320 Shares 9044 views

Jak dbać o tulipanów w różnych porach roku

Pierwszy śnieg na wiosnę rozmrożone otwarte oczy mocne światło zielone strzałki rostochku, a moje serce od razu staje się lżejszy: wiosna nadeszła! I to jest jej pierwsze zwiastuny – tulipany. Są one przeznaczone do zachwyci nas swoją jasność, długo zanim pójdą do królowej wzrostu i kwiat ogród – rose rozwijać wesoły astry i dalii ścisłych. Jak dbać o tulipany, ulubione kolory wiosny? Podobnie jak wszystkie rzeczy żywych i piękne, reagują z opieką i miłością, a od obojętności więdną i umierają.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że opiekę nad nimi – proces cały rok. Nawet w zimie, śniegu, tulipany lubią dokarmiać je raz lub dwa razy, schował z siarczystym mrozie. Ale głównym problemem o kolorach – są, oczywiście, w innym sezonie: sadzenie, kwitnienia i przeszczep. Na jakim etapie zaczynają mówić o tym, jak dbać o tulipany? Prawdopodobnie najlepiej jesienią, gdy nie jest cebulek tab. W centralnej Rosji optymalna lądowania czasu tej kultury są uważane za koniec września – październik.

Przede wszystkim należy pamiętać, że kocha tulipany oświetlone miejsca i dobre, nie ciężkie gleby, glina piaszczysta jest najlepszy. Głębokość bruzdy 15-20 cm jest lepiej rzut gorącego roztworu manganu jak cebulki kwiatowe są bardzo wrażliwe na szkodliwe działanie grzybów i bakterii, znajdujących się w glebie. Je w oku, na głębokości w przybliżeniu na wysokości tych trzech żarówki, w pewnej odległości od siebie przez co najmniej 20 cm i przykryto glebą.

Pożądane jest, że tulipany poszedł pod śniegiem już sprouted, a do tego ważne jest, aby nie przegapić czasu lądowania. Jeśli nie masz czasu – nie martw się, tylko w tym przypadku, kwitnienie rozpoczyna się później niż zwykle. Jak dbać o tulipany w zimie – jest trochę wyżej. Jest to bardzo przydatne, aby prosto w śnieg jest jednym specjalnym nawozem dla cebulek kwiatowych. Następny będzie trzeba nawożenie na początku kwitnienia. W silnych mrozów pożądane jest, aby wylać na górze śnieg lub więcej miejsca schronienia sadzenia słomy.

Opieka tulipanów sprężyny jest uniknięcie gnicie żarówek zapobiega stagnacji wody w stanie stopionym, jak i suszenia podłoża. Muszą być podlewane stale, nawet podczas kwitnienia i zawsze po nim, aby uniknąć przedwcześnie zwiędły liść które przyczyniają się do żarówek. Należy również dopilnować, aby rzucić ich głowy nie osiągnął etap Boll. Kwiat zaczął zanikać – musi natychmiast zerwać, pozostawiając zielonych liści – żarówki powinny otrzymać swoją moc: przecież tam, pod ziemią, istnieje aktywny powstawanie i wzrost dzieci większość żarówek.

obchodzi praca dzieje się w lecie. Stopniowo usuwa martwe liście, a pod koniec czerwca, że nadszedł czas, aby wykopać tulipana. Po sortowaniu, usuwanie chorych egzemplarzy żarówki są umieszczane do wyschnięcia w kosz umieszczony w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a nie na otwartym słońcu. Ci, którzy wiedzą, jak dbać o rośliny w domu, to jest dobrze znane, że bezpośrednie światło słoneczne, przeciągi, nagłe zmiany temperatury mogą nie wytrzymać każdy pojedynczy kwiat. Tulipan – nie jest wyjątkiem.

I znów upaść! Ponownie, jest to czas, aby pomyśleć o uzyskanie do prawego czasu, odejściem zimy, dbając o pierwszych pędów wiosną, i, oczywiście, o tym, jak dbać o tulipany w okresie kwitnienia. I tak będzie w nieskończoność, dopóki nie jest światło na prawdziwych koneserów tego kwiatu, który zawiera ona radość.