344 Shares 8211 views

W jakich chorobach osoba poty, mocno? Głównymi powodami, które wpływają na pocenie osoby

Nadmierne pocenie się – problem znany wielu. To może poważnie uszkodzić jakość życia we wszystkich sferach: w relacjach osobistych, w kontaktach z innymi ludźmi w pracy. Nadmierne pocenie się może czasem powodować, że ludzie litość innych. Ale coraz częściej jest traktowana z niechęcią. Taka osoba jest zmuszona przenieść mniej, unika drżenie rąk. Uściski dla niej – nawet tabu. W rezultacie osoba traci kontakt ze światem. Aby zmniejszyć skalę tego problemu, ludzie uciekają się do różnych produktów kosmetycznych lub środków ludowej. Jednocześnie nie sądziłem, że taki stan może być podyktowane chorób. Ważne jest, aby zrozumieć, w jakich chorobach którym osoba poty ciężko? Po tym wszystkim, można pozbyć się objawów, tylko w celu wyeliminowania patologii, żeby ją sprowokować.


Głównymi powodami

Problem złych efektów do dziś kontynuuje być badane przez lekarzy. I, niestety, jeśli ktoś poty mocno, co oznacza, że lekarze nie zawsze mogą wyjaśniać.

Jednak eksperci zidentyfikowali kilka główne przyczyny nadmierne pocenie się, pocenie się czy:

 1. Patologia przyczyną choroby występujące w utajonym lub otwartej formie.
 2. Stosowanie niektórych leków.
 3. Poszczególne cechy organizmu, który często jest dziedziczona.

Ale problem jest często ukryte w dolegliwości. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, w jakich chorób danej osobie poty ciężko.

Lekarze mówią, że może wywołać nadmierne pocenie:

 • choroby układu hormonalnego;
 • choroby zakaźne;
 • chorób ośrodkowego układu nerwowego;
 • obrzęk;
 • niewydolność genetycznego;
 • choroby nerek;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • ostrego zatrucia;
 • objawy odstawienia.

Rozważmy je bardziej szczegółowo.

choroby układu hormonalnego

Naruszenie tego systemu jest prawie zawsze powodować nadmierne pocenie. Na przykład, dlaczego ludzie z cukrzycą silnie się poci? Wynika to ze zwiększenia metabolizmu, rozszerzenia naczyń i zwiększenie przepływu krwi.

Najczęstszymi chorobami Endocrine układu są następujące:

 1. Nadczynność tarczycy. Patologia charakteryzuje się zwiększoną funkcjonowaniem tarczycy. Oprócz nadmiernego pocenia się, często są inne objawy chorobowe. Na szyi osoby jest guz w nadczynności tarczycy. Jego wielkość osiąga jajko, a czasem więcej. Charakterystyczną cechą choroby oczu są „wybrzuszenia”. Zwiększona potliwość prowokuje hormonów tarczycy, prowadząc do ciężkiego nagromadzenia ciepła. W rezultacie organizm „obejmuje” ochronę przed przegrzaniem.
 2. Cukrzyca. Groźne patologii charakteryzuje się wysoką zawartością glukozy we krwi. Pocenie się w cukrzycy wydaje się dość osobliwe. Od pocenia cierpią górną część ciała (twarz, ręce, pach). A dolny – wręcz przeciwnie, zbyt suche. Dodatkowe objawy wskazujące na cukrzycę, nadwagę, częste oddawanie moczu w nocy, stałe uczucie pragnienia, wysoka drażliwość.
 3. Otyłość. Osoby otyłe zakłócone gruczołów wydzielania wewnętrznego. Ponadto, na podstawie pocenia jest siedzący tryb życia i uzależnienie od niezdrowej żywności. Pikantne jedzenie, mnóstwo przypraw są w stanie aktywować pracę gruczołów potowych.
 4. Pheochromocytoma. Choroba jest oparty nadnerczy guza. Gdy choroba występuje hiperglikemia, utrata masy ciała i zwiększona potliwość. Symptomatologia towarzyszy wysokie ciśnienie krwi i kołatanie serca.

Od wysokiej pocenia dotyczy kobiet w okresie menopauzy. Zjawisko to podyktowane hormonalnej tle.

choroba zakaźna

Nadmierne pocenie się jest bardzo typowe dla takich dolegliwości. Łatwo jest wyjaśnić, dlaczego osoba z patologii zakaźnych silnie się poci. Powody są ukryte w mechanizmie przenoszenia ciepła, organizm reaguje na wzrost temperatury.

Do zakaźnych chorób, wzmacniając wydzielanie potu to:

 1. Grypa, SARS. Silne pocenie się charakterystyczne dla człowieka we wczesnym stadium choroby. Reakcja ta jest podyktowany przez wysoką temperaturę.
 2. Zapalenie oskrzeli. Patologia towarzyszy ciężkiej hipotermii. W związku z tym organizm stara się chronić i normalizacji ciepło.
 3. Gruźlica. Choroba ta jest odpowiedzią na pytanie, w jakim dana osoba poty choroby mocno w nocy. Po pocenia się podczas snu – jest to klasyczne objawy gruźlicy płucnej. Mechanizm rozwoju takiej funkcji do dziś nie jest w pełni zainstalowany.
 4. Brucelozy. Patologia jest przenoszona na ludzi przez mleko od zwierząt zakażonych. Objawy choroby jest wydłużony gorączkę. Choroba dotyczy układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowy, układ rozrodczy. Prowadzi to do wzrostu w węzłach chłonnych, śledzionie i wątrobie.
 5. Malaria. Nosicielem choroby, jak wiadomo, jest komara. W patologii obserwowane u ludzi: nawracające ataki gorączka, pocenie się i dreszcze.
 6. Posocznica. Taka diagnoza jest osoba, która znalazła się bakterii we krwi. Najczęściej paciorkowców, gronkowców. W odniesieniu do choroby charakteryzuje się: najsilniejszych dreszcze, gorączkę, nadmierne pocenie się, ostry skoki temperatury w bardzo wysokich poziomach.
 7. Syfilis. Dolegliwość stanie zniszczyć włókna nerwowe, które są odpowiedzialne za runningaway potu. Dlatego kiła często obserwowano nadmierne pocenie.

choroby neurologiczne

Niektóre uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego może doprowadzić do tego, że ludzie są bardzo silnie poty.

