188 Shares 2601 views

Crile chirurgia: Wskazania, opis, możliwe powikłania. Węzły chłonne szyi

W organizmie człowieka podczas przejścia naczyń limfatycznych położonych węzłów, które reprezentują te filtry gdzie filtrowanie i usuwanie obcych substancji. Jeśli tam jest obrzęk węzłów chłonnych, które można znaleźć sondowania lub inne rodzaje badań, można stwierdzić, że istnieje proces zapalny. Czasie leczenia prowadzi do normalizacji ich wielkości, ale są sytuacje, które wymagają usunięcia węzłów chłonnych szyjnych. Zastanów się przypadki, w których jest wymagany i jakie są tego konsekwencje.


operacja Crile

Ta operacja – jest głównym sposobem usuwania węzły chłonne znajdujące się na szyjce. Technika ta została opracowana tak dawno temu, ale nadal jest stosowane w chirurgii. Głównym celem realizowanym przez działania Crile – jest pozbycie się węzłów chłonnych dotkniętych komórek rakowych.

Fakt, że chemioterapia i promieniowanie nie są w stanie wyeliminować przerzuty naruszające węzłów chłonnych, więc nie może obyć się bez zabiegu. Węzły chłonne pod szczęką usunięte, jeśli jest nowotwór lub język regionu. Czasami trzeba usunąć z obu stron.

Położenie węzłów chłonnych

Mówi się, że wzrost w węzłach chłonnych wskazuje na obecność w organizmie procesu zapalnego. W zależności od tego, gdzie węzły chłonne na szyi zapalny, można wnioskować o wczesnym rozwoju patologii. Oczywiście, aby to zrobić tylko przez specjalistę.

Zwykły człowiek powinien wiedzieć, że system limfatyczny odgrywa ważną rolę w ochronie organizmu przed czynnikami zagranicznymi. Węzły chłonne są rodzajem filtrów, które nie dopuszczają do wnikania w głąb organizmu chorobotwórczych bakterii i wirusów. Węzłów chłonnych pod szczęką lub innym Szyjka może przerodzić niszczenia komórek nowotworowych, które są szkodliwe dla ludzi.

węzły chłonne zlokalizowane są w wielu obszarach ciała, ale można je podzielić na kilka grup:

 1. Umieszczone na ścianie przedniej części szyi i plecach.
 2. Ucho.
 3. Potylicznej.
 4. Podbródek i podżuchwowych.

Jeśli ciało jest zdrowe, a następnie testować komponenty jest trudne, ponieważ jest trochę edukacji. Są lekko poruszać, ale nie powodują dyskomfortu po naciśnięciu. Zapalenie gruczołu podszczękowe może wskazywać na rozwój anginę i może świadczyć o bardziej poważnych schorzeń. Definiują to może być tylko specjalista.

Przyczyny zapalenie węzłów chłonnych

Zaczynają przejawiać węzły chłonne mogą być w różnych okolicznościach, najczęściej przyczyną ich wzrostu jest:

 • Przenikanie czynnika zakaźnego w organizmie.
 • Przewlekły alkoholizm.
 • Urazy układu oddechowego lub zmiany w jamie ustnej.
 • Zwiększona odporność.
 • Długotrwała ekspozycja na zimno.
 • Brak witamin.
 • Reakcji alergicznych.
 • Częste sytuacje stresowe.
 • Depresja.
 • Mając na AIDS lub HIV.
 • Rozwój raka.

Zatem, zapalenie ślinianki limfy mogą wystąpić z wielu powodów, więc diagnoza – jest przywilejem specjalisty.

Podstawy Crile pracy

Lekarze alokować liczbę wskazań do tego zabiegu:

 • Silne węzły chłonne szyi.
 • Operacja Crile również wykazywały zwiększone, jeśli niektóre węzły podżuchwowych, szyjki macicy nie ma wpływu, ale istnieje podejrzenie, że są one również cierpi.
 • Po sprawdzeniu stanu bifurkacji tętnic szyjnych.

Należy zauważyć, że decyzja o operacji trwa tylko lekarz, biorąc pod uwagę, że ta operacja jest dość skomplikowana technika przeprowadzania i ma silny wpływ na stan zdrowia pacjenta.

