174 Shares 4672 views

katastrofie lotniczej w Rostowie 19 marca 2016: Przyczyny i dochodzenie

Tragedia w Rostów nad Donem działo się w nocy z 18 na 19 marca 2016 r. Samolot „Boeing-737” rozbił się podczas lądowania. Samolot przeprowadzane regularne loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Załoga próbowała lądować w trudnych warunkach pogodowych przez dwie godziny, ale nie powiodło się. Zabijając wszystkich. Na pokładzie było 62 osób. Dochodzenie w sprawie wypadku w Rostowie jest Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, wraz z ekspertami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rosji, Francji i USA.

Numer pokładzie 981

Samolot, który rozbił się w Rostów nad Donem, prowadzony przez firmę Fly Dubay. Jest to stan tanie linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest on regulowany przez 57-letniego Sheikh Ahmed bin Said Al-Maktoum, który posiada inną słynną lotnicze Emirates Airline.

Fly Dubay Z kolei pracuje od 2009 roku, realizując regularne i czarterowe loty w prawie 50 krajach przez setki miejsc. W tym 10 rosyjskich miast. W Rostów nad Donem – dwa razy w tygodniu w ciągu ostatnich trzech lat. Na bilans firmy były tylko „Boeing”.

Należy zauważyć, że nośnik charakteryzuje się wysoką wydajnością bezpieczeństwa. Przed katastrofą doszło w Rostów nad Donem, firma nie miał wypadków z ofiar ludzkich. Po tragedii pilotów linii lotniczych, pod warunkiem anonimowości dopuszczone do zagranicznych mediów, co często zdarza się pereutomlyaemost ponieważ plan był zbyt nasycony, a nie w stanie w pełni się zrelaksować.

"737"

Crashed „Boeing” był stosunkowo nowy samolot. Został on zbudowany w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku specjalnie dla firmy Fly Dubay. Samolot był wyposażony w dwa silniki turbowentylatorowe. W czasie wypadku była ona przeprowadzona w powietrzu ponad 21 tysięcy godzin, wykonując ponad 9000 cykli zgodnie z „Take-off. – lądowanie” Samolot nigdy nie potrzebowała naprawy, czas konserwacji i przeszedł bez problemów. Ostatni raz – dwa miesiące przed wypadkiem.

W tym przypadku, samolot nie był pełny: samolot przeznaczony do przewozu 189 pasażerów, w tym samym dniu na pokładzie było tylko 55 osób, nie licząc załogi. Paliwo powinno wystarczyć na 8 i pół godziny lotu, samolot przebywał w powietrzu wynosi nie więcej niż 6 godzin.

załoga

Liner prowadził dowódca 38-letniego Aristos Socratous, rodem z Cypru. W praktyce jest to prawie 6000 godzin lotu. Warto zauważyć, że w Fly Dubay, podobnie jak w większości innych linii lotniczych, nie zostali mianowani dowódcy pilota, który nie jest oblatany 5000 godzin.

Jako kapitan Socratous pracował przez osiemnaście miesięcy. W tym przypadku, w przeddzień katastrofy w Rostowie, on złożył rezygnację. Według kolegów, to było z powodu zmęczenia i ciężkich ładunków w Fly Dubay. Mniej niż miesiąc po tragedii w swoim rodzinnym urodziła syna urodziłam.

Drugi pilot był 37-letni Hiszpan Alejandro Alava Cruz. Miał też prawie 6000 godzin praktyki lotniczej. Obaj piloci siedzieli w Rostowie nie był pierwszy raz.

Również wśród załogi były 5 stewardes – mieszkańcy Rosji, Kirgistanu, Kolumbii, Hiszpanii i na Seszelach.

pogoda

Przyczyny katastrofy w Rostowie, wielu związane z warunkami atmosferycznymi, nie były łatwe, że noc. Prędkość wiatru na poziomie gruntu osiągnęła 13 metrów na sekundę, z podmuchami – do 18. Widzialność – około 7 kilometrów było słabe podczas deszczu. Na wysokości 900 metrów i obserwowane pół km umiarkowanego oblodzenia.

