469 Shares 1915 views

Skąd karaluchy? Dlaczego karaluchy zniknęły?

„Dlaczego zostawić karaluchy i gdzie?” – pyta częściej ludzi. Przez stulecia żyliśmy blisko niezniszczalnych pasożytów i przyzwyczaili się do inwazji owadów w domu. Więc dlaczego karaluchy zniknął, zajęte nasze kuchnie i łazienki od niepamiętnych czasów? Naukowcy i dziennikarze starali się ustalić przyczyny zniknięcia karaluchy, popychając najbardziej niesamowitą wersję. I staramy się zrozumieć ten problem i odpowiedzieć na pytanie, co stało się z karaluchami.


konkurencja

Dzisiejsi młodzi ludzie pamiętają już jak wyglądać czarne karaluchy, które są tak zirytowany przez ich dziadków aż do lat sześćdziesiątych 20 wieku. Ale te owady dominują w naszych domach od czasów inwazji Mongołów. Naukowcy twierdzą, że czerwone karaluchy zawiózł ich czarne odpowiedniki, jako bardziej odporne na trucizny, które mnożyły się w ostatnich dziesięcioleciach. Ponadto, czerwone karaluchy były bardziej agresywne i lepiej przystosowane do życia, systematycznie zmusza ich konkurentów i pożerając swoje potomstwo. Ale co się stało zwycięzców? Skąd karaluchy karaluchy?

Istnieje przypuszczenie, że tego rodzaju, z kolei przegrał wojnę z innych gatunków owadów i opuścił swoje stanowisko w rosyjskich domach. Według niepotwierdzonych informacji, zostały one zastąpione przez mrówki faraona, które charakteryzują się również witalności i wysoce zorganizowanych. Zniknięcie pasożytów tak podniecony świecie naukowym, że niektórzy badacze sugerują nawet, aby czerwony szkodników w Czerwonej Księdze. Biolodzy wyjaśnić ich decyzję faktem, że karaluchy są nosicielami unikalnej puli genowej, która pomogła im przetrwać w każdym środowisku, w ciągu milionów lat.

Chiński trucizna

Gdzie są karaluchy w późnych latach 90-tych? Być może odpowiedź leży w zakresie stosowania pestycydów Superwydajny. Po upadku żelaznej kurtyny w krajach byłego Związku Radzieckiego zalane towarów z Chin. To wtedy istniały specjalne kredki przed owadami, które Rosjanie przedstawił cokoły i ściany ich mieszkań. Jakie środki są stosowane, aby je nadal nie wiadomo – nikt nie był zainteresowany w tym czasie jest napisane w instrukcji obsługi. Do tej pory te leki zniknęły z półek lokalnych sklepach, więc skład trucizny pozostawał nieznany.

Być może w Chinach już w latach mamy wynalazł nową generację trucizny, która później przyszedł do być używane na całym świecie. Jego zasada działania różni się dramatycznie: karaluchy nie umierają natychmiast ze spożycia trucizny i żyć kilka tygodni, zarażając swoich towarzyszy i potomstwo. Tak więc, jeden jest w stanie doprowadzić do uszkodzenia przez owady otruć całe gniazdo w stosunkowo krótkim czasie.

Telefony komórkowe

Rozpowszechniony mobile zbiegła się z lotem szkodników domowych. Wielu zwykłych ludzi kojarzy te wydarzenia i mówią, że wiedzą, gdzie karaluchy znikają. Ponadto biolodzy są zaniepokojeni o zniknięciu pszczół w ostatnich latach. Ale jeśli badanie pożytecznych owadów we wszystkich zmysłów są zaangażowani w dużych ośrodkach badawczych w USA i Izraelu, pasożyty nikt nie zwraca uwagi. Więc gdzie zostawić pszczoły i karaluchy?

Poważne naukowcy nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W trakcie licznych eksperymentów stwierdzono, że pszczoły naprawdę są bardzo wrażliwe na działanie pól elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Teraz planujemy, że może rozwiązać problem i utrzymać populację pszczół. Ale do zbierania danych naukowych na temat wpływu ruchomych wież na karaluchy nie spieszy. Co więcej, naukowcy twierdzą, że spadek liczby pasożytów nie będzie miało wpływu na ekosystem. W związku z tym oczywiste jest, że nie tylko to, co badacz zastanawiać, gdzie karaluchy znikają.

