411 Shares 1732 views

Jakie są oznaki dobrej pogodzie?

Pamiętacie starą anegdotę o Czukockim i spotkał? Kiedy pogoda przewidział dla siebie? To, oczywiście, pochodzić ze śmiechu. Tylko istotą historii polega na tym, że jeśli wiesz oznaki dobrej pogody, brak przewidywania, w rzeczywistości, słuchanie muzyki nie jest już konieczne. I istnieje wiele z nich. Nie tylko w różnych strefach klimatycznych, ale także w mniejszych obszarach ich objawy ludzie zauważają. Rozważmy im nie zależy od meteorologów, który, nawiasem mówiąc, jest często źle.

Obserwujemy owady

Jeśli masz możliwość chodzenia po ziemi, to jesteś zobowiązany do natknąć się na ukrytych oznaki dobrej pogodzie. Widzieliśmy mrowisko? Przyjrzyj się dokładnie, co się tam dzieje. Jeśli małe pracownicy skleić swoje ruchy szybko wchodząc w norach i ukryciu, będzie deszcz.

A kiedy wszystkie ruchy są otwarte, podczas gdy oni sami mrówki pracowicie biegają tu i tam czekać na dobry dzień. Czują się atmosfera nie gorszego barometru. Mimo to, jest pożądane, aby pszczoły do oglądania. Dotyczą one wielu wróżby Przewidywanie pogody. Jeśli zauważyłeś, że paski robotnicy u zarania rozproszonego przez kolor, aby zebrać nektar, nie wahaj się – dzień będzie cieszyć się ciepłem. Kiedy zobaczyli, że szybko owady do ula dzieje, starając się ukryć, pewni, że wkrótce deszcz pójdzie. Nawiasem mówiąc, pszczoły są bardzo wrażliwe na stan ekologiczny środowiska. Złe warunki, że nie zauważamy ich katastrofalne. Dlatego zaleca się, aby zatrzymać się na piknik lub odpoczywać, gdzie pracowicie brzęczenie. Twoje zdrowie w miejscach nie grozi.

Co mamy powiedzieć pająki?

Czy zastanawiasz się, jakie są objawy pogodą? Uwierz mi, nie trzeba jechać daleko, aby uzyskać informacje o zainteresowania. Czasami jest to możliwe i na pająka, który ukrywał się w ciemnym kącie, przyjrzeć i ustalić, co czeka na Ciebie dzisiaj. Powiedzieć, że dobra gospodyni ich ścigać? A może, na próżno oni to robią? Jeśli ten mały myśliwy stał w centrum sieci, a następnie czekać na złą pogodę. A kiedy zdobył w okolicy i leży tam zabrać parasol, bo deszcz dzisiaj. Pająki nie czuję kropelki, a zmiany ciśnienia atmosferycznego. Ich prognozy są dokładne centra meteorologiczne.

Jakie są oznaki dobrej pogody, które są związane z pająka? Jeśli on snuje pajęczynę i działa na nim, to zwiastuje jasny słoneczny dzień. A kiedy widzisz pajęczyny przeleciał przez pole, więc to babie lato. Tym razem wśród deszczowej jesieni, kiedy lato krótko powraca, rozkoszując ostatnim biegu. By the way, a przez Indian summer związane są wróżby ludowe. Oznaki dobrej pogody dla reszty upadku są określane przez te deszczowe dni „letnich ocieplenia.” Kiedy babie lato zła pogoda, należy przygotować się do ciepłej jesieni, i vice versa.

Ptaki – Najlepsza pogoda

Jeśli naprawdę potrzebujesz znaki przewidzieć pogodę, a potem patrzeć przez okno. Spójrz na zachowanie ptaków. Widać, że jaskółki i jerzyki latania w chmurach, a następnie dzień będzie jasne. A kiedy nacisnąć blisko ziemi, planowane jest deszcz. Jednak w tych ptaków nie są szczególnie częste.

