562 Shares 7606 views

Obrażenia klatki piersiowej, złamania żeber

Wśród najczęstszych urazów doznanych w czasie zatrudnienia w sporcie zawodowym lub w wypadku – złamanym żebrem. Warunek ten jest bardzo niebezpieczny, ponieważ poszkodowany żebro może powodować uszkodzenie narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych, a także rozwoju poważnych powikłań. Zwykle jednak złamane żebra dobrze połączone i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Przyczyny urazów żeber często służą jako upadek, wstrząsy lub urazu podczas wypadku silnego intensywnym kaszlem, osteoporoza, ran postrzałowych, a także nowotworów.


Co ważne, złamania żeber jest na dwa rodzaje: otwarte, charakteryzujących się występowaniem ran wokół miejsca złamania, i zamknięty, w których skóra nie jest uszkodzona. Rozróżniamy:

– pęknięty żeber;

– okostnowy złamania, w którym uszkodzona część organicznego powierzchni żebra;

– kompletny pękanie, które występuje w wyniku pęknięcia żebra kości skokowej.

Można też często zaobserwować opłucnej obrażeń, płuca, powodując rozedma rozwijać lub krwiak opłucnej.

Na uszkodzony obszar ciała występuje obrzęk i krwiak, może wystąpić krwawienie. Tak więc, złamania żeber na objawy bólu odczucia podczas wdychania, co ruch ciała. Na uszkodzenia narządów wewnętrznych może wystąpić krwioplucie, odma opłucnowa lub rozedmę podskórną, sinica, wycofanie klatce piersiowej, tachykardia, skóra staje się blada na uszkodzonej części klatki piersiowej, zwykle w krótkim czasie po urazie już prowadzić do niewydolności oddechowej.

Stopień nasilenia uszkodzenia zależy od złamania i wysokości traumatyzowanych krawędzi. W związku z tym, w przypadku podejrzenia złamania żeber, należy zdać kontroli. Wykorzystuje on takie metody:

1.Rentgen. Rozwiązuje połamane żebra.

2. USG. Służy do określenia stopnia uszkodzenia narządów wewnętrznych.

3. Tomografia. Ujawnia uszkodzone krawędzie, tkanek i naczyń.

4. MR. To pomaga wykrywać małe pęknięcia na krawędzi, a także wskazuje na stopień uszkodzenia tkanek wokół uszkodzonej żebra.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię jak leczyć złamane żebro, należy zauważyć, że w tych urazów jest konieczna pierwsza pomoc. Aby to zrobić, naprawić uszkodzone żeber przy zastosowaniu plastra, aby wyeliminować przesunięcie kości i występowania krwawień, dają leki przeciwbólowe oraz jako środek transportu do urządzenia medycznego. Kiedy zwykłe złamania gipsowych zwykle stosowane jeśli wielokrotnego złamania lub zwracane powikłań, pacjent jest umieszczony w szpitalu na leczeniu chirurgicznym. Osoba wyznaczona leki przeciwbólowe i wykrztuśnych narkotyki, leki przeciwbólowe, fizjoterapia, gimnastyka.

Jeśli masz jakiekolwiek objawy sugerujące powikłania złamania, jest zwykle wykonywane zdjęcia rentgenowskie, wykonać nakłucie, jeśli to konieczne.

W ciągu sześciu tygodni zazwyczaj leczyć proste kontuzji żeber, operacja jest używany w bardzo ciężkich przypadkach.

Zatem, złamanie krawędzie mogą prowadzić do powikłań, 60% pacjentów ze złamaniami uszkodzić narządy wewnętrzne i opłucną, co stanowi zagrożenie dla życia, 40% chorych ma lekkie złamania że zwykle leczą na okres jednego miesiąca i nie wymagają specjalnego traktowania. W niektórych przypadkach złamania mogą być śmiertelne, jak złamane żebro może doprowadzić do uszkodzenia ważnych narządów. Ważne jest, aby pamiętać, że nie zaleca się w celu zmniejszenia złamania na krawędziach, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia tkanek, naczyń krwionośnych lub włókna nerwowe.