289 Shares 9258 views

Rodzaje elektrycznych wstrząsów, powodów. Pierwsza pomoc dla porażenia prądem

Pod prądem oznaczało integralności traumatyczne zmiany, tkanek i narządów funkcje pojawiające się pod wpływem prądu elektrycznego przemysłowej, krajowym lub naturalnego. Różne typy wstrząsy elektryczne mają różny wpływ na organizm, co może być wynikiem oparzenia, zaburzenia składu fizyko-chemicznego krwi, okaleczenia, złamania kości, zwichnięcia, zaburzeń wewnętrznych procesów bioelektrycznych. Takie urazy często prowadzi do śmierci.


Klasyfikacja wstrząsów elektrycznych

Ze względu na charakter zmian są następujące rodzaje wstrząsów elektrycznych.

– uszkodzenie lokalne występują w oparzeń skóry, tkanek miękkich, więzadeł, elektrooftalmii (zewnętrzne błony oka zniszczenie), metalizacji skóry. Miejscowy wypadek elektryczny charakteryzuje się występowaniem objawów elektrycznych na ciele – ostro zdefiniowanych plamy szare lub jasnożółty, pojawiając się w miejscach kontaktu ze źródłem zasilania.

– Wspólne urazy towarzyszą elektrycznych grup mięśniowych szok, przejawia się w konwulsje, paraliż serca, oddychanie.

W zależności od nasilenia wszelkiego rodzaju wstrząsy elektryczne są podzielone na cztery kategorie.

– Nasilenie I Uraz objawia się napadami bez utraty przytomności. Ponadto, nie jest blanszowanie skóry, ogólne podniecenie, duszność, ból głowy, wzrost ciśnienia krwi. Po zakończeniu wstrząsu urazowego ofiara zaczyna odczuwać ból.

– Szkoda surowość II towarzyszy toniczno drgawki i utrata przytomności. Na drugim stopniu w ofiar wypadków elektrycznych zaobserwowano spadek ciśnienia krwi, zaburzenia nieznaczne w układzie oddechowym. Często zdarza się, arytmię serca, wstrząs.

– ciężkość III charakteryzują się istotnymi zaburzeniami oddychania, drgawki, płuc pęknięć naczyń, zaburzenia serca i na całym obiegu krwi, gwałtowny spadek ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca, oderwanie siatkówki, obrzęk mózgu, płuc. Może pojawić się martwiczych ogniska w płucach, wątrobie, śledzionie, trzustce i tarczycy. Konsekwencją urazu trzeciego stopnia może stać się w stanie śpiączki.

– W przypadku IV stopnia charakteryzuje zaprzestania oddychania wskutek porażenia ośrodek oddechowy i migotanie komór. Często powstaje przez przepuszczanie prądu elektrycznego przez ludzkie głowy.

Ze względu na charakter oddziaływania prądu elektrycznego mogą być następujące rodzaje wstrząsów elektrycznych:

– natychmiastowe otrzymanych przez kilka sekund;

– przewlekła, wynikającą z bezpośredniego i długotrwałego kontaktu ze źródłem silny prąd.

Przyczyny porażenia prądem

Rannych przez prąd elektryczny może być w kontakcie ze źródłem w domu, w pracy czy piorun. Bezpośrednie uderzenie pioruna – to spontaniczny, siła ważnym czynnikiem w którym osoba ubezpieczona nie jest w stanie. W pozostałych przypadkach powodem jest następująca.

– charakter psycho-fizjologiczne. Oznacza to, że uraz może być spowodowane zaburzeniami uwagi, stres, nadmierne zmęczenie, zdrowia człowieka pod wpływem narkotyków, alkoholu.

– charakter techniczny. Przyczyny te obejmują brak sprzętu elektrycznego, przy czym może pojawić się naprężenia w częściach metalowych urządzenia; korzystanie z urządzeń elektrycznych, a nie zgodnie z ich przeznaczeniem; przerwy w napięciu zasilania; naruszenie zasad funkcjonowania tego instrumentu.