Przyczyny pocenia się jest czasami ukryte w chorobie:

 1. Parkinsonizm. W patologii występuje klęskę układu autonomicznego. W efekcie pacjent doświadcza często nadmierne pocenie się na twarzy.
 2. Tabes grzbietowej. Choroba charakteryzuje się zniszczenia stojaków tylnych rdzenia kręgowego i korzeni. Pacjent stracił refleks peryferyjnych, czułość wibracji. Charakterystycznymi objawami są ciężkie pocenie.
 3. Stroke. Choroba polega na pokonaniu tętnic mózgowych. Naruszenia mogą mieć wpływ na ośrodek termoregulacji. W tym przypadku pacjent ma silny i uporczywy nadmierne pocenie.

choroby onkologiczne

Gorączka i nadmierne pocenie się – objawy, które prawie zawsze towarzyszą tych patologii, zwłaszcza na etapie przerzutów.

Rozważmy choroby, w których nadmierna potliwość – najczęstszym objawem:

 1. choroba Hodgkina. W medycynie nazywa się to choroba Hodgkina. Choroba jest nowotwór węzłów chłonnych. Podstawowe objawy choroby jest nadmierne pocenie się w nocy.
 2. chłoniaka nieziarniczego. To guz tkanki limfatycznej. Takie struktury powodują stymulację w centrum termoregulacji mózgu. W efekcie pacjent ma, zwłaszcza w nocy, zwiększone pocenie się.
 3. Ściskanie przerzutów rdzenia kręgowego. W tym przypadku system autonomiczny jest cierpienie, które powoduje zwiększone pocenie się.

choroba nerek

Musisz wiedzieć, na jakim chorobom którym osoba poty ciężko.

Lekarze dają następującą listę niewydolnością nerek:

 • kamica nerkowa;
 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • kłębuszkowe zapalenie nerek;
 • mocznica;
 • rzucawka.

choroby sercowo-naczyniowe

Ostra wysypka jest prawie zawsze towarzyszy ostrym stadium. W jakich chorobach osoba poty, mocno? Zazwyczaj takie objawy obserwuje się w dolegliwościach

 • zawał mięśnia sercowego;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • reumatyzm;
 • choroba niedokrwienna serca.

abstynencja objaw

Zjawisko to jest charakterystyczne dla osób uzależnionych od różnego rodzaju substancji chemicznych. W szczególności oczywiste biorąc pod uwagę stan narkomanów lub alkoholików. Tak szybko, jak ciało przestaje płynąć pobudzający chemiczną, dana osoba ma najsilniejszy nadmierne pocenie. Kiedy ten stan utrzymuje się cały czas, dopóki istnieje „break-up”.

objawy odstawienia mogą być obserwowane w przypadku awarii środkach leczniczych. Człowiek reaguje zwiększone wydzielanie potu w sprawie zniesienia insuliny lub leku przeciwbólowego.

ostre zatrucie

Jest to kolejny powód, nadmierna potliwość. Jeżeli osoba jest bardzo silnie się poci, trzeba analizować, jaki rodzaj żywności użył lub interakcje z jakichkolwiek środków chemicznych.

Często powodują podobne objawy zatrucia, spowodowane przez:

 • grzyby (Amanita muscaria);
 • fosforoorganiczne trucizny, które są stosowane do zwalczania owadów i gryzoni.

Zazwyczaj osoba nie tylko zwiększone pocenie się, ale charakterystyczny łzawienie, ślinienie. Jest zwężenie źrenic.

sfera psycho-emocjonalny

Bardzo często takie objawy mogą powodować problemy w pracy, niepowodzenia w życiu osobistym. Innymi słowy, każdy silny stres może powodować nadmierne pocenie.

Nerwowego napięcie, ostry ból i lęk prowadzi często do nieprzyjemnego objawu. Nie bez powodu mówi o intensywnym stresem emocjonalnym, osoba podkreśla: „Złamałem się zimnym potem.”

Zauważono, że tak szybko, jak rozwiązywanie problemów, „gospodarstwo” długo w osobie napięcia stresu, zwiększenie wysypka znika.

Co robić?

Ważne jest, aby zrozumieć, że obecność pocenia się – jest poważnym powodem do badania w szpitalu. lekarz może powiedzieć osoba poty mocno z chorobą tylko po starannej diagnozy.

Ważne jest, aby poprawnie odebrać i rozwijać się na następujących kwestiach lekarza:

 1. Gdy nadmierne pocenie się?
 2. Częstotliwość ataków.
 3. Jakie okoliczności powodować nadmierne pocenie się?

Nie zapominaj, że wiele nieprawidłowości mogą występować w formie ukrytej. Dlatego człowiek może przez dłuższy czas, aby czuć się dobrze. Tylko powtarzające się napady pocenia się sygnał, że organizm nie jest w porządku.