418 Shares 4218 views

Mury oporowe z betonu: technologia i urządzenia

Nie każdy właściciel własnej ziemi w idealnym płaskim terenie, z którego należy stwierdzić, że mur oporowy z betonu, który jest budowa technologii zostaną opisane w artykule, jest często niezbędnym elementem, który jest w stanie działać jako ozdoby i budowli ogrodowych, dzieląc ją na strefy , Budowa takiej struktury nie może być uznany za złożony proces, w trakcie tego postępowania może realizować inny projekt Fantasy krajobraz.


urządzenie ścianki

Ściana oporowa z betonu, technologii budowlanych, które muszą być przestrzegane przy wykonywaniu swojej pracy, może mieć pewną strukturę, która decyduje o jego funkcji. Zatem niektóre ozdobić ścianę, podczas gdy inne – wzmocnienie. Każdy jest przeznaczony do ekspozycji i składa się z elementów podstawowych, w tym: podstawy, ciało, drenażu i odwodnienia. Fundacja jest częścią konspiracji i został zaprojektowany, aby wytrzymać ciśnienie gleby ciężkości. Część podłoża jest korpus, wewnętrzna strona styka się z gruntem i otacza Hill na miejscu. Zewnętrzna, przednia strona jest otwarta i mogą być gładkie lub fazowane wygląd. Komunikacja ochrony Głośniki drenażowe i odwadniające. Proces projektowania konieczne jest zapewnienie sposobów dla usunięcia nadmiaru wilgoci, które gromadzą się w środku.

Parametry definiujące ściany opór

Urządzenie betonowych ścian mocujących powinno obejmować obecność każdego z tych elementów. Jedynym sposobem, aby uzyskać maksymalny zrównoważony projekt i będzie możliwość wytrzymać wysokie ciśnienie. Dlatego konieczne jest, aby obliczyć czynniki, które wpływają na siłę. Ściana ma wpływu pewnej siły fizycznej, a mianowicie, jego własna waga, siła tarcia i przyczepność do podłoża, ciśnienie gleby, jak również dodatkowe elementy masy ciała. Te ostatnie mogą być montowane na ścianie.

Wpływ na ścianie

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zjawiska, które wpływają na wygląd, takich jak: obrzęk gleby w zimie, drgań (jeśli istnieje określone tory), zmycie wodą, wiatrem i deszczem zdarzeń sejsmicznych. Biorąc pod uwagę ten ostatni czynnik, należy zauważyć, że ścianka oporowa betonu (wysokość 2 m, lub więcej) zostanie poddany silne obciążenia wiatrem.

technologia budowy

Opisana konstrukcja jest dość złożona struktura technika, więc gdy jest to konieczne, aby wziąć pod uwagę szczególny układ czynników, które będą uzależnione od niezawodności, wytrzymałości i trwałości. Aby rozpocząć budowę takich struktur może być w stabilnym glebach zawierających gliniany, żwiru, gliny i żwiru. W przypadku pomyślnego zakończenia pracy trzeba pamiętać, że poziom zamarzania gleby nie powinna być większa niż 1,5 m od powierzchni.

Woda gruntowa powinien wynosić 1 metr, a optymalna postać wykonuje wysokości 1,5 m nad podłożem. Jeśli sobie postanowiliśmy przeprowadzić budowę, naziemną część ściany nie powinna być większa niż 1,4 m. Jeśli potrzebujesz mur oporowy z betonu (wysokość 3 m), to najlepiej zwrócić się do specjalistów, ponieważ potrzebują skomplikowanych obliczeń uwzględniających ciśnienie gleby i jej mobilności.

Zalecenia dotyczące budowy fundamentów

Mur oporowy wykonany z betonu, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule musi mieć fundament, są wiarygodne, jeśli konstrukcja ma wysokość ponad 30 centymetrów. Dlatego konieczne jest, aby przestrzegać zasady, która opiera się na głębokości cech gleby fundacja. Niestabilna i łatwiejsze do gleby, tym głębiej trzeba położyć fundament. Jeśli podłoże jest inna gęstość stosunek głębokości i wysokości części podstawowej podłoża musi odpowiadać stosunku od 1 do 4, jeśli będzie pracował ze średnim gleby luz głębokość bazowa powinna osiągnąć 1/3 wysokości podstawy. Jeśli ziemia jest dość miękkie i luźne, głębokość konstrukcja podstawy musi być równa 1/2 wysokości. Jako część fundamentu musi być beton, żwir i tłuczeń kamienny, a także długość ciężkiego lub ubitym cementu.

