547 Shares 6930 views

Petr Poroszenko: biografia. Petr Poroszenko: rodzina, dzieci

Napięta sytuacja polityczna, która jest obserwowana na poziomie międzynarodowym nie jest to pierwszy dzień, przyciągając uwagę opinii publicznej do liczby osób, które są w górnej części ukraińskiej elity rządzącej. krajach zachodnich i USA już dawno podjął protegowanego Piotr Poroszenko, ale wielu Rosjan wciąż nie wiem, kim jest ten człowiek.


prolog

Lista niektórych z najbogatszych ludzi w kraju pomyślnie zakończy Petr Poroszenko. Biografia, narodowości, rodzice polityk zainteresowany wielu, mówić o tym poniżej. Do tej pory jego stan ma około 1,8 mld. Dolarów, co pozwala mu być wymienione piąty na liście najbogatszych ludzi na Ukrainie. Człowiek, który jest uważany za sponsorem Majdanie, na tyle dziwnie, urodził się i spędził dzieciństwo w Odessie. Teraz Poroszenko – wielki biznesmen, znany polityk i mąż stanu, prezydent-założyciel grupy „UPI”.

rodzice

Ojciec, Aleksiej Iwanowicz Valtsman, a matka, Eugenia Sergeevna Poroszenko, pobrali się w 1956 roku. W par w 1965 roku w regionie Odessa Bolgrad syna. Rodzina mieszkała w domu, który był wyposażony w patio. Zawsze był mistrzem Aleksiej Iwanowicz, dzieci wychowywane nasilenie, jak mój ojciec był nieco szorstki. Mimo to, wszyscy żyli razem, a nie próbował dyskutować z głową gospodarstwa domowego. Jako biografii Petr Poroszenko zawsze szacunku do starszych.

Ojciec inżynier mechanik. Aż do 1974 roku pracował w sektorze rolnym stowarzyszenia Bolgradsky. Na początku pierestrojki zacząłem prowadzić działalności gospodarczej. Jest głową rodziny był założycielem wszystkim, że Piotr ma Valtsman-Poroszenko. Alexey dekret Juszczenki odznaczony Orderem uprawnień, a tytuł Bohatera Ukrainy.

tajemnice rodzinne

W 1986 roku Aleksiej Poroszenko ma kryminalną. Sąd Najwyższy Mołdawii ogłosił go za winnego defraudacji przez grupę osób, nielegalne nabycie nieruchomości, który został wyprodukowany przez oszustwa, w zakresie nabywania, posiadania i noszenia broni. Po procesie przyszłego biznesmena pięć lat poszedł do aresztu. Rodzice Petro Poroszenko (biografia potwierdza podobnych danych), trudno jest przetrwać ten czas. Tycoon ojciec służył czas wyznaczony w obozie pracy. Skazany został pozbawiony swojej własności i prawa do pełnienia urzędu na okres pięciu lat. Jest to jedyny znany fakt o niekaralności, który zawiera biografię ojca.

Petr Poroszenko stracił matkę w 2004 roku. Podczas życia Eugeniusza S. był nauczycielem i pracował w szkole technicznej. Mikhail starszy brat zginął w wypadku w tajemniczych okolicznościach – taki smutny sposób na jego biografii.

Petr Poroszenko w dzieciństwie miał przydomek „puszysty pyshechka”. Był to przystojny chłopak z okrągłą twarz i czarne włosy. On został wyróżniony przez grzeczność, uprzejmość, starannością. Jego wzrok był zawsze trochę boli i smutno. Mimo tych cech, Piotr, na pamiętnikach współczesnych, zawsze starał się chronić innych.

Uczył się bardzo dobrze chłopca, który był również charakterystyczny dla jego starszego brata. Jednakże na żądanie tych okolicznościach rodzina musiała opuścić dom i przenieść się do Mołdawii.

początku drogi

Młody człowiek jest absolwentem Uniwersytetu Kijowskiego. Tarasa Szewczenko otrzymał dyplom z ekonomii międzynarodowej. Nieco później obronił rozprawę. Jednak proces uczenia została przerwana przez służby w wojsku.

Po początkujący biznesmen ukończył, założył własną firmę. Biografia (Petro Poroszenko sam tak powiedział) w tym okresie uzupełniane bardzo udanych imprez. Założona firma mężczyzna sprzedaje ziarno kakaowe. I na początku 1990, biznesmen zabrał własność kilku dużych firm cukierniczych, które w przyszłości zjednoczonych w niepokoju „Roshen”. Jest to firma pozwoliła dzisiejsze oligarcha tworzą wielomilionowe stanu i zdobyć milczącą nick „Chocolate króla”. Przed szczeliny między dwoma krajami, o połowę eksportu słodyczy „Roshena” poinformował w Rosji.

