211 Shares 1148 views

chodniki z kamienia

Naturalny kamień na ścieżkach ogrodowych: piękno życia w wieku


Szerokie i wąskie, gładkie i kręty, ścieżki ogrodowe – jest nie tylko hołdem dla projektowania krajobrazu. Budowa toru – to dobry sposób zorganizować przestrzeń działce, jak również okazją, aby przejść wzdłuż i wszerz, bez ryzyka poślizgu i upadku. Rzeczywiście, w ogrodzie, to nieszkodliwe wyglądających, my i nasze dzieci czyha na wiele niebezpieczeństw: mokra trawa po deszczu, niewidocznej studni lub zapomniane narzędzia.
Wszystko dla ścieżek ogrodowych naturalne materiały pracują najlepiej. Przede wszystkim, jest to kamień, który jest bardzo charakter mają być trwałe, odporne i wytrzymałe, a także obdarzony naturalnym pięknem, unikalnej strukturze i wzór. Naturalny kamień beznadziejnie traci wszelkie inne materiały: w przeciwieństwie do asfaltu, nie jest ogrzewany i topi się w słońcu, w przeciwieństwie do betonu – nie pęka pod wpływem czynników zewnętrznych.
Tradycyjne metody z użyciem kamienia ścieżek ogrodowych – to ich stojące kamienne płytki lub brukowców. Oba materiały własnej działce jest urządzony: płytki wprowadza porządek i komfort oraz brukowców daje szczególny urok przypominający ulic i placów w Europie.

Materiał z tysiącletniego reputacji

Ludzkość wykorzystuje naturalny kamień ponad tysiąc lat, a powodem tego – jego długowieczności. Nic dziwnego, że nasi przodkowie zbudowane kamienne świątynie: życie tego naturalnego materiału nie jest nawet dziesiątki i setki lat. Szacuje się, że struktura kamień regularnie służy ludziom co najmniej 250 lat, a ćwierć tysiąclecia. Okazuje się, że ścieżka kamień w naszym ogrodzie jest w stanie zaspokoić 22-ty, a nawet 23 wieku. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym przypadku będzie to wyglądać prawie tak samo jak w dniu r, fakt ten jest naprawdę imponująca.
Kolejną zaletą kamienia naturalnego – różnorodność jego wielkość, kształt i właściwości. można stworzyć całą kompozycję fragmentów alpinarium z rozległym terytorium. Mały ogród jest również odpowiedni małe płytki albo mozaika z kamienia. W każdym razie, kamień wkładka będzie wyglądał oryginalny i przynieść pokój do kamienia w ogrodzie – cichy materiał mądry, nie wybredna.
Z kamienia naturalnego jest tylko jedną znaczącą wadę: odnosi się to do kosztownych materiałów. Jednakże, oryginalność, prostota i piękno z projektowania ogrodu jest naprawdę warto.

Co dobre kostki brukowe i płyty chodnikowe

Kostki brukowej i płyt kamiennych – materiały klasyczne do wykładania ścieżek ogrodowych. Na całym świecie, są cenione ze względu na swoje zalety, a mianowicie:

* Długa żywotność. A płytki i układarki są w stanie obsługiwać więcej niż jedno pokolenie, zachowując swój estetyczny wygląd. Dlatego są one wykorzystywane, gdy chcą zrobić dom prawdziwy „rodzina gniazdo”.
* Praktyczność. Oba materiały nie są wrażliwe na nagłe zmiany temperatury i odporny na działanie deszczu. Poza tym, nie ustępują w czasie. Ta ścieżka ogród pozostaje czysty i schludny w każdej porze roku.
* Przyjazny dla środowiska. płytki kamienne i układarki – przyjazny dla środowiska materiałów. W przeciwieństwie do samego asfaltu, są one po prostu w stanie uwalniać substancje niebezpieczne dla ludzi w każdych okolicznościach.
* Usuwanie wilgoci. Na kamienistej ścieżce nie tworzy kałuże, które jest tak nieprzyjemny chodzić. Ze względu na odwadniających stawów i poduszki całą wilgoć, która dostaje się na torze płytek, tylko moczyć w ziemię.
* Łatwość naprawy. Jeśli to konieczne, ścieżki ogrodowe z kostki brukowej lub płytki chodnikowe łatwo odzyskać poprzednią formę z minimalnym nakładem czasu i pieniędzy.

Wybór torując grubości

Dziś kamienne układarki – jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych i dekoracyjnych. W swojej kamiennej nawierzchni grubość jest podzielona na tych typów:

* Standard (od 25 do 30 mm). To Rozściełacze do strefy dla pieszych, nie dla cięższych ładunków.
* Utwardzany (40 do 60 mm). Takie płyty chodnikowe zwane ultra-wytrzymałych materiałów – na przykład, jest on często stosowany do nawierzchni parkingu drogowego.

Wybór torując kształt

Dwa absolutnie identyczne brukowanych ścieżek nie często zobaczyć – oprócz tego, że ich „dostosowane” do siebie specjalnie. To dlatego, że kształt nowoczesnych układarek na zróżnicowane:

* Prostokątny. To klasyczna forma jest często używany w planowaniu przestrzennym. Kolor materiału może być od bladokremowej czarna.
* Zaokrąglone. Jest to najlepsze rozwiązanie do przesyłania wzór mozaiki, wzór, ozdoba.
* Kształt. Ten nawierzchni jest odpowiednie do wytwarzania oryginalnych rysunków. Poza tym, ona nie porusza się poziomo, a tym samym odporna na wysokie obciążenia.
* Główne. To jest najbardziej podstawowym układarki wszystko na dużych obszarach. Dla niej r powierzchnię podłoża pre-wyrównane.

Jak dopasować ścieżki z kamienia?

Inteligentne stylizacji – jest najlepszym sposobem, aby pomóc kamień naturalny pokazać wszystkie swoje wspaniałe cechy: trwałość, stabilność zewnętrznego blasku. Prawidłowe ścieżek ogrodowych nawierzchni powinien:

* Usuwanie darni (głębokość taśmy – nie mniejsza niż 15 cm).
* Rammed ziemi.
* Przygotowanie się do układania krawężników – rowki 20-25 cm głębiej niż najniższy punkt krawężnika. W każdym takim rowku potrzeba do wypełnienia 20 cm warstwę żwiru i średnich oraz zagęszczony. Następnie wylewa się na górę 5 cm warstwą piasku.
* Ustaw płyty kamień na konkretny pad.
* Pokryć powierzchnię pokryto drobnym żwirem, starannie ubijanie go.
* Umieść płytek kamiennych lub bruku.

Laid kamień naturalny jest konieczne w sposobie zbierania puzzli, mocno ściskając fragmenty do siebie. Podsumowując, należy wypełnić wszelkie pęknięcia piasek, piasek i rozprowadzać równomiernie – przelać toru wodnego.

W obliczu ścieżki kamienne – proces nie jest najszybszy, a nie budżet, ale jest warte wysiłku i pieniędzy przeznaczono. Korzystanie z naturalnego kamienia – jest to przypadek, kiedy robisz dobrą inwestycją w przyszłość.