– organizacyjne. Przyczyny szoków elektrycznych środków organizacyjnych mogą być zaniedbania podczas pracy z urządzeniami, które są podłączone do sieci, zaniedbując podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy iw domu.

Elektrycznych na rachunkach za szkody tylko 2-2,5% wszystkich urazów, a w przeważającej części są to ludzie, których zawód jest bezpośrednio podłączona do prądu, to znaczy, elektryków, monterów wysokie konstrukcje, budowniczych.

wstrząs elektryczny może występować w obecności niebezpiecznych dla ludzkiego napięcia elektrycznego albo prądu ze względu na charakter organizmu i stanu zdrowia człowieka, charakteru warunków.

Objawy porażenia prądem

W chwili porażenia prądem, osoba może czuć Push skurcz, mięśnie, płonący poncz. Gdy prąd przestanie działać Główne objawy obserwuje się w ośrodkowym układzie nerwowym. Objawy porażenia prądem mają wiele wspólnego z obrazem klinicznym wstrząsem mózgu. Jest osłabienie, letarg, obojętność dla środowiska, nudności, bóle głowy i zawroty głowy.

Układu sercowo-naczyniowego jest tak wrażliwe na porażenie prądem elektrycznym:

– wstępne wzrostu, po czym następuje gwałtowny spadek ciśnienia krwi;

– zwiększona częstość akcji serca;

– arytmia;

– rozszerzenie granic serca.

Światło może pojawić się trzaski na obrazach radiologicznych wykryto ogniska rozedmy płuc, kaszel występuje. W niektórych przypadkach, ostra niewydolność oddechowa jest wykrywane. Niektóre ofiary cierpią na wymioty, biegunka, nudności.

Burns z prądem

Elektryczny oparzenie wystąpi w miejscu wejścia i wyjścia z prądem elektrycznym. Ale brak aktualnych etykiet nie powinna być traktowana jako pretekst do wyeliminowania porażenie prądem. Wiele ofiar (30%) brakuje znaku.

Oparzenia elektryczne posiada również kilka stopni nasilenia.

Pierwszy poziom jest reprezentowany przez małe ognisk naskórka koagulacji bez tworzenia pęcherzy.

Drugiego stopnia oparzenia grawitacja zapewnić całkowite uszkodzenie skóry z tworzeniem pęcherzy.

Trzeci stopień zmian towarzyszy całą grubość skóry i skóry właściwej. Jest powierzchowna martwica.

Gdy czwarty stopień ciężkości wpływa nie tylko na skórę, ale także tkanek leżących u podstaw, rozwija głęboką martwicę.

Powierzchowne oparzenia prądem, gdy są mniej powszechne niż głębokich oparzeń. Porażenie prądem w niektórych przypadkach może towarzyszyć duże obszary uszkodzenia tkanek lub zwęglenie kończyn.

Rozpoznanie obrażeń od uderzenia pioruna

Gdy uraz wynikający z pioruna, zaobserwowano:

– czasową ślepotę;

– tymczasowe niemota i głuchota;

– patologiczne poczucie strachu;

– światłowstręt;

– paraliż układu oddechowego i układu krążenia;

– ból głowy.

Jasność konkretne przejawy tych objawów zależy od ciężkości urazu.

Pierwsza pomoc w czasie awarii elektrycznej

Aby być w stanie pomóc osobie poszkodowanej należy najpierw zabezpieczyć się. Należy odciąć napięcie źródła, aby wyrwać przewód od strony poszkodowanej. Jeśli nie jest to możliwe, więc konieczne jest, aby odizolować ofiarę od źródła zasilania. W tym celu musimy używać sprzętu ochronnego, takie jak deska, drewniany kij, izolowane narzędzia, rękawice gumowe, wsporników izolacyjnych, gumowe buty. Jeśli nie ma takich narzędzi bezpieczeństwa, można zabezpieczyć się podczas jazdy do dotkniętych małych kroków „kaczka”. nogi w tym samym czasie nie trzeba podnosić się z ziemi. Toe z jedną nogą zawsze muszą być zgodne z pięty na drugą nogę.