Jednak, jak zwrócić uwagę eksperci, ogólne warunki pogodowe były trudne, ale nie należy zapobiegać kadrową lądowania.

lot

Samolot wystartował z Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na 21.45 czasu lokalnego i miała być na lotnisku w Rostów 1.20 czasu moskiewskiego. Jednakże, lot opóźniony przez pół godziny, przeniesiono a czas przybycia przybliżone. Wśród alternatywnych lotniskach do platform bocznych zostały przedstawione w Krasnodar i Wołgograd.

Sam lot odbył się bez incydentów. 1.30 piloci zaczęli ręcznie pilotowanie samolotu po raz pierwszy próbowali wejść do ziemi. Mniej niż pół godziny przed lądowaniem w Rostowie dwa samoloty innych linii lotniczych. Na wysokości 340 metrów załoga otrzymała ostrzeżenie o niebezpiecznym wiatrowych na systemy bezpieczeństwa drogi startowej samolotu. Informacje na ten temat wysyłany do dyspozytora na ziemi i postanowił przerwać podejście.

Przez dwie godziny, załoga czekała na poprawę pogody 60 kilometrów od Rostów nad Donem. W tym samym czasie w Rostowie próbował wylądować liner „Aeroflot” firmy, ale po kilku nieudanych próbach postanowił usiąść na alternatywnym lotnisku w Krasnodarze.

Druga próba

W ilości 3,23 lotu 981 dyspozytorzy poproszony o ponowne pozwolenie na lądowanie i zaczął spadać. Na wysokości 600 metrów nad ziemią załogi wyłączoną automatyczną kontrolę i kontynuował pracę w trybie ręcznym. Na 3,40 samolot znajdował się na wysokości 220 metrów, 4 i pół kilometra od początku pasa startowego. Boeing zwiększył prędkość i zaczął się wspinać. Około tysiąca metrów od wyłożenia ziemi gwałtownie spadła i uderzyła w ziemię.

dyspozytorzy Rostov natychmiast poinformowany o tragedii w MOE. To rozpoczęło akcję ratunkową. Wzięło w niej udział 840 osób i ponad 100 sztuk sprzętu.

Wideo i zdjęcia z katastrofy widać w Rostowie, samolot uderzył w ziemię w bardzo stromym kątem. Na podstawie krótkiego zasięgu rozpraszania gruzu ekspertów stwierdziła, że katastrofa miała miejsce w Rostowie z dużą prędkością. W zderzeniu z ziemią został złamany więcej niż 300 metrów kwadratowych na pas startowy, port lotniczy Rostów został zamknięty do 21 marca.

Ofiary katastrofy

Który zginął w katastrofie lotniczej w Rostowie – obywatele 9 krajów: Rosja, Ukraina, Kirgistan, Indie, Uzbekistan, Cypr, Seszele, Hiszpanii i Kolumbii. W sumie 62 osób, 7 z nich – członkowie załogi. Cztery z ofiar – dzieci.

Prawie wszystkie ofiary katastrofy – obywatele Rosji, wylatujące z wakacji z ZEA. Prawie wszyscy klienci są popularne w kraju, biuro podróży.

Nie był zadowolony i zbawienie. Rossiyanka Elvar Isajew późno na transfer z hotelu na lotnisko i nie mają czasu na feralnego lotu. Jak się okazało, dzień przed jej obchodził ze swoją dziewczyną urodziny, bo z tego, co wrócili do hotelu późno. Później bezpiecznie przybył z Dubaju.

Ratownicy w toku dochodzenia stwierdzono prawie 5000 sztuk martwych ciał. Identyfikacja zwłok trwało około dwóch miesięcy.

Rodziny ofiar otrzymały odszkodowanie – milion rubli. Liderzy regionu Rostowski ogłosił żałobę dla ofiar, których życie zostało przerwane przez katastrofie lotniczej w Rostowie nad Donem. Zmarli byli obywatelami różnych krajów, tak płakał, że dzień, nie tylko w Rosji.