Kuchenki mikrofalowe i komputery

U ludzi i innych popularnych wersjach zniknięcia karaluchów z naszego domu. Uważa się, że promieniowanie z urządzeń gospodarstwa domowego w jakiś sposób wpływać na życie owadów. Jednak pogląd ten nie jest obsługiwany przez naukowców, a niektóre nawet wyśmiewany z powodu jego prymitywizm.

Jakość jedzenia

Coraz częściej media przekazać swojej publiczności straszliwe fakty, które odnoszą się do jakości żywności. Istnieją pogłoski substancji biologicznie czynnych, które mogą całkowicie zniszczyć ludzki układ odpornościowy. Przykłady szkodliwych dodatków do żywności stosowanych w przemyśle piekarniczym i konserwacji żywności. Dziennikarze twierdzą, że ludzkość jest powoli, ale niszczy siebie. Dlaczego karaluchy znikają? Ale po prostu nie mógł utrzymać dietę, która przylega w ostatnich latach ludność naszego kraju. Ale to jest naprawdę?

ekspertów sanitarno-epidemiologicznych nadzoru są sceptyczni tej wersji. Po pierwsze, należy pamiętać o kontroli jakości produktów spożywczych, które wykonują ten stan. Po drugie, karaluchy różnią zaskakujące żywotność i zdolne do przetrwania w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nic dziwnego, że dużo pieniędzy przeznaczono na wynalezieniem coraz to nowych trucizn – karaluchy błyskawicznie dostosować się do trucizny i nie reagują na to, jak wcześniej.

Organizmów genetycznie zmodyfikowanych

Kontrowersje w środowisku naukowym na temat GMO nie przestaje w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Duże korporacje, które korzystają z uprawy i sprzedaży szkodliwych produktów, kładą nacisk na ich bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska. Niezależni eksperci, z drugiej strony, twierdzą, że GMO może mieć wpływ na ludność i rozwój całego gatunku. Powszechnie wiadomo, eksperymenty na myszach, które były karmione zmodyfikowaną wyłącznie soję. Zwierzęta wyginąć w ciągu kilku pokoleń, ponieważ nie mogli odtworzyć zdrową lub realną potomstwo. Uważa się, że coś podobnego stało się z karaluchami, które nie przeżyły atak żywności.

Jednak ta wersja nie dać szczegółową odpowiedź na pytanie, dlaczego karaluchy zniknął z naszych apartamentów. Wiadomym jest, że w stołówkach, sklepy spożywcze i sklepy spożywcze znajdują się w obfitości, i czuje się świetnie.

Nowoczesne materiały budowlane

Dlaczego karaluchy odeszły od ludzi jest pod koniec 20 wieku? Być może były one zbyt trudne dla nowoczesnych materiałów, takich jak linoleum i plastiku. Nie każda rodzina w naszym kraju może sobie pozwolić, aby naprawić przy użyciu naturalnych surowców. Dlatego obfitość materiałów syntetycznych, które są często towarzyszy charakterystyczny zapach może wpłynąć na dostępność lub brak owadów w rosyjskich mieszkań.

Podniesienie poziomu kultury i życia

Jeśli będzie kwestionować ich dziadków, będą pamiętać czasy, gdy błędy są częścią życia codziennego. Jednak systematyczne niszczenie pasożytów i ogólnopolskich środków zapobiegawczych zostały zniszczone to zjawisko wszędzie. Być może, ten sam los spotkał karaluchy.

Nowoczesna rodzina nie rzucać śmieci w wiadrze, które codziennie rano trzeba zrobić na ulicę. Teraz używamy plastikowych toreb, które nie pozwalają na karaluchy do interesujących kawałków jedzenia. Ponadto mnóstwo chemii gospodarczej nie pozwala brud do odpoczynku w naszych mieszkaniach, a tym samym zapobiega rozprzestrzenianiu się zła w czerwonej obudowie.

