336 Shares 4915 views

Emir Buchara Palace w Jałcie: opis i historia atrakcje

Jałta – jedno z najpiękniejszych miast na południu, wokół którego w każdym czasie lubianych wyposażyć ich letniej rezydencji bogatych i szlachetnych ludzi. Przetrwał wiele historycznych wspaniałe rezydencje i luksusowe domy letniskowe. Jednym z nowoczesnych atrakcji miasta – Pałacu emira Buchary.


Właściciel rezydencji we wschodniej Jałcie

Pojawienie się unikalnym pałacu w stylu orientalnym Jałcie zobowiązany emira Buchary, którego pełna nazwa to – Seid Abdul ahat Khan. Władca był siódmym w Mantyg dynastii, co pochodzi od samego Czyngis-chana. Do emira Buchary – zwłaszcza wielkiego reformatora, aby zlikwidować niewolnictwo w kraju. Zawsze wpisane imię Seid Abdul ahat Khan w historii imperium rosyjskiego. Emir traktowane cesarza Mikołaja II i jego rodziny ciepła, wielokrotnie zdobyłem fundusze osobowych na budowę budynków użyteczności publicznej w Rosji i innych projektach. Ciekawostka – Seid Abdul ahat Khan został pośmiertnie honorowym obywatelem Jałcie, a ponadto jedna z ulic miasta została nazwana jego imieniem. Uważa się, że pałac emira Buchary pojawił się w południowej części miasta, ze względu na przyjaźń właściciela z cesarzem Imperium Rosyjskiego. Mikołaj II c rodzina spędziła większą część lata w Livadia Palace. Nie daleko nabyła grunty pod budowę rezydencji i emira Buchary.

Budowę pałacu emira Buchary

Konstrukcja budynku głównym z południowych osiedli Seid Abdul ahat Khan został uruchomiony w 1907 roku. Autor projektu, architekt Nikołaj Tarasov uwzględniać wszystkie życzenia klienta. Oriental ozdobny budynek pozostawał w ten elegancki i nie wygląda wymęczony. Do jego budowy zostały wykorzystane kamień Kercz. Pałac został ukończony w ciągu 4 lat, po którym Nikolai Tarasov zlecone przez emira dodał kilka bardziej skomplikowane konstrukcje. Rezydencja jest wykonany w stylu mauretańskim, w budynku głównym – dwupiętrowy. Jego architektura elegancko łączy półokrągłe i prostokątne formy, fasady bogato zdobione rzeźbami, kształtek i innych elementów dekoracyjnych. Pałac emira Buchary zwieńczone kopułami, karnisze oprawione parapety. Okna mają tradycyjną architekturę orientalny kształt podkowy. Do pałacu jest wspaniały schody, które „chronią” rzeźba lwa. Według zachowanych opisem wnętrz pobytowych zostały urządzone w żywych, nasyconych kolorach. Być może jest to spokojne stonowane kolory zostały wybrane z tego powodu, że na elewacji. Ta nieoczekiwana kombinacja stworzona żywy kontrast.

Historia mieszkaniu Południowej

Emir Buchary nazwany jego rezydencja Dilkiso, który jest tłumaczony z jego rodzimym języku oznacza „inspirujące” „uroczy”. W 1911 Seid Abdul ahat Khan umarł, a pałac w Jałcie, a także wiele innych majątek został odziedziczony przez jego syna, Seid-World-Alem-sty-Tyurya. Potomkiem Emir posiadanych mieszkań do 1917 roku. Po rewolucji w Imperium Rosyjskiego, pałac emira Buchary upaństwowiono. W 1921 roku, w luksusowym budynku głównym kompleksu otwarto Muzeum Wschodu. Trzy lata później została przeniesiona do sanatorium. Przed II wojny światowej pałac kilkakrotnie przechodziła z jednego ośrodka do drugiego. W czasie okupacji niemieckiej kompleksu pałacowego jest poważnie uszkodzone. To było niemal całkowicie zniszczone przez bogatego parku egzotycznych roślin, posadzone przez emira. Wszystkich budynków zachowały się tylko główny budynek zamieszkania. Po zakończeniu działań wojennych, pałac pozostał opuszczony przez długi czas. Dopiero w latach 70. ubiegłego wieku rozpoczęto prace konserwatorskie. Przywrócone arcydzieło architektury przeniesiono do sanatorium „Jałta”.

Stan budowy dzisiaj

Od początku 1970 roku, emir Buchary pałacu w Jałcie nie zostanie przywrócony. Tę atrakcję wygląda imponująco na starych pocztówkach i zdjęciach promocyjnych. Ale wielu turystów są rozczarowani zobaczyć ją na własne oczy. Pałac potrzeba renowacji. Na elewacji – obierania farby, tynki rolkach, czasem zagubiony i przedmioty dekoracyjne, wnętrza nie przeżył. Dziś budynek jest zajęte przez bibliotekę (8 Corps „Jałta” sanatorium).

Gdzie jest pałac, jest to możliwe, aby dostać się do niego na wycieczkę?

Ta atrakcja jest jednym z symboli miasta. A jednocześnie nie prowadzi zorganizowanych grup turystycznych. Pałac znajduje się na terenie sanatorium. Budynek Wschodni widziany od płotu, tak aby zbliżyć się do niego, trzeba będzie negocjować ze strażnikami osobiście. Jeśli czytasz opinie, można zobaczyć, że ktoś otrzymuje. Ale w środku nie pozwolę nikomu, ale ośrodek gości. Gdzie jest ta wyjątkowa atrakcja? Pałac emira Buchary adres jest następujący: Jałta, ul. Sewastopol, 12/43. Z dworca kolejowego miasta do sanatorium „Jałta” autobusem nr 5 i 13. Nie daleko jest Seaside Park – ulubione miejsce spacerów wielu mieszkańców i wczasowiczów.

ciekawostki

Emir Buchary był człowiekiem czynu. Podczas swojego letniego wypoczynku, brał czynny udział w upiększaniu Jałty. Na jego cześć nazwano on krążownik rosyjski, którego budowa on również sponsorowany. Dawno pałac został zwieńczony kopuła muzułmańskiej – symbol półksiężyca. Do tego dnia, to dekoracyjny element nie został zapisany. Ale jeśli odpoczywać w Jałcie podczas nowiu, można zrobić oryginalne zdjęcie. Spróbuj połączyć obraz kopuły i górną część rosnącego księżyca. Ten obraz będzie prawdziwym punktem albumu wypoczynkowego.