635 Shares 9949 views

Obchodzenie książki dla dzieci

Specjaliści w dziedzinie rozwoju i edukacji dzieci zgodni, że dzieci zapoznanie się z książek o wartości od najmłodszych lat. Bądź przygotowany na to, że dziecko będzie złamać i zniszczyć więcej niż jednej publikacji drukowanej przed nauczyć się czytać. 2-3 lat powinny uczyć dokładność maluch i skłaniają się ku rzeczy. Obchodzenie się z książki powinny być powtarzane z uczniów szkół podstawowych.


Co należy wiedzieć o przedszkolak leczenia z książek?

Prawie wszystkie kindergartners uwielbiam patrzeć na książki. Będzie to przydatne od czasu do czasu, aby przypomnieć im, jak prawidłowo trzymać książkę. Warto zapytać dzieci do uważnego przewracać strony, starając się nie lekceważ ich. Ważne zasady dotyczące portfela zabieg dla dzieci w wieku przedszkolnym – zakaz rysunku wewnątrz książki, strony rozdarcia, cięcia zdjęć. Jeśli dziecko jest często zajęty przez recepty i skoroszytów, przypominają mu, że można narysować w niektórych specjalnych edycjach i książki do czytania – jest to niemożliwe. Dzieci oglądania i czytania książek – to oddzielna działalność. Zachęć dziecko, aby odłożyć wszystkie inne sprawy i nie ma ciał obcych, jeśli chce przejrzeć książki stron.

Zasady książkę etykiety na pierwszy równiarka

Nie należy oczekiwać, że szkoła rekrutacja dziecka natychmiast podać przykładowy i uważnego czytelnika. Przypominaj dziecku, że nie można ingerować w książkach. Nie jest konieczne, aby krzywa otwarta książka w przeciwnym kierunku, w takiej sytuacji może złamać jego wiązania. Bardzo przydatna edycja owijania przed czytaniem specjalną pokrywą. Naucz swoje dziecko do korzystania z kart płaskich i przypomina, że nawet „minuta” nie można umieścić pomiędzy stronami ołówkiem, piórem lub innych nieporęcznych przedmiotów. Należy również omówić zasady odniesienia z książki z biblioteki lub od kogoś z przyjaciół, aby czytać. Z tej książki należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Jeśli publikacja ma na swoich rękach niektórych znanych problemów, należy spróbować poprawić go przed czytać. Przykleić z powrotem lub wypadło strony, należy usunąć znak ołówkiem, może nawet student bez pomocy rodziców.

Tajemnice bezpiecznego czytania dla dobrych chłopaków

Obchodzenie książkę dla dzieci musi zawierać informacje dotyczące bezpiecznego czytania organizacji. Zanim zdecydujesz się na wydanie papieru w ręku, powinny być myte dobrze i wytrzeć do sucha. Na pulpicie nie powinno być niczego, co mogłoby plamienia książkę. Czytaj podczas jedzenia lub leżenia nie jest zalecane. Obchodzenie się z książki muszą być przestrzegane, aby nie zepsuć. Spróbuj nauczyć dziecko, aby włączyć stron górnych rogach. I przypomniał, że palce lizać jednocześnie jest niedopuszczalne. Odczytu jest niezbędne do prawidłowego oświetlenia, idealny jeśli światło jest kierowane od góry lub w lewo. Optymalna odległość od oka do strony książki – nie mniej niż 30 centymetrów.

Jak sprawić, by zasady? Opcje broszury, które można łatwo zrobić ręcznie

Trudno jest znaleźć nauczyciela lub rodzica, który miałby tyle cierpliwości, aby powtórzyć codzienne zasady i czytania książek referencyjnych. Postaraj się zrobić małe plakaty lub przedstawionych list, które mogą być umieszczane na widocznych miejscach. Jak powinien wyglądać notatkę „Obsługa książkę?” Dla biblioteki, w klasie lub przedszkola grupy najwygodniej zrobić plakat ze zdjęciami. Obrazy przedstawiające dopuszczalnych i niedopuszczalnych działań, które mogą być drukowane lub zremisuje z dziećmi. Należy używać koloru i wyraziste ilustracje, będą one przyciągnąć uwagę dzieci. Obudowa może zrobić krótką notatkę na stronach albumu i powiesić go nad biurkiem pierwszej równiarka. Spędzać z dzieckiem kreatywny zawód, oferują razem zapamiętać wszystkie zasady dotyczące postępowania z książek i naszkicować je. Ciekawy pomysł – aby zakładki do zapoznania się z planszy, z krótkimi Instrukcje dotyczące korzystania z materiałów do drukowania. Co napisać w takiej małej notatki? Wystarczy do 2-3 podstawowych zasad:

  • Kiedy czyta uważnie przerzucanie stron.
  • Remis nie jest w książce, nie rozerwać arkusze.
  • Czytaj biurka.

Postaraj się, aby zestaw kart z różnych przepisów i wykorzystać je do wszystkich podręczników. Bardzo dobrze pamiętał zasady dotyczące książki Treatment wierszem lub piosenką. Na przykład:

„I – książka, ja – Twoim najlepszym przyjacielem!
Obawiam się, że jestem bardzo brudne ręce!
Jej ręce czyste przez płukanie
I, słuchaj, nie bałagan! "

lub:

„Każdy student powinien wiedzieć:
Nie można zginać strony!
Korzystanie z zakładek, kiedy czytasz,
Z jej dokładna strona nie stracisz! "

Staraj się regularnie delikatnie przypominać dziecku o czytanie i ostrożny stosunek do rzeczy właściwie zorganizowane. A następnie student nauczy się szacunkiem obsłużyć książek i naprawdę je kocham.