Ale wróble mieszkają na stałe ustawiony. Słuchaj, jeśli starają się pływać w prochu, a następnie wziąć parasol jest konieczne.

Kiedy przychodzi do wsi, również zapytać, jakie są objawy pogody. Tam, natura jest znacznie bliżej i bardziej otwarcie. Raven usłyszał – wiesz, że wymaga to ptak deszczowa (lub doniesienia o swoim podejściu). Nawet zła pogoda może kos swoje dźwięki do przewidzenia. A jeśli usłyszeć skowronka w godzinach porannych, a następnie czekać na jasny dzień. Ptak ten milczy na opady atmosferyczne, a na jasnych dni śpiewać woli.

Osoby, które są wysyłane do morza, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, kiedy basen nie jest niebezpieczne. Jeśli nie można mieć oko na prognozy pogody, słuchać mewy. Przed burzą, siedzą na plaży i „Bazar” usatysfakcjonowany. W tych dniach nie płynąć dalej – to jest niebezpieczne. W zimie, spojrzeć na kawki. Jeśli siadają w śniegu, to wkrótce stać się cieplej. Wiosna musi obserwować te, w których ptaki gniazda splot. Jeśli ptaki czuć chłód latem, a następnie spróbuj na osiedlenie się na południowej stronie. A gdy gniazdo dołączone do północnej gałęzi drzewa, następnie ciepło zapowiedzią precedensu.

Nie zapomnij o wskazówki zwierząt

Ludzie z miłości opiekę nad zwierzętami, znane oznaki dobrej i złej pogody, którą mali przyjaciele codziennie zgłaszane. Ten rodzaj wdzięczności za życzliwość. Jeśli nos kota (pies) będzie w szpony, aby ukryć, a następnie czekać na zimnie. Nawiasem mówiąc, nie jest to tylko dzieje się w zimie. Uważny obserwator zauważy, że lato jest zachowanie zwierzę jest prawdopodobne. Więc, wiatr z północy jest nieco niższy stopień ciepła.

wróżby ludowe dobrej pogody często związane z zachowaniami zwierząt. Kiedy kot (pies), upadek na gołej podłodze, następnie ciepło przyjdzie. To myje się przez okno – to będzie jasne. Ale żaby gwar zaslyshite, spodziewać się deszczu. Jeśli staną się krzyki słońca, a następnie czekać na rano zimne przystawki.

Ale we wsiach krów została ustalona przez pogodę. Jeżeli stado wieczór czele kolor światła zwierzę, dzień jest spokojny.

wróżby ludowe dobrej pogody na niebie

Jeśli chcesz być informowany meteorologów, nie leń się podnieść oczy ku górze. Okazuje się, że niebo daje nam oznaki dobrej pogodzie, bez jakiegokolwiek wniosku. Wystarczy wiedzieć, czego szukać.

Zacznijmy od zarania. Jeśli zauważysz, że nie było mgły, ale szybko rozproszona, dzień doceni przejrzystość. Samo znaczenie, gdy jest rozłożone na wodzie. Innym jest to, że mgła zniknie sama, bez wiatru. Jest to również znak jasny dzień.

W nocy też, że byłoby dobrze, aby wyjść i patrzeć na gwiazdy. Jeśli Droga Mleczna jest wyraźnie widoczne, a następny dzień będzie spokojny. miesięczne wynagrodzenie robienia zdjęć. Oznaki dobrej pogodzie w lecie jest taka: kiedy wskazał rogi, tak długo deszczu nie spodziewałam. Ale gdy są tępe, opady odbędzie się w niedalekiej przyszłości.

