305 Shares 6749 views

Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo: wydziały, szybkość przejść

Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo jest jednym z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych miasta i regionu Penza.


lokalizacja

Ta szkoła znajduje się w mieście Penza, ulica Lermontow, dom 37. Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo ma oficjalną stronę internetową, więc informacje o życiu uczelni jest dostępne nie tylko dla studentów, ale także przyszłych uczestników. Istnieją również specjalne broszury, która daje szczegółowe informacje o wszystkich obszarach szkoleń oferowanych w tej prestiżowej instytucji.

stron historii

Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo uważane za największe instytucje edukacyjne i naukowe regionu Penza. W 1939 roku Instytut otwarty dla dwuletniego kształcenia nauczycieli zarządzania środkowej.

W 1941 roku na jego podstawie jest tworzony Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo. Otwiera dwóch działów: fizyki i matematyki, jak również filologicznej kierunek.

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na nauczycieli, w 1943 roku, pojawi się ona w murach historycznego trendu pedagogicznej szkoły, aw 1946 roku – nauka.

Po pojawieniu się w Związku Radzieckim, średnie wykształcenie ogólne Penza Instytut Pedagogiczny nazwany V. G. Belinskogo otwierając nowe kierunki, zwiększa liczbę specjalności dla absolwentów.

W 1956 roku mury Uniwersytetu Pedagogicznego elitarnej otworzył Wydział Wychowania Fizycznego.

W 1961 roku, tu wydział zawodów społecznych, po trzech latach zdobywania przyszłych nauczycieli języków obcych, a później Penza Pedagogiczny Instytut rozpoczyna przygotowania nauczycieli szkół podstawowych.

uniwersytet osiągnięć

Dziś dawne instytucje nauczycielskie – jest Instytut Pedagogiczny Penza nazwany V. G. Belinskogo. Wydziały, które pojawiły się w XX wieku, częściowo zniesione, nową prestiżową specjalność i kierunek. W 1981 roku szkoła została laureatem Wszechrosyjskiego konkurencji, w której uczestniczyło prestiżowych szkół wyższych menedżerów. W 1985 roku, po czym otworzyła wydział do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych pracowników. Od 1988 roku, zagraniczni studenci są zapisani na Uniwersytecie Pedagogicznym Penza.

Pod koniec ubiegłego wieku w naszym kraju istnieją poważne zmiany w systemie szkolnictwa wyższego. Nie są one oszczędzone bok i tej instytucji. Pojawiła Wydział Pracy Społecznej i Psychologii Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Prawa.

W grudniu 1994 roku otrzymał nową nazwę – w Instytucie Pedagogicznym Penza nazwany V. G. Belinskogo. Zdjęcia przedstawione poniżej wskazują, że ta starożytna instytucja nadal żyje ciekawy i urozmaicony życie.

Uniwersytet ten został wpisany do Krajowego Rejestru wiodących instytucji edukacyjnych Rosji. Na konferencji, która odbyła się w 2012 roku w Petersburgu, instytucja ta została nagrodzona złotym medalem w konkursie.

wydziały

W PGPU działa dziesięć wydziałów, pozwalając, aby kształcić specjalistów w różnych dziedzinach. Ile popytu wśród wnioskodawców Penza Instytutu Pedagogicznego imienia V. G. Belinskogo? Przechodzący wynik na wielu wydziałach jest dość wysoka, co potwierdza prestiż otrzymania wyższego wykształcenia tutaj.

W 2012 roku miała miejsce reorganizacja, po którym jako jednostki strukturalnej Instytutu Pedagogicznego imienia V. G. Belinskogo dołączył Uniwersytet.

Organizacja procesu edukacyjnego

Obecnie instytucja ta przygotowana z profesjonalnym specjaliści szkolnictwa wyższego na 33 różnych funkcji, mistrzów na 7 rodzajów przygotowania, licencjackie profile 40 i 20 kierunkach. Ponadto, istnieje możliwość studiowania na podstawie szkolnictwa wyższego w dwudziestu ośmiu specjalności.

Ta uczelnia jest prowadzone przez wykwalifikowany personel. Wiele kadry nauczycielskiej mają tytuł naukowy lub stopień, w tym członkostwa w Rosyjskiej Akademii Edukacji. Oprócz lekarzy, prowadzą zajęcia ze studentami i kandydatów nauk.

Na podstawie tej instytucji działać własnych szkół naukowych i pedagogicznych:

  • informatyka;
  • językoznawstwo;
  • Historia;
  • gospodarka;
  • biologia;
  • filozofia.

Ze względu na międzynarodowe programy edukacyjne realizowane są programy wymiany studentów z wiodących uniwersytetów w Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, USA. W kierunku pedagogicznego w ścisłej współpracy nawiązanej z odpowiednimi instytucjami w Chinach, Francji, Tadżykistanu.

wniosek

W okresie tym wyższej szkoły przygotowała około czterdziestu tysięcy specjalistów. Spośród nich, około 1500 z nich zostały uznane wyróżnienia Oświaty RFSRR, ZSRR, lekarze i kandydatów nauk, honorowane nauczycieli szkół średnich.

W 2012 roku, przeszedł kolejną reorganizację instytucji, co skutkuje w strukturze prestiżowej szkole ma trzy działy:

  • pedagogika, nauki społeczne, psychologia;
  • Historia i filologia;
  • naturalne, fizyczne i matematyczne Nauki.

Jest w jego podstaw konstrukcji i naukowych: botaniczna muzeum 200 okazów zielnikowych, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Zoologiczne, bibliotekę naukową. praktyka szkolenie pola odbywa się na podstawie stacji biologicznej, ogród botaniczny, centrum ekologicznego. Liderzy instytucji zwraca szczególną uwagę na zdrowie uczniów i kadry nauczycielskiej. W przyszłych nauczycieli mają możliwość zwiększenia ich zdrowie fizyczne w basenie, siłowni, o siłowni, „praca” na zewnątrz kompleksu sportowego. Istnieją również obóz prywatny uczeń „Sputnik”, który jest słusznie dumny z tej prestiżowej instytucji.