474 Shares 5196 views

Co to jest astygmatyzm, jego przyczyny i leczenie

pochodzenie


Już z nazwy można łatwo odgadnąć, co jest astygmatyzm i co ona obejmuje. Pierwotna nazwa choroby otrzymał od łacińskiego słowa „piętno”, co oznacza „punkt”. W tym przypadku odwołuje się do obrazu punkt odniesienia. Ta nazwa nie została podana przez przypadek, ponieważ istotą tej choroby leży dokładnie w niewłaściwym koncentracji wiązki promieni świetlnych.

Opis choroby

Astygmatyzm jest oko jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. W rzeczywistości, w mniejszym lub większym stopniu, cierpią one prawie połowa wszystkich ludzi na Ziemi. Wiele z tej choroby zaczyna się we wczesnym dzieciństwie. Zrozumieć, co astygmatyzm to najprostszy sposób, badając podstawowe informacje na temat struktury oka. Wiadomo, że ludzkie oczy mają dwa systemy optyczne dla załamania światła. Jest to rogówka i soczewka, jest równie ważne, aby zbudować prawidłowy obraz na siatkówce. Oba projekty są unikatowe naturalne, każdy z nich ma swoje własne cechy, ale jedną cechę wspólną mają – tzw pojęcia krzywizny. Rogówka od zdrowego człowieka ma strukturę z niemal idealnej krzywizny. Zatem, światło mijania przez niego koncentruje się dokładnie na siatkówce. U osób z zaburzeniami wzroku, dane te zmiany.

Co to jest astygmatyzm z naukowego punktu widzenia

Więc co jest astygmatyzm? Ten niewyraźne widzenie występuje regularnie, ale jest to bardzo trudne do wyjaśnienia. W rzadkich przypadkach, przyczyna leży w błędnej formie soczewki ocznej. Ale w większości z nich choroba jest bezpośrednio związana z zniekształceń optycznych, które są wspólne dla wszystkich obiektywów. I jak rogówka , też, że ma kształt kulisty, jest to pojęcie właściwe dla niego. Prawidłowa forma jest ono uważane za absolutne kulisty, mógł załamują promienie światła w każdej płaszczyźnie w taki sam. Ale są również spłaszczone, lub, wręcz przeciwnie, wydłużone. Taki rogówka nie można prawidłowo ustawić ostrość obrazu, jej krzywizna w niektórych miejscach są różne, a zatem promienie padające na siatkówkę, otrzymane od nierównej długości. To powoduje zniekształcenia rzeczywistego wykorzystania obiektów wokół. W oczach osoby cierpiące na astygmatyzm, nie istnieje jeden centralny punkt, w przeciwieństwie do oka osoby zdrowej. Ze względu na rozmytej ostrości obrazu na wyjściu jest niejasna, a jeśli z rozmytych konturach.

Co to jest astygmatyzm nabyte typ

Wiadomo, że choroba tkwi nie tylko do dorosłych: często jest diagnozowane u dzieci. To może być wrodzona lub nabyta astygmatyzm. Ostatnio pojawia się, gdy uraz fizyczny spowodowane przez bliznowacenie rogówki, jak również po złych transakcji – w wyniku niewłaściwego zabiegu.

Wrodzona astygmatyzm: co to jest i jak się objawia.

W tym przypadku, gdy chodzi o wrodzonej wady widzenia chodzi w dziedziczności. Zazwyczaj od urodzenia cierpi na astygmatyzm te dzieci, których rodzice mają choroby również istnieje. Ale wrodzona typu tej choroby jest niska niewyraźne widzenie i praktycznie nie zakłócić jego ostrość, a zatem pozostaje niezauważone. Wielu ludzi na całym swoim życiu nie są nawet świadomi jego istnienia.

Objawy astygmatyzmu

Symptomatologia choroby przejawia się nie tylko w oczywistego pogorszenia że bez szybkiej interwencji jest w stanie przenieść w bardziej poważnej scenie. Astygmatyzm jest również często towarzyszą bóle głowy długotrwałych obciążeń wizualny, nadmierne łzawienie, zapalenie oczu i ruchome krawędzie wieku. Możliwe jest występowanie zapalenia spojówek, skurcze w oczy i ogólne zmęczenie.

leczenie chorób

Obecnie powszechnie stosowane są trzy metody leczenia astygmatyzmu :

– noszenie okularów;

– noszenie soczewek korekcyjnych;

– chirurgia.

W pierwszych dwóch przypadkach stosuje skomplikowane i soczewek okularów mających kształt cylindryczny. Problemem jest to, że dopóki nie były powszechnie dostępne w tym kraju. Musimy sprawić, aby takie okulary i soczewki na zamówienie. Zwykle mają one być zmieniane więcej niż jeden raz, aby znaleźć odpowiednie, i nie są one tanie. Ponadto, wielu pacjentów rozwijają nietolerancji, tylko pogłębia objawy astygmatyzmu: dyskomfort oczu, ból głowy lub zawroty głowy.

Operative interwencja ma znaczące zalety. Pochodzi z obecnym rozwoju technologii bardzo szybko i łagodzi pacjenta o konieczności dalszej korekcji wzroku za pomocą innych środków. Krzywizna rogówki w tym przypadku jest fizycznie wyeliminowana. Chirurgiczne sposobem leczenia astygmatyzmu ma najwyższą wydajność spośród wszystkich tych istniejących, zapewniając najlepsze rezultaty w krótkim czasie.