832 Shares 8756 views

Lek „Doksycyklina” Trądzik

Przyczyny trądziku (trądzik) nie są jasne. Główną rolę w tej chorobie jest podana bolesny stan skóry wywołany zwiększonym wydalaniem tłuszczu z powodu dysfunkcji gruczołów łojowych skóry i zapalenie mieszków włosowych. Jest to również ważny element w patogenezie trądziku jest uważany Propionibacterium acnes i produktów przemiany materii bakterii. Odpowiedź na kolonizację bakteryjną jest odpowiedź immunologiczna i zapalenie. Dlatego też, gdy ciężki strumień antybiotyków choroby są stosowane, na przykład, lek „doksycyklina” członek liczby tetracykliny. Produkcja wielu rodzajów kapsułki, tabletki, preparaty do wstrzykiwania dostępna w postaci syropu i zawiesiny do podawania doustnego są również dostępne. Zazwyczaj stosowana dawka leku (można przyjąć wyłącznie na receptę!) Do leczenia trądziku waha się od 50 mg do 100 mg dwa razy dziennie.

Lek „doksycyklina” hamuje wzrost bakterii Propionibacterium acnes, które jest odpowiedzialne za trądzikiem zapalnym, dlatego jest szczególnie użyteczna w leczeniu trądziku. Jest to często stosowane w połączeniu z miejscowego leczenia środkami, takimi jak nadtlenek benzoilu lub Retin-A. Medycyna „Doksycyklina” Trądzik jest najbardziej skutecznym narzędziem, ale może być podawany wyłącznie dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej ośmiu lat, pod warunkiem, że masa ciała ponad 50 kg. Z reguły jest to zrobione przed posiłkiem, aby uniknąć zaburzeń flory w żołądku. Nie należy w tym czasie włączyć do diety produktów mlecznych, ponieważ skuteczność leku zostanie zmniejszona. Pożądane jest, że przebieg leczenia jak najkrótszy. Przy jednoczesnej poprawie lekarza skóry zaleca się stopniowe zmniejszanie użycia leków. Dla niektórych osób, może być konieczne, aby utrzymać trądzik pod kontrolą przez dłuższy czas – to decyduje o zasadności lekarza.

Zanim lekarz przepisze środki „doksycyklina” trądziku, pacjent powinien poinformować go o wszystkich leków jest on aktualnie przyjmujących lub które są przypisane do niego przez inną osobę. W przypadku jednoczesnego podawania z retinolu, podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Skuteczność leczenia trądziku jest obniżona z powodu przyjmowania antagonistów „doksycykliny” narkotyków, takich jak penicyliny i cefalosporyny. Leczenie nie daje pożądanego efektu, podczas gdy terapia barbiturany, fenytoiny, karbamazepiny, lub w wyniku zmniejszenia antybakteryjnym leku z powodu indukcji enzymów wątrobowych mikrosomalnych. Lekami, które zawierają jony metali (leki żelaza, wapnia i magnezu, jak również środki zobojętniające kwas), przy czym lek „doksycyklina” nieaktywne formy chelatowe, a więc nie są podawane jednocześnie.

Efekty uboczne mogą wystąpić, jeśli wziąć lek „doksycyklinę” trądzik. Należą do nich: ból brzucha, biegunka, pochwy drożdże u kobiet, nadwrażliwość. Akceptacja tego antybiotyku może spowodować szkody dla płodu, dlatego należy poinformować lekarza o ciąży lub planach na niego. Istnieją również przeciwwskazania dla kobiet karmiących piersią, ponieważ lek może przenikać do mleka kobiecego. Lek małych dzieci wpływa na spowolnienie wzrostu (podłużny wzrost kości) i prowadzi do nieodwracalnych zmian w kolorze zębów. Po otrzymaniu leków „doksycyklinę” konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ to sprawia, że pacjent bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych.

Podczas stosowania leku należy całkowicie wykluczyć alkohol, gdyż może to spowodować poważne nudności, wymioty, drgawki, duszność, a nawet śmierć. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń i natychmiast zgłaszać się do lekarza, jeśli nie następuje okres czasu nie ma poprawy, a także przestrzegać ogólnych reżimu diety i unikać słońca w czasie, gdy lek jest przyjmowany, „doksycyklinę” trądzik. Opinie o możliwych problemach z układem trawiennym powiedzieć o ryzyku wystąpienia nudności, wymioty, bóle brzucha, brak apetytu, biegunka, zaburzenia połykania, zaparcia, zapalenie przełyku, zapalenie języka, przemijające zwiększenie stężenia bilirubiny we krwi i aktywności aminotransferaz wątrobowych. Reakcje alergiczne: świąd, wysypka skórna, eozynofilia, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy. Hemodyscrasia funkcje: małopłytkowość, neutropenia, niedokrwistość hemolityczna. U dzieci, jest jelitowy dysbioza, kandydoza. nie powinien być przepisywany ten lek „doksycyklinę” trądzik, jeśli jesteś uczulony na ten lek, antybiotyki z grupy tetracyklin lub siarczyny.