Zima we wsiach dymie oznaczono co przyjdzie pogoda. Gdyby wstał wysoki, oczekiwane ocieplenie. Chłodzenie określano księżyca. Zdarza się, że wisi nisko nad horyzontem, w kolorze bordowym. Jest to oznaka złej pogody, że przyjdzie następnego dnia. I rzeczywiście, niebo jest często mówi o tym, jak zmienić pogodę. Jeśli maluje słońca chmury z czerwonymi pasemkami, a następnie czekać na wiatr.

wróżby ludowe niepogody

Istnieją również prognozy długoterminowe. Na Krymie, na derenia określić, co będzie zimą. Jeśli jest dużo maniaków, trzeba być odmrożone. Tylko dlatego, że nie wszędzie dereń rośnie. W środkowej strefie tej rośliny nie zakorzenić. A jeśli jest gdzieś, że pochodzi w sposób sztuczny, nie dla niego, by dokonać wiarygodnej prognozy.

Pożądane jest, aby rozpoznać oznaki dobrej i złej pogody, typowe dla pewnego obszaru. W strefie środkowej uważa się, że sprężyna „prowadzi” jesienią. Kiedy ona przedłużona, zima nie nadeszła szybko. Bądź długo deszcz i błoto. I tutaj jest znakiem, że jeżeli po długa cisza wiał porywisty wiatr – deszcz jest prawdziwa dla dowolnego miejsca na świecie.

Wieśniacy ocenić jaka będzie zima na mrówek pryzmach. Gdy wiele z nich i są świetne, wiem, to będzie bardzo zimno, a sprężyna nie będzie szybko otvoyuet ten obszar. Na długiej i mroźnej zimie powinny być przygotowane, jeśli widać jesienią ptaki latające nisko nad ziemią. Idąc w ciepłych krajach, dają ich „ostatnią radę”: Kuta, drewna i gotować, być wielki chłód.

Jeśli mówimy o prognozach krótkoterminowych, pomoże następujące objawy związane z pogodą. Przekonasz się, że muchy ukrywa, ukrywanie, czekać na prysznicem. A jeśli obok żółtej akacji roi wszelkiego rodzaju muszki i inne owady, znchit w niedalekiej przyszłości zła pogoda dzieje.

Osobno o zimie

Trudno powiedzieć, co razem z prognozami roku są najbardziej istotne. Ale w zimie pozwalają zachować zdrowie a niekiedy życie. Jeśli w pobliżu lasu, a następnie słuchać szum gałęzi. Kiedy staje się silniejszy, cieplejszy wkrótce. Śnieg zaczyna topnieć, tworząc problemy komunikacyjne. To samo powiedział i świergot wróbli. cieszył się one szybko ciepło. Jeśli chcesz korzystać ze znakami pogody w zimie (cały czas), trzeba przygotować z wyprzedzeniem. Pamiętaj lato. Kiedy jest gorąco, zima jest mroźna. A jeśli było wietrznie, a następnie czekać na zimno dużo śnieżyce. W październiku grom? Śnieg nie należy spodziewać się zimę. Jeśli upadnie, a następnie w małej ilości. Ale we wrześniu zimą odjeżdża. Niż jest bardziej suche i cieplejsze, tym dłużej trzeba czekać na mrozie. I na Całunie ogół staram się nie przegapić niczego. Są dostępne w tym 3-dniowa znaki pogodowych, które są wykonywane z konieczności. Kiedy było ciepło, zima „gryźć” nie będzie. Jeśli pokryte śniegiem boisko, pogoda jest dobra. A wiatr określa, gdzie zima przychodzi. Z której strony wieje, z zimna i rozebrany.

