766 Shares 8291 views

Jak zrobić z tworzyw sztucznych stokach własnymi rękami

Pod względem życia miejskiego (aw wielu wsiach) Okna plastikowe dawna przekształcona z symbolem dobrobytu w powszechne. montaż szyb przez specjalistów, t. I. Są w procesie montażu niuanse nieznanych do zwykłego człowieka z ulicy. Ale, aby zakończyć projekt nowego otwarcia jest możliwe, a samo – ustawienie na stokach plastiku na oknach.


Sprawa jest skomplikowana na pierwszy rzut oka. Kiedy jest przydatny szczegółowe instrukcje oraz listę materiały / narzędzia, każdy właściciel domu będzie mógł łatwo poradzić sobie z zadaniem.

Kiedy trzeba zrobić na stokach okna

Często po montażu okien właściciele nie zgadzają się na profesjonalnej instalacji stoku. Wynika to ze znacznymi kosztami obsługi. Często można usłyszeć, że okno nie będzie mieć wpływu na fakt, że od pewnego czasu „będzie żyć” bez odpowiedniego luzu. Jednak taki pogląd jest złudzeniem. Niewiele osób może wkrótce po montażu konstrukcji w celu wzmocnienia własnej wykonane z tworzyw sztucznych stokach. Tym razem nie wystarczy, to lenistwo, ale nigdy nie wiadomo, co może generować hałas …

W rzeczywistości, każdy wie, że naprawdę specjalista zadzwoni do więcej niż jednego powodu, dlaczego okno powinno być „przywołuje na myśl” tak szybko, jak to możliwe:

 • pianki poliuretanowej, która jest wypełniona pęknięć i szczelin po montażu jest szybko rozkładowi pod wpływem światła słonecznego;
 • w piance, dzięki porowatej strukturze, łatwo jest mokry, co może prowadzić zarówno do kształtowania, jak i podczas zamrażania zniszczyć leczonego obszaru;
 • w czasie z powodu efektów atmosferycznych mogą występować luki pomiędzy pianką a ramą okna, a wszystkie wysiłki specjalistów będą daremne;
 • nagi piana szybko traci zdolność do izolacji cieplnej.

To nie jest cała lista powodów, ale to wystarczy, aby zrozumieć, że stoki z tworzyw sztucznych (z rąk lub z pomocą specjalistów – nie ma znaczenia), należy budować bez opóźnić sprawę w nieskończoność.

Wybór materiałów na stokach

Przez zboczach sztucznych wykorzystywanych do wewnętrznych i zewnętrznych wykończeń budowlanych. Na każdy rodzaj pracy trzeba kilka narzędzi i materiałów. Słuszne byłoby zebrać z góry wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Tak, lista materiałów:

 1. Panele bezpośrednio PCV. Wybierając je, trzeba wiedzieć dokładnie rozmiar okna, w tym głębokość, która jest określana przez szerokość panelu.
 2. Stoki wykończeniowe z tworzyw sztucznych wymaga nabycie F-profil, aby włączyć się na zewnątrz.
 3. Okantovyvayut bok przylegający ceownik (to nie może być przydatne, jeśli obszar zapenennuyu wokół większego obwodu otworu 2 cm).
 4. Taśma klejąca do prac malarskich.
 5. Pianka poliuretanowa – parę walców.
 6. Clay w stanie szybko wysychają.
 7. Biały silikon akrylowy.

Potrzebne narzędzia

Tutaj znajduje się lista narzędzi, z którymi będziemy zaszyć stokach plastiku. Jego ręce nie może być, że otwory okienne doprowadzić do głowy – na budowę pałacu! Byłoby to pragnienie, i, oczywiście, pewnych umiejętności. Więc musimy pracować:

 1. Trójkąt, ołówek i centymetrem – do dokładnych pomiarów i wyznaczać kąty.
 2. specjalny pistolet używany do butli z pianki montażowe (nie jest wymagane, jeżeli zbiornik ma głowę).
 3. „Bułgar” lub piła do metalu – do szybkiego cięcia na stokach plastikowe odpowiedni rozmiar. Chociaż z silnym pragnieniem, aw przypadku braku takich narzędzi można używać noża i dużą biuro – tylko w celu przygotowania bardziej Ostrza zapasowe dla niego.
 4. Pistoletu do wyciskania silikon i szczeliwa rury.

Kiedy skończysz, możesz przystąpić do szczegółowego badania z etapów nauczania.