Dlatego w niektórych przypadkach, lekarz nie zaleca się przeprowadzić, bo szkoda będzie większa niż spodziewane korzyści.

Przeciwwskazania do zabiegu

W niektórych przypadkach operacja jest wykonywana Crile, zbadane, ale zdarzają się sytuacje, kiedy lepiej jest nie używać takiej operacji:

 • Jeżeli przerzuty są w jednym miejscu i nie mają zastosowania.
 • Jeżeli pacjent jest poważnie niedożywionych, czyli jest wyniszczenie.
 • Osoby w podeszłym wieku może być przeszkodą do takiej operacji. Ciężka operacja może spowodować poważne komplikacje, które mogą być poza zasięgiem starszej ciała.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu

Naturalnie, operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Do wygodnej pracy chirurg pacjent kładzie się na plecach pod szyją jest zamknięty rolkę.

Głowica obraca się jak to możliwe, w kierunku przeciwnym do zabiegu, aby stworzyć najlepszy możliwy przegląd miejsc, w których węzły chłonne na szyi dla lekarza. Ręce muszą być ustalone w położeniu pod kątem prostym do ciała. Po wszystkich przygotowań do wpływów chirurgowi operacji.

Operacja Crile: opis

Zabieg operacyjny jest przeprowadzana w kilku etapach. Wynika to z faktu, że usunięcie węzłów chłonnych prowadzi do przerwania żył szyjnych, więc usuwając jednocześnie z obu stron naruszeniem krążenia mózgowego.

W pierwszym etapie węzły chłonne usuwa się od strony, z której są one najbardziej uszkodzeniu. Aby wyciąć za pomocą skalpela, która w każdej kolejnej zmiany rozwarstwienia. Jednocześnie nacięcia skóry należy przeprowadzić hemostazy. W celu realizacji tego, pielęgniarka ma jedną terminali asystenta, zaś drugi łagodnie i dokładnie suszy pola chirurgicznego.

Po pierwszej fazie operacji jest przerwa na dwóch lub trzech tygodni, po czym przeprowadza się usunięcie węzłów chłonnych po drugiej stronie.

Powikłania chirurgii

Każda operacja – szorstka i drastyczna interwencja w pracy organizmu, więc nie może być niezamierzone konsekwencje. Wszelkie chirurg powinien dostosować się do pozytywnego rezultatu, ale może być nieprzewidywalne. Jeżeli odbyło Crile powikłania chirurgiczne są i można je podzielić na dwie grupy:

 1. Komplikacje pojawiły się bezpośrednio w trakcie pracy.
 2. Opóźnione komplikacje, które są już widoczne w okresie pooperacyjnym.

Każda grupa może zostać zidentyfikowany powikłań miejscowych i ogólnych.

Problemy, które powstały w czasie operacji, obejmują:

 • Uszkodzenie pni nerwowych. To może następnie prowadzić do chrypki, tachykardia rozwoju, zapalenie płuc.
 • odma może rozwinąć się w wyniku rozedmy.
 • Kiedy duże statki są uszkodzone, zator powietrzny występuje.
 • Nadmierne krwawienie może nawet wymagać transfuzji krwi.
 • Niektóre inne trudności podczas którego nie można przewidzieć z góry operacji.

Należy zauważyć, że wszystkie te powikłania kompetentny chirurg przezwyciężyć terminowo przeprowadzone zapobiegania lub modyfikowania technikę pracy.

Konsekwencje zabiegu

Konsekwencje zabiegu obejmują:

 • Problemy z oddychaniem, które często rozwijają się z powodu obrzęku krtani.
 • zapalenie płuc spowodowane aspiracją. Można go rozwijać z powodu nagromadzenia w płucach obcych substancji, takich jak wymiociny.
 • Krwawienia, w tym przypadku najczęściej winę lekarza, który nie dość starannie szyte tkaniny.
 • Obrzęk twarzy.

 • Sinica skóry, zwłaszcza w ustach.
 • Inne konsekwencje, gdy się one pojawią, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działania po zabiegu

Przeprowadzenie operacji – to połowa sukcesu, ważne jest, że pacjent jest dobrze doznał okresie pooperacyjnym, a jest to dość trudne, jeśli przeprowadza operację Crile.