Wyciągnij poszkodowaną osobę z miejsca urazu musi znajdować się w odległości 10-15 metrów. W tym przypadku konieczne jest, aby zachować ją na ubraniu, nie dotykając żadnej z odsłoniętych częściach ciała. Pierwsza pomoc w razie wypadku elektrycznego powinien zacząć dostarczać, gdy ofiara jest w bezpiecznym miejscu. Sprawdzone oddech i puls. Jeśli nie mogą być odczuwalne, konieczne jest, aby zacząć robić sztuczne oddychanie i klatki piersiowej ucisków. Jeżeli dana osoba nie traci przytomność, powinien on mieć dowolny środek uspokajający, aby dać jak najwięcej pić w oczekiwaniu na przybycie karetki pogotowia.

Jeśli skóra jest wyraźnie widoczne oparzenia, powinny one, w obecności czystą szmatką lub bandaż bandaż. Jeśli istnieje podejrzenie złamania, konieczne jest szyna kończyny.

Późniejsze leczenie oparzeń

Follow-up ostrożność wypadku elektrycznego pierwszego stopnia nie zawsze jest konieczne. Ta sama osoba z urazami 2., 3. i 4. stopniu nasilenia po pierwszej niezbędnej pomocy powinien być dostarczony do punktu chirurgicznego lub urazu gdzie zakwalifikowane otrzymają pomoc lekarską.

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest szczepione przeciwko tężcowi. Potem zaczyna miejscowego leczenia oparzeń i ogólnego leczenia do systemu, funkcje organizmu zaradzić.

Począwszy od spalić na miejsce etykiety stosowane są sterylne opatrunki ze środkiem dezynfekującym. Spalona skóra może być narażona na działanie promieniowania UV, co ułatwia proces śmierci komórek i przyspiesza proces edukacji i przywrócenie zdrowego nabłonka.

Równolegle z miejscowego leczenia organizmu uszkodzone obszary powinny być prowadzone i intensywnej terapii płynu, który przywraca działalność serca, a także pracy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Główne rodzaje powikłań po porażenia prądem

Obrażenia od elektrcheskogo prąd niebezpieczne same w sobie, oraz konsekwencje, które mogą natychmiast, a następnie opracowuje, po przejściu przez rehabilitacji i pełnego zdrowia po urazie. Mogą wystąpić powikłania:

– zaburzenia czynności narządów przedsionkowych;

– upośledzenie słuchu;

– niepamięć wsteczna;

– gałęzie parezovom;

– choroby nerek, wątroby, tworzenie się kamienia w narządach;

– uszkodzenia naczyń krwionośnych, rdzenia kręgowego, raka mózgu;

– psychozy i zaburzeń współczulnego układu nerwowego i układu przywspółczulnego;

– śpiączka;

– masywny krwawienia.

Jeśli prąd elektryczny przepuszczany przez głowę, a następnie nieunikniony uraz oczu z odwarstwienia siatkówki, zaćma, wewnątrzgałkowych patologicznych zmian w środowisku, rozwoju jaskry.

Zapobieganie wstrząsów elektrycznych

Podstawowym zapobiegania urazom prądu elektrycznego jest zgodne z bezpieczeństwem w czasie eksploatacji, montażu i naprawy sprzętu elektrycznego. Osoby pracujące z prądem elektrycznym, powinien być odpowiednio poinstruowani musi mieć środki ochrony osobistej. Pracowników obsługujących istniejącą instalację elektryczną należy okresowo, dwa razy w roku, poddania się badaniom lekarskim. Tak więc koniecznie przejść może być potrzebne terapeuta, chirurg, neurolog okulisty, otolaryngolog.

Przy jednoczesnym przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa wielu obrażeń od prądu elektrycznego można uniknąć.