W 2011 roku Poroszenko Petr Alekseevich sparowany z B. Lozhkin uzyskał największą firmą medialną w jednym z amerykańskich biznesmenów. Zawierał stron internetowych, publikowanie czasopism, kilka stacji radiowych. W tym samym roku po sprzedaży niektórych aktywów oligarchy kupuje fabrykę do produkcji skrobi modyfikowanej w Niemczech i otrzymał pozwolenie na wykup udziałów w firmie, „Screen”.

Etapy kariery Petra Poroshenko

 • Od 1990-1991. Zastępca Dyrektora Generalnego stowarzyszenia handlowego „Rzeczpospolita”.
 • W latach 1991-1993. Stanowisko Dyrektora Generalnego dom wymiany „Ukraina”.
 • 1993-1998 gg. Stanowisko prezesa koncernu „UPI”.

Do tej pory, oligarcha Imperium składa się z wielu firm w różnych obszarach biznesowych.

rodzina

Przedsiębiorca jest żonaty, jego żona, Marina Poroszenko dał mu czworo dzieci (dwóch synów i dwie córki). Żona polityka, otrzymał wykształcenie wyższe w specjalności kardiologa. Jej ojciec pracował jako zastępca Ministra Zdrowia.

Chrzestni dwójką dzieci (bliźnięta dziewcząt) stał Oksana Bilozir i Wiktor Juszczenko. Godny uwagi jest fakt, że Poroszenko otrzymał tytuł Bohatera Ukrainy za zasługi przed Majdanie, osiągnięte w 2004 roku. Niektórzy ludzie uważają, że w tym przypadku odgrywać rolę pokrewieństwa z Juszczenką.

Petro Poroszenko Valtsman żonaty dość wcześnie – w wieku osiemnastu lat, panna młoda była trzy lata starsza od niego. Nowożeńcy mieszka w domu rodziców Marina, którzy w tym czasie byli w długiej podróży za granicą. Żona zaczęła zarabiać przed Piotrem, siedzący na oddziale kardiologii. Młody mąż otrzymał zwiększone stypendium.

Jeśli uważasz, że historie oligarchy, rodzina miała problemy z finansami (co jest wątpliwe).

Tytuły i wyróżnienia

 • Kolejność II i III stopnia „Merit”.
 • Krzyż Wielki Orderu Zasługi cywilnego (hiszpański wielokrotnie).
 • Tytuł Czczony Economist Ukrainy.
 • Laureat Nagrody Państwowej w dziedzinie nauki i technologii.
 • Kandydat Nauk Prawnych.
 • Autor kilku książek i wielu publikacji naukowych.
 • Komandor Orderu Nikolaya Chudotvortsa.
 • Współautor podręczników w dziedzinie współczesnych międzynarodowych stosunków ekonomicznych.
 • W 2009 roku polityka święcenia diakonatu.

kariera parlamentarna

W 1998 roku Poroszenko został wybrany do parlamentu. Mówił o Socjaldemokratycznej Partii Ukrainy, która w tym czasie wspierał obecny prezydent Leonid Kuczma. Dwa lata później, Poroszenko opuścił szeregi członków partii i stworzył centrolewicowej frakcji „Solidarności”. W 2001 roku został on aktywnie zaangażowany w działalność Partii Regionów, ale szybko zmienił kierunek polityczny i jest dołączony do Wiktora Juszczenki, który w tym czasie był uważany za sprzeciw. Rok później, frakcja Juszczenki wygrała wybory parlamentarne, a sam Peter został szefem komisji budżetowej.

Pomarańczowa rewolucja

Nieoficjalnie Petro Poroszenko (Prezydent Ukrainy w najbliższej przyszłości) został nazwany sponsorem rewolucyjnych wydarzeń, które miały miejsce w tym kraju w 2004 roku. Wiktor Juszczenko powiedział, że zostały sfałszowane wybory i zdobył nominację trzeciej rundzie. Past głosowanie doprowadziło do jego zwycięstwa, a nie omieszkał wyznaczyć Poroszenko, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i obrony kraju. Ale protegowany prezydenta krótko w tym poście. W środku kryzysu w 2005 roku wysłany na emeryturę cały rząd kierowany przez Tymoszenko i oligarchy siebie.