Hydroizolacyjne, odwodnienia i drenaż

Mur oporowy wykonany z betonu, technologii i urządzeń, które mogą się uczyć i realizować we własnym zakresie, powinien obejmować obecność systemów odwadniających i wodoodpornych, które zapewniają niezawodność i trwałość. To nie wystarczy, aby zbudować dobrą podstawę i zainstalować budowa ściana musi być chroniony przed wilgocią, która może mieć katastrofalne skutki. Jest to konieczne, aby uszczelnić wnętrze wsparcia.

Odwadnianie oddzielona w kierunku wzdłużnym, poprzecznym i połączone. Poprzeczne elementy otworów montażowych w każdym z drugim i trzecim rzędzie, jego średnica musi być około dziesięciu centymetrów. Tube można układać ukośnie, wówczas woda będzie natychmiast iść off-site. Jeśli zdecydujesz się zbudować drenaż podłużny, jest umieszczony wzdłuż ściany pod ziemią na poziomie fundamentu. W tym ułożone falistej, z cementu azbestowego lub rury o średnicy 10 cm. Elementy skręcić geowłókniny, która będzie absorbować wilgoć, który wchodzi przez małe otwory. Aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza konstrukcji murowanej, która jest w niższych temperaturach spowoduje zniszczenie ściany jest konieczne, aby zapewnić obecność bloków listwę osłony o niewielkim nachyleniu.

R drenaż pomiędzy ścianą i gleby

Jeśli potrzebujesz mur oporowy wykonany z betonu, technologie i urządzenia z rąk trzeba być badane i produkowane dla konkretnej technologii. Technika ta polega na ułożenie warstwy odprowadzającej, która znajduje się pomiędzy podłożem a samą strukturę. Po zakończeniu ściany montażowej może zacząć wypełnienia przestrzeni utworzonej przez ściany i nachylenia. Można użyć grubej od rodzaju gleby kamienistej i żwiru gruboziarnistego piasku. Aby to zrobić dość często używane brickbats i materiały budowlane z odpadów.

Ważne jest, aby pamiętać, że żwir będzie wywierać pewną presję na wsparcie, ale będzie działać jako warstwy drenażowej. Mieszanina powinna wypełnić warstwy odwadniającej, każda indywidualna warstwa być uszczelnione. Korzystne uważane gleby i piaski gruboziarniste pochodzi glina piaszczysta. Ściana oporowa z betonu, który to układ technika jest opisana w artykule może mieć górną część warstwy do leżenia, który może składać się z gleby roślinnego. Po zagęszczania ostatnią warstwę trzeba zostawić wszystko tak jak jest to na kilka dni bez narażania ładunki powierzchniowe. Materiały wzmacniające przez to zyska ich właściwości. Po wykonaniu wszystkich tych prac można rozpocząć wyposażanie tarasie.

Charakterystyka budowy muru

Wlewanie monolit przeprowadza się deskowania, który będzie działał jako tarcze konfigurację wielokąta. Poszczególne elementy są wzmocnione na zewnątrz podpory deskowania był w stanie wytrzymać napór betonu. Wewnątrz instaluje wzmacniające szereg oczek, które składają się z prętów metalowych i kawałka rury. Między sobą, powinny one być podłączone. Na wysokości 5 cm od ziemi być układane rury z tworzywa sztucznego, które zapewniają wycofania zbierania wody. Odległość między nimi powinna wynosić 1 metr.

W celu uzyskania gładkiej powierzchni zewnętrznej, osłonięty wewnątrz sklejki deskowania lub pokrycia dachowego. Jeśli potrzebujesz mur oporowy wykonany z betonu, technologii budowy, który jest opisany w artykule, można zbudować z betonu gruzu, bez konieczności wytwarzania zbrojenia. Urządzenie z tym wzorem ratuje cement, jak znacznej wysokości kwoty kamieni.

Pierwszy rząd sterach suche, należy wypełnić puste przestrzenie utworzone przez żwiru i wlać roztwór. Po raz kolejny szereg ułożonych kamieni, powinny one być utopiony w roztworze, nadal pracować tak długo, jak deskowanie nie zostaną wypełnione. Podobnie jak w przypadku ścian monolitycznych beton musi rurki do drenażu wody.

Obliczanie betonie do budowy ściany

Mur oporowy wykonany z betonu, obliczenie, które można wykonać