326 Shares 3061 views

Pieniądze z Unii Europejskiej: ciekawostki i historia wyglądu monety 1 euro

Euro – jest to oficjalna waluta Unii Europejskiej, który nie pojawił się tak dawno temu. W tym artykule dowiesz się o historii jego występowania i zwrócił szczególną uwagę na monety 1 euro.

Historia Euro

Najpierw trochę historii: Sama nazwa waluty – euro – został wprowadzony do obiegu w 1995 roku w Madrycie; i pierwszy dzień 1999 roku nastąpił bardzo wspólna waluta Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej, który jest niezależny od tamtej jednostki monetarnej, a jednym z głównych rezerwowego (Świat) waluty. Banknoty i monety euro wprowadzone do obiegu w 2002 roku. Są one używane w 18 krajach: Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu, Francji, Irlandii, Holandii, Belgii i tak dalej ..

Wspólne elementy w projektowaniu monet

W 1996 roku Rada Europejskiego Instytutu Walutowego ogłosił konkurs na najlepszy projekt rozwoju wspólnej waluty europejskiej, która była udziałem przedstawicieli 44 krajów. Zwyciężył Austriak artysta Robert Kalina. Na cześć sławnego rodaka Austriaków zwanego dzisiaj euro „Kalina”. Dla euro został opracowany przez jednego znaku, który jest oparty na greckiej litery „epsilon” i przecina linię to znaczy stabilność walut. Co do tyłu (tylnej strony monety) – wszystkie z nich są takie same, a punkty monety o nominale.

Poszczególne cechy monet jedno euro

Wszystkie monety pod uwagę nominale obecnego wzorca zawierającego 12 gwiazd, co oznacza, że liczba krajów strefy euro, jak i rok produkcji. Jednak na awersie każdego z krajów uczestniczących mógł umieścić dowolny obraz. Tak, projekt Włosi na podstawie twórczości Leonarda da Vinci był najbardziej wdzięczne. Irlandia wprowadziła na zdjęcie monety harfy celtyckiej, Austriacy też portret Mozarta. Moneta z wizerunkiem wielkiego kompozytora może być wspaniałą pamiątką przywiezione z kraju. Monety, która pokazuje Europę bez granic, mają pewną grubość i 100 centów. średnica monety wynosi 23,25 mm, grubość – 2,125 mm, jej ciężar – 7,50 g

Interesujące fakty na temat monet euro

Monety euro są powszechne i prawnym środkiem płatniczym w dowolnym kraju UE. Na nowej waluty bicia zajęło 5 lat, a jego wysokość wynosiła 50 mld nowe monety. Jeśli umieścisz je w kolumnie, będzie przewyższać wysokość najwyższego budynku w londyńskiej dzielnicy Canary Wharf w pół godziny, a całkowitą masę wyemitowanych banknotów, na przykład Francja, trzy razy przewyższa masę Wieży Eiffla. Wraz z wprowadzeniem waluty i wszelkich zabawnych incydentów. We Włoszech, to produkowane i bardzo popularne nowy model torebki – „Porto-euro”, szczególnie nadaje się do monet, które doprowadziły do wzrostu produkcji i sprzedaży fabryk wyrobów skórzanych. Warto zauważyć, że 1 euro był tylko monety Włosi, którzy nie uczestniczą w głosowaniu na najlepszy projekt, ponieważ Minister Gospodarki osobiście zdecydował, że zostanie on przedstawiony przez Leonarda da Vinci. Belgowie byli najbardziej konserwatywny pogląd na monetach profilu Króla. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są monety 1 euro monety, wybite od ich niewielkiej liczby. Ich wartość rynkowa w warunkach aukcji przekroczy cenę zestawu ponad 100 razy. Na przykład, monety watykańskie, które dają obraz Pope John Paul II, szacuje się na 670 milionów euro. Ponadto, niemal każdy może znaleźć w torebce monety gładką żółto-biały nominale 1 euro. Uważa się, że właściciel z pomocą tego talizmanu zawsze będzie pieniędzy. A inny ciekawy fakt (w przypadku działania siły wyższej poza Ojczyzny). Ze słów tych podróżnych, którzy wrócili niedawno z podróży do Europy, istnieją pewne telefony wziąć 1 euro monety dvuhrublevuyu (odpuść nam krajów strefy euro) …