Pacjent z oddziału chirurgicznego koniecznie przeniesione do intensywnej opieki medycznej, gdzie prowadzona jest stały nadzór. ważne jest, aby w tym okresie wszelkie środki, aby zapobiec rozwojowi powikłań pooperacyjnych.

Pacjent musi lekarz określa następujące grupy leków do ciała w celu przyspieszenia odzyskiwania z takiego zakłócenia brutto:

 • Leki przeciwbólowe w celu łagodzenia bólu.
 • Uspokajające dla usunięcia nerwu pobudzenia i lęku.
 • Koniecznie przyjmowania antybiotyków, aby zapobiec infekcji bakteryjnej.
 • Nie kolidują z wtryskiem glukozy, aby utrzymać ciało.
 • Organizm szybko uporać się ze skutkami operacji, jeśli wziąć leki regenerujące.

Po operacji i przeniesienie do oddziału intensywnej opieki jest przede wszystkim prowadzona terapia protivoshokovym. Pacjent jest umieszczany w złożu, która została uprzednio ogrzana do temperatury pokojowej, jak wkładka grzejna Dodatek może być używany, który jest stosowany na ręce i stopy.

Po operacji usunięcia węzłów chłonnych na tle radioterapii onkologicznej koniecznie trzymać.

Personel medyczny powinien być terminowe przetwarzanie rany po zabiegu antyseptyczne rozwiązań, aby zapobiec rozwojowi zapalenia i akumulacji ropą. Bandaż należy zmieniać kilka razy dziennie.

Po operacji, należy przeprowadzić następujące czynności:

 • Zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec zaburzeń krążenia mózgowego.
 • Produkować rozpadając.
 • Podjąć wszelkie środki w celu zapobieżenia obrzęk gardła.
 • Jeśli podczas operacji pacjent stracił dużo krwi, trzeba transfuzji.
 • Po zabiegu pacjent jest przydzielony do specjalnej żywności dietetycznej.
 • Lekarz zazwyczaj zaleca pacjentowi na wykonywanie ćwiczeń oddechowych, powinna ona mieć co najmniej 5 minut, trzy razy dziennie.

Należy również zauważyć, że pacjent w łóżku musi być w pozycji pół-siedzącej. Ponieważ proces wentylacja płuc jest lepsza. Aby poprawić oddychanie przedstawia dodatkowe dostarczanie tlenu za pośrednictwem rury nosa.

Gdy pacjent jest stabilizowany, jest on przenoszony do zwykłego pokoju, gdzie jest nadal pod kontrolą lekarską przez kilka dni. Tylko wtedy, gdy stan pacjenta nie spowoduje lekarze obawiają się, że wypisano do domu, ale przebieg terapii może być kontynuowane, co do zasady, lekarz uczestniczy daje ważne wskazówki dotyczące zgodności z pracy i odpoczynku, żywienia, dozowanie aktywności fizycznej, która początkowo generalnie wykluczone. Jest możliwe, że lekarz może przepisać niektóre leki, które muszą być podjęte.

wniosek

Musimy zakończyć stwierdzeniem, że opinie chirurgia Crile jest zupełnie inna. Jest to zrozumiałe, ciało, każdy jest wyjątkowy i inaczej reaguje na drastycznej ingerencji w jego pracy. Okazuje się, że pacjenci, którzy są odzyskane szybko po usunięciu węzłów chłonnych. Ale jest taka grupa, która przychodzi do życia przez długi czas. Oni potrzebują dużo więcej czasu, aby odzyskać. Nawet po wypisaniu ze szpitala, pod wieloma względami są one zmuszone ograniczyć się ściśle stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Należy również stwierdzić, że wielu pacjentów, którzy przeszli operację, aby potwierdzić, że po leczeniu pacjenta w-musi brać leki przepisane przez lekarza, do przestrzegania, aby prawidłowo odżywiać. Oczywiście, ta operacja – to ingerencja brutto, ale również po to ma szansę na odzyskanie i prowadzić normalne życie.