Przetwarzanie nachylenie zewnętrznego

Możesz wybrać, co do podłączenia nachylenie na zewnątrz domu. Rozprowadzane w sieci radę ze stosowania szczeliwa na bazie silikonu lub poliuretanu taśmy uszczelniającej o zdolności do samodzielnego rozszerzenia.

Jest to dobra metoda, ale przyczepność farby do elewacji uszczelniacza jest słaba, a po chwili podstawy może odkleić się od siebie, zapobiegając niezbędnej pianki ochronnej. Należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uszczelnienie zewnętrznych stokach.

Najlepszym rozwiązaniem jest tynkowanie klej stosowany do płytek. Jej odporność na działanie wilgoci i mróz jest doskonały argument za tym sposobie leczenia zboczach.

wewnętrzne stoki

Na części mieszkania natychmiast naprawiony stoku różny sposób. Wcześniej, wszystkie okna były wykończone tynkiem ze względu na łatwość zastosowania i materiału o niskim kosztów. Niestety, tynk może powodować przechłodzeniu zbocza i gromadzenia kondensatu. Dlatego też obecnie coraz częściej wolą wykonana z tworzywa sztucznego stoku.

Podstawowe kroki fabrication

W pierwszym etapie, istnieją dwie możliwości:

 1. Gdy szczelina pomiędzy ścianą a otworem okna dwóch centymetrów szersze, wybrzuszenia wypełnione pianką są cięte i rowek wykonany w nim, który odpowiada grubości płyty z tworzywa sztucznego. Więc przygotować na całym obwodzie okna.
 2. Jeśli szerokość szczeliny jest ograniczony przez dwa cm lub mniej, a następnie usunąć tylko te części utwardzonej pianki, które mogą utrudnić montaż.

Krok drugi. To zaczyna przygotowania do montażu paneli. Musisz zdecydować, jakie metody zostaną połączone panel – pod kątem prostym lub pod kątem 45⁰. Bardziej estetyczny wygląd prostokątnego skrzyżowanie. Dokonaniu niezbędnych pomiarów (tu jest tylko poręczny centymetrem, ołówek i trójkąt). Następnie wyciąć istniejące narzędzia przyszłych stokach. Zweryfikować dokładność pomiaru może być osiągnięty poprzez zastosowanie do pożądanego miejsca instalacji.

Trzeci etap prac obejmuje instalację półfabrykatów z tworzyw sztucznych. Płyty są mocowane albo w kleju stosowanym w rowek, są umieszczone albo przyklejony w pudełku U. profilu. Pozostała szczelina pomiędzy ścianą a zbocza są wypełnione pianką, która ma dobre utrzymać strukturę.

W ten materiał aktywny stosuje się cienkie taśmy, które w procesie rozszerzenia (przez siłowniki rozszerzające wskazuje procentowy). Jeśli przesadzaj z pianki, będzie to wzrost, deformować plastiku.

Aby tego uniknąć i uzyskać płaskie zbocza, płyty z tworzywa sztucznego są zamocowane do ściany taśmy maskującej.

Po suszeniu pianka jest wyposażony czwartym kroku mocowania zbocza. Polega ona na łączenie F-profil na obwodzie otworu.

Końcowy etap – Spoiny silikonem. Ostrożnie stosować na szwach i wygładzić wilgotną ściereczką.

Podsumowując, warto powiedzieć kilka słów o zaletach i wadach tych tras.

Korzyści ze stosowania płyty z tworzyw sztucznych

 1. Materiały PCV mają bardzo długą żywotność.
 2. Całkowite koszty dla wszystkich produktów nie trafić budżet rodzinny, t. Aby. Panele plastikowe są przystępne ceny.
 3. Łatwość montażu i małej instalacji (jeden nachylenie jest zamontowany około 60 minut).
 4. Łatwość pielęgnacji. Łatwo wymazane lub przemyto ciepłą wodą i łagodny detergent.

Jakie są wady

 1. Plastic znany jest ze swojej miękkości i niestabilności uszkodzenia natury mechanicznej. Gdy wgniecenia lub rysy trzeba wymienić panel całkowicie.
 2. Wyroby z PCV nie są klasyfikowane jako przyjazne środowisku. No comment.
 3. Sztucznego jest wysoce łatwopalny i toksyczny w wyniku spalania.

Teraz, gdy wszystko jest już gotowe, cechy materialne i działa ono badane, nie powinno być żadnych pytań na temat jak zrobić stokach z tworzywa sztucznego.

W tym artykule opisano najczęstsze sposoby finalizowania otwory okien plastikowych. Jest to łatwe do wykonania i nie wymaga dużej ilości dostaw.