Rok później Poroshenko Petr Alekseevich pojawił się w parlamencie w szeregach partii „Nasza Ukraina”, aw 2007 roku stał na czele zarządu Narodowego Banku Polskiego. Podczas gdy Juszczenko pozostał w biurze (2009-2010) pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych. Następnie został wysłany do Janukowycza do dymisji wraz z całym szafy. Jednak była to tylko krótka przerwa w rozwoju kariery politycznej Poroszenko za. Już w 2012 roku podpisał dekret o jego nominacji Ministra Handlu i Rozwoju Gospodarczego. Kiedy kraj wyprzedził rewolucję, polityk aktywnie promowana i wspierana protestujących. To doprowadziło do powszechnego przekonania, że jest aktywnym zwolennikiem Majdanie.

W jednym z wywiadów, Petro Poroszenko, biografia, narodowości, których rodzice w tym czasie były pod kontrolą, przyznał, że w rzeczywistości rewolucja dostarczane funduszy.

W 2013 roku potentat wyraziła zamiar uczestniczenia w wyborach na stanowisko burmistrza Kijowa, ale tylko w przypadku, zdobyć poparcie opozycji.

euromajdan

W trudnej chwili dla Ukrainy Petro Poroszenko prezydenta ważne dziś poparła protestujących i często mówił na podium. Podczas zaostrzenia kryzysu politycznego krymskiej polityk przybył w Symferopolu jako przedstawiciel nowego rządu. Mieszkańcy powitali go okrzykami nieprzyjazny i wyrzucił kawałki papieru. Oligarcha emeryturze taksówkę, w której zostało wprowadzone policję.

W marcu 2014 roku Petr Poroszenko jest zarejestrowany CEC jako kandydata na prezydenta. Specjalny potentat wygrał wybory, a już inauguracja odbyła się w czerwcu.

Nowy prezydent przedstawił swoje priorytety, co następuje:

 • Wzmocnienia i zachowania jedności kraju, powrót wybranych dziedzinach, w szczególności na Krymie.
 • Język urzędowy – tylko Ukrainy.
 • Ukraina – jest państwem unitarnym.
 • Donbasu przedterminowe wybory powinny się odbyć.
 • Członkostwo w Unii Europejskiej, bezwizowy dla obywateli tego kraju.
 • Wzmocnienie potencjału wojskowego.

W przybliżonym zakresie od

Koledzy mówią oligarcha David Zhvania, V. Skomarovsky, Arsen Awakow, B. Król, O. Bilozir. Jakiś czas temu, polityk wystarczająco ściśle współpracował z biznesmenem i zastępca Nikolai Martynenko. Duet przejął kontrolę nad działalnością stacji radiowej „Nico”, gdzie stał się współwłaścicielem Petro Poroszenko. Ukraina zaczęła realizować radio niestandardową.

smugi biografia

W 2001 roku M. Brodsky, lider ukraińskiego „Jabłoko” frakcji, ogłosił, że Poroszenko wysłał mu zagrożeń w odpowiedzi na krytykę Azarow. Polityk całkowicie odrzucił takie oskarżenia. Brodski był również wśród tych, którzy cztery lata później Poroshenko oskarżony o korupcję.

Oligarcha nie oszczędził pogłoski o oszustwa budżetowego. Pozornie to redystrybucji pieniędzy na rzecz dzielnicy, gdzie został wybrany. Peter A. Sam zaprzeczył również te ataki, opisując je jako dezinformację. Jednak najbardziej palącym problemem jest narodowość Petro Poroszenko. Na tle napiętej sytuacji w kraju ma ogromne znaczenie.

Ponadto, polityk został oskarżony o oszustwa podatkowe. W 2003 roku, odpowiednie służby o Wołyniu otworzyła sprawę karną, zgodnie z którym zarządzanie ŁuAZ oskarżony o przestępstwa finansowe. W trakcie postępowania sąd orzekł, że takie roszczenia są nielegalne. Jednak w tym czasie oligarcha był w gabinecie sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

W 2001 roku Prokuratura Generalna oskarżyła dyrektora kraju „Lenin Forge” (kontrolowane przez przedsiębiorstwo Poroszenko) kradzieży. Według śledztwa szef siedemnaście milionów hrywien otrzymał od firmy „Bagietka”, a tego samego dnia spędzili. Jakiś czas później, w toku postępowania okazało się, że wspomniana firma została zlikwidowana i nie jest zawarte w rejestrze publicznym. Sprawa została zamknięta.

wyniki

Działalność 48-letniego Żyda mołdawski Piotr I Valtsmana, matka – Poroszenko, na całym świecie jest mieszane oceny. Lider rządzącej elity gorliwie wspiera prawy sektor i umiejętnie ukrywa swoje prawdziwe pochodzenie. Rodzice Petra Poroshenko krajowy postać polityczna, brudne fakty biograficzne nadal aktywnie dyskutowane w prasie.