Czego można się spodziewać jesienią

Do chłodzenia starał się przygotować z wyprzedzeniem. Jak wynika z sukcesu tego procesu w starym rodzaju życia zależy. Dlatego znaki spadek pogodowe były tak samo ważne, jak w każdej innej porze roku. Oglądane na pierwszy dzień babiego lata. Gdyby okazało się być spokojny, nie należy spodziewać się niespodzianek. Całą jesień była ciepła. Oznacza to również, grzmot we wrześniu. Słysząc to, chłopi cieszyli można bezpiecznie przygotować się do zimy, nie spieszyć. A wiosną mógł sporządzić szorstki prognozę na jesieni. Gdyby to było suche, a następnie w przededniu zimy czeka na „niebiańską otchłań”. Oznaczało to, deszczowa jesień. Koniecznie obserwacji ptaków, które jest dla nas dostępne. Dźwigi wysokich lotów, kurlycha, wiem grzywny jesieni będzie wyróżniać. Ale szpaki, ociąganie się w ich rodzimych ziem, przewidział wietrzną pogodę. Nadal wierzę, że nie odlecieć, gdy jesień będzie długa, nieustępliwy. Ta sama prognoza pajęczyny, latające nad ziemią w sierpniu. A ptaki odlatują nie spieszy się do ciepłej jesieni. To będzie ustalić trasę, zatrzyma. Kaczka w ogóle zimne deszcze są opóźnione w ich rodzimych ziem. Wszystko to są oznaki długiej i ciepłej jesieni. Ale gdy gęsi zostanie wciągnięty do południa, śnieg przyjdzie wkrótce.

Znaki roślin

Uważa się, że gdy w lecie liście zaczynają wysychać, że wkrótce upadnie. To, oczywiście, jest prawdziwe tylko w miejscach, gdzie drzewa nie są dotknięte negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Ogólnie rzecz biorąc, definicja krajowych znaków pogody na rośliny są bardzo zróżnicowane. Czy zauważyliście, że kwiaty w dziedzinie wydzielać zapach z różną intensywnością? Jeśli zapach jest bardzo silny, będzie wkrótce padać. Dandelion w złej pogody dąży do zamknięcia, mocno ścisnąć kapelusz. Łopian, wręcz przeciwnie, w oczekiwaniu na deszcz, starając się szerzyć szerokie kolce. Nie dlatego, że powój. Ta roślina kwiaty szybko ich gramofony fałdów i ukrywa.

Na wiosnę lasy są, aby zobaczyć co jest lato. Jeśli pierwszy dąb pozostawia produkowane, nie popiół, a następnie czekać na suszę. A jeśli brzoza sok dużo, że lato będzie wyróżniać się deszczowo.

Wcześniej trzciny deszczu przewidział na jutro. Jeśli rano w rogu jego liście były kropelki, wtedy z pewnością zostanie wylany z nieba. To samo mówiono sok, który jest uwalniany na Buckeyes. Ta stała się lepka substancja na liściach zebranych w dużych ilościach, należy oczekiwać jutro deszcz. A jesienią patrząc na drzewa. Jeśli brzoza żółty liść spada śnieg nie będzie wkrótce. Kiedy wszystkie drzewa do końca października, nie są gotowi całkowicie „rozbierać”, surowa zima będzie. Na górskich popiołu określić, czy grzyby wiele spodziewać. Jeśli zaczyna kwitnąć późno, to zebrać dobre plony. Gdy owoce mountain ash jest doskonała, jesień jest wilgotna i deszczowa. Ale w takim razie, gdyby jagody na nim trochę, sucha pogoda potrwa do zimy.

Jeśli chodzi o ustalenie, czy pogoda nieszczęścia

Nie tylko deszcze i wiatry były związane obserwację ludowej. Zgromadził wiele woli, który przewidział możliwy przewrót w społeczeństwie. Na przykład, jeśli wiatr w zaspy zimą naćpany jak trumny, a następnie czekał na dżumę we wsi. Kiedy to się stało burzę, z korzeniem wstrząsających dużych drzew, przygotowując się do licznych chorób, które zadziwi wszystkich, którzy mieszkają w pobliżu. Kiedy rozgrywa się długi (kilka dni) Kurzawa, mówiło się, że gdzieś tam jest martwy, czekając na ceremonię.

Co ciekawe, katastrofy naturalne udało się wykorzystać na swoją korzyść. Tak więc, uważa się, że kiedy słyszysz pierwszy grzmot w zimie, pilna potrzeba, aby umyć. I nie tylko to, ale ze srebrnej misce. Ten obrzęd, zgodnie z wierzeniami, przywraca zdrowie i urodę. A w lecie, kiedy usłyszał grzmot, bieganie w deszczu. Kim są „rajskie” doprowadza wodę i chwycił za jego kieszonkowego, bogactwo usług. A jeśli boisz się grzmot, a następnie wyjść na zewnątrz, gdy go usłyszał, i całować ziemię. Obawiać swoje ramię dźwigu, według ludzi. Jednak zaleca się, aby osoby, które cierpią na pękanie warg. Jeśli wiosna grzmot, a lód nie jest jeszcze poszedł, aby być duży haczyk w tym roku.

