzie musiał użyć techniki ciężką ręką. Wykonywanie prac będzie bardziej kosztowne finansowo, a siły będzie musiał spędzić dużo więcej, co jest bardzo niepożądane.