Czystość i częstsze przenoszenie apartamentu za pomocą chemicznych towarów gospodarstwa domowego, oczywiście, wpływa na ograniczenie populacji owadów. Jednak nie można powiedzieć, że karaluchy zmarło z głodu, jak obecnie uważają, że jedzenie tak. Nawet jeśli zagermetiziruete wszystkie produkty i unoszą się doskonałą czystość w mieszkaniu, karaluchy zje mydło, klej, pasta do butów, a nawet kawałki skóry, które opuszczają, dotykanie przedmiotów. Co więcej, eksperymenty przeprowadzone w laboratorium wykazały, że dorośli są w stanie przetrwać bez jedzenia przez miesiąc, a ich larwy – około siedemdziesięciu dniach.

Skąd karaluchy? Entomologowie wersja

Niektórzy naukowcy poważnie rozważyć wersję infekcji, który rozprzestrzenił się wśród pasożyta i znacząco zmniejszyły ich populację. Jednak nie ulega wątpliwości, że karaluchy wkrótce poradzić sobie z chorobą i nadal się mnożyć, jakby nic się nie stało. Dlatego niektóre laboratoria kontynuować prace nad wynalezieniem nowych metod niszczenia owadów. Kilka lat temu, wirus został wykryty, która dotyka tylko karaluchy i nie wpływa na człowieka lub zwierzęcia. Naukowcy mają nadzieję, że w ciągu kilku lat z pomocą broni biologicznej były wreszcie w stanie całkowicie rozwiązać problem karalucha i na zawsze pozbyć się go z naszych domów.

dezynfekujące opinia

Statystyki zauważa, że liczba zabiegów zdrowotnych w naszym kraju zmalała o kilka razy w ostatnich latach. Jednak obchodzi Stacje robocze sceptyczny uśmiech, kiedy słyszą, że na pytanie, gdzie zniknęły karaluchy. Wiedzą, gdzie żywych owadów, jak walczyć z nimi na co dzień. Pasożyty w wielu miejscach, gdzie najczęściej brud: w kosza puszek, wejścia, hosteli, przyczep gastarbeiterów.

wersja mistyczne

Każdy fan tajemniczych zjawisk łatwo być w stanie odpowiedzieć, gdzie karaluchy iść. Fakt, że szybki lot karaluchów zawsze był postrzegany przez ludzi jako zły omen. Stało się to, na przykład, przed ogniem, zarazy i wojny.

Istnieje pogląd, że nasza planeta oczekiwać globalne kataklizmy i wstrząsy w niedalekiej przyszłości. Na szczęście, to twierdzenie można zignorować, ponieważ karaluchy zniknął na ponad dziesięć lat temu. W tym czasie doszło do wielu przykrych zdarzeń i tragiczne, ale nie mają uniwersalną skalę.

Skąd karaluchy? Czy wrócą?

Jak widzieliśmy, szkodniki domowe nie są wymarłe i zniknął z powierzchni ziemi. Ale czystość mieszkań, a także moc nowoczesnych trucizn spowodowane ich do ucieczki, nie patrząc wstecz od rosyjskich domów. Skąd karaluchy? Dzisiaj szukasz ciepłym i ciemnym miejscu, gdzie nikt nie przeszkadza. Byłbyś zaskoczony, ale tuż pod swoimi mieszkań w piwnicach i kanałach jest bardzo zajęty życie. Owady rozmnażają się w szczelinach pod ziemią, aw nocy czołgać się na powierzchnię. Można oglądać ich pojawienie się na ulicach w ciemności w pobliżu rynien i na schodach przy wejściu.

Ale nie odpocząć i pomyśleć, że karaluchy są bezpowrotnie z naszego życia. Gdyby dinozaury przetrwały, jest prawdopodobne, aby przeżyć z nami. Zmniejszenie wielkości ich populacji z różnych powodów nie daje powody, by sądzić, że te pasożyty nie będzie w stanie odzyskać i odzyskać utracony grunt. Naukowcy ostrzegają, że kilka lat później karaluchy przystosować się do nowych warunków życia, będzie w stanie bezpiecznie przeprowadzić nowoczesnych środków chemicznych i jeść materiałów syntetycznych.

Coraz częściej słyszymy wiadomości, że ludzie skarżą się nowej inwazji karaluchów. Dlatego starannie przestrzegać czystości w domu i na pierwszych objawów, należy skontaktować się specjalistów, którzy będą w stanie zaoszczędzić od szkodników i zapewniają spokojne życie na chwilę.