Wszczęcie dochodzenia

Ustalenie przyczyny katastrofy w Rostów nad Donem podjął IAC. Eksperci ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA (gdzie samolot szło) i Francji (kraju deweloper silników) byli również zaangażowani. Aby ocenić działania pilotów byli rekrutowani przez pilotów testowych z Rosji, USA i ZEA.

Komitetu Śledczego, zdecydowano o wszczęcie postępowania karnego. W pierwszych dniach sądzono, że katastrofa w Rostowie może się zdarzyć z kilku powodów, wśród nich załoga zwanych niewłaściwego działania atmosferyczne, awaria i warunki techniczne. Prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego został wydalony niemal natychmiast, jak wrak nie jest ślady materiałów wybuchowych znaleziono.

gruntowne dochodzenie

W trakcie śledztwa krewnych ofiar i ekspertów oglądanych z bliska. Już następnego dnia, eksperci zbadali teren i wykonane tragedii schemat. Obie czarne skrzynki zostały znalezione w zadowalającym stanie. Dwa dni później, zbiór fragmentów samolotu została zakończona po tragedii, i zaczął ich obliczeń w hangarze.

Ta praca została zakończona 8 kwietnia. Również wybór urządzeń dla wyników badań wszystkich systemów samolotu powstał. Kompletna dekodowanie z rejestratorów lotu i transfer rozmów załogi z dyspozytorów z języka angielskiego i hiszpańskiego na język rosyjski. Jednak pełny zapis rozmów, eksperci nie złożone, odnosząc się do przepisów międzynarodowych.

praca IAC

Na zakończenie IAC, katastrofie lotniczej w Rostowie 19 marca 2016 nie spowodowało awarii któregokolwiek z samolotu lub jego awarii. W momencie wyjścia z ZEA był sprawny technicznie.

Piloci mają niezbędne szkolenia i wszystkie dokumenty. Również, że na lotnisku meteopribory Rostów działa prawidłowo. Aktualna pogoda dopasowana prognoz. pracował bez przerwy i radiem. Dlatego, doszły do głosu czynnik ludzki wśród przyczyn tragedii.

Przyczyny katastrofy

W wyniku dochodzenia Komisja ustaliła dość dokładny kalendarz wydarzeń na dzień, kiedy doszło do katastrofy w Rostowie.

Podczas drugiej próby lądowania na wysokości około 200 metrów pilotów samolot niezależnie postanowił przerwać manewr i zacząć się wspinać. Wydaje się, że decyzja została podjęta ze względu na wiatr posty ścinających w pobliżu pasa startowego. To naturalne zjawisko jest niebezpieczne dla samolotu podczas lądowania i startu.

Na wysokości 580 metrów kapitan oddalił koło „on”, powodując tym samym wzrost w nosie samolotu, co ostatecznie doprowadziło do obniżenia nosa i nosa w dół Airliner.

Według zawarcia ekspertów IAC jest to sekwencja działań oznaczało, że „Boeing”, zaczął się wspinać, nagle zaczęła gwałtownie spadać. Jednak był na wysokości około 1000 metrów nad ziemią. W przyszłości wszystkie działania załogi nie mogły zapobiec tragedii, eksperci uważają, że katastrofa była nieunikniona w Rostowie.

W tym szczegółowo motywy działania pilotów nie są wyjaśnione w raporcie. Tylko zauważa, że te wyniki nie są ostateczne, w przyszłych ekspertów byłoby zbadanie psychiczny i fizyczny stan wszystkich członków załogi, szczególnie pilotów. Co jest szczególnie istotne, biorąc pod uwagę fakty niezgodności odkryta przez linię lotniczą pracy i reszty personelu.

Sprawozdanie wstępne zawiera z zaleceniami dla wszystkich linii lotniczych, aby zorganizować dla pilotów samolotów cywilnych zajęć dodatkowych w zakresie procedur operacyjnych dla odejścia na drugi krąg w różnych warunkach pogodowych. Końcowy raport komisji nie został jeszcze przygotowany.