To, co ludzie zostali poinformowani, jeśli burza złapać na drodze. Postaraj się, aby z drogi, przejazd przez trawę, a potem pozostanie nietknięty. Coley postanowił ukryć, a następnie uruchomić pod brzozą. Świerk i sosna z boku bocznego. Orzechy bogate żniwo na boded burzy, która wybuchła w chwili zwiastowania.

Jeszcze bardziej interesujące prognozy na deszczu. Jeśli niebo woda płynie, a słońce nie jest ukryty, świeci jak jasny dzień, myślałem, że będzie utonął. Gdy woda w basenach z bulgotanie, deszcz nie skończy się szybko. Ale w suszę próbował spowodować opadów. Aby to zrobić, kobieta nakazał stanąć przy studni i spray lodowatej wody ze wszystkich, i nie zapomnieć o sobie.

Znaki gwiazd

Powiedział, że człowiek rodzi się jako nowy iskry zapalić w niebie. Kiedy ktoś umiera, gwiazda gaśnie. O upadku meteorytów również istniała dużo woli. Z jednej strony myślałem, że to był anioł zstępuje na ziemię, z drugiej – dobra pogoda przychodzi. Kolejny spadek gwiazdy mogłyby zapowiadać wiatr następnego dnia. A jeśli widzisz, że migotanie jasne światło, oczekują jasnej i pogodnej pogodę. To samo jeśli widzisz wokół gwiazd jasnych kręgów. Ale do komet postawa była zupełnie inna (a pozostała taka sama). Wierzono, że ich pojawienie się na niebie zwiastuje zarazy, głodu, chorób i wszelkiego rodzaju katastrofy. Kiedy tylko kometa pierwszy nośnik, opisane w nim, że spowodował wielki niepokój w wielu krajach. I nie zapomnij, że jeśli masz czas, aby pomyśleć życzenie, aż gwiazda spada, będziesz zadowolony.

Sędzia pogody na Księżycu

Gdy twarz Królowej Nocy przejrzysty i jasny, a potem być mróz (zima) lub wiatr (lato). Jeśli uważasz, że Księżyc był biały, a nie oczekiwać wytrącaniu. Gdy utworzona wokół lampki nocne „krwawe” obręcz być silny wiatr. Jeśli idzie szybko, a następnie czekać na mrozów. Jeszcze wierzono, że brak szacunku do Księżyca jest obarczona konsekwencjami. Przeciwko to kał i szturchnął palcem. Mówiło się, że jeśli stać się punktem do księżyca, moc ręce do stracenia nic, aby je utrzymać. I dobrze spać, nadające się tylko „ogród” w jego świetle. Powszechne przekonanie, że dziecko jest pod jego wpływem może stać się szaleńcem. Wtedy nie będzie sen wędrować w dół ulicy, w transie.

Miesiąc uhonorowany również. Powiedział, że jego rogi pogoda show. Jeśli zesłał, to będzie suchy, a jeśli nawet – deszcz. Po miesiącu zaczął słabnąć, próbował niczego nowego wyruszą. Wierzono, że dobry z niego nie będzie. Moc można spędzić wolny.

Ludzie znakiem dobrej pogody, wielu zauważył. Niebo i zwierzęta, rośliny i konstelacje mogą wiele powiedzieć o człowieku uważnym nadchodzący dzień. Tylko zalecane, aby pamiętać, że znaki przedstawione powyżej nie są uniwersalne. Każda strefa klimat ma swoje niuanse, które koniecznie odzwierciedlenie w uwagach ludzi.