165 Shares 8122 views

Norweski Leśny – domator potomek dzikich zwierząt w lesie

Większość ras kotów pojawiła się dzięki pracy hodowlanej – idealny dla zwierząt, z punktu widzenia ludzkości, hodowcy wybrać najlepszych przedstawicieli kota i wzmacniają swoje siły do dalszej hodowli. Norweski Leśny został poprawiony ze względu na charakter i surowy klimat północy, bez interwencji człowieka.

Wegie Pochodzenie nieznane, ale wielu ludzi zgadza się z opinią, że jest ona dostosowana do warunków pogodowych w północnych szerokościach geograficznych Europejski żbik. Aż do 20 wieku, dzięki hybrydyzacji z importu kupców kotów, „czysty” Norwegian przetrwała.

Po raz pierwszy Norweski lasu Cat jest opisana w 1599 roku. Kapłan i przyrodnik zobaczył „drapieżnego kota.” Rasa ta jest bardzo popularna w Norwegii. Na to składa się wiele mitów i legend. Jedna opowiada o ogromnej wielkości kota, który nie mógł podnieść nawet potężnego boga Wikingów – Thor.

Inna mówi, że Freja – bogini miłości, piękna i płodności – udał się na północ na wozie, który został sporządzony przez parę ogromnych białych kotów norweskich leśnych. Opublikowany w 1841 roku, „Norwegian opowieści ludowe” wykonane te puszyste koty bohaterów ludowych.

Norweski Leśny. Charakterystyka rasy

Dobrze zbudowany średnie zwierzę z wydłużonym ciele, wysokich nogach. Założenie, że Wegie – wynikiem naturalnej selekcji, na podstawie jego charakterystyki. Unikalne cechy tego przedstawiciela feline pomóc mu przetrwać w trudnych warunkach północnych lasów. Cechą charakterystyczną norweskiego kota jest jego płaszcz, jakość i typ (nie kolor) i która pomaga określić rasę.

Norweski kot ma dwuwarstwową powłokę z długimi i grubości podkład hydrofobowe warstwy wierzchniej. Podszycie gęste, dostać się do skóry jest prawie niemożliwe. Dla zwierzęcia włosy potrzebują opieki, mimo że nie jest po cenach dumpingowych.

Inną cechą – trójkąt z długimi włosami spada w dół po policzkach, jak brody. Na szyi jest długa kołnierz.

Norweski Cat – właściciel „spodnie” na tylnych łapach, na odwrotnej stronie tego brak osłony włosów (są one objęte długim ogonem do włosów). Jest to parametr obowiązkowy.

Kolor i wzór w określaniu Wegie skał odgrywają niewielką rolę – wszystkie warianty są do przyjęcia, nawet dwu- i trzy-kolor z białym podkładem. Niedopuszczalne jest tylko syjamski kolor.

Norweski kot dojrzewa tylko w 4-5 lat. Dzięki wydaje się bardzo dużą warstwę dwuwarstwową, ale o masie do 9 kg, kot – nieco mniejsza, do 7.

Wegie posiada szeroką pierś, muskularne, silne ciało. Dość wysokie kończyny prosto tyłu – owłosione. Mocne, okrągłe łapy igłowe między palcami (co sprawia, że można łatwo i szybko poruszać się po śniegu).

Bardzo duże wyraziste migdałowe oczy, zewnętrzne narożniki, które są podnoszone do góry. Kolor może się różnić od szmaragdu do złotej. Szeroki u podstawy z dużymi uszami określonych wystarczająco wysoka. Zakończyć uszy puszyste frędzle, które sprawia, że kot wygląda jak ryś.

Norweski Leśny wspaniałym myśliwym, że jest odważny i zimną krwią. Jego pomysłowość i wywiadowcze legend. Do ludzi jest przyjazny, nie rzadko jest niespokojny i pobudzony. Żyjąc w mieszkaniu dostosowanym z łatwością.

Strzałka wspiąć się na drzewo może być każdy kot, ale zejść głowę spirali jest zdolny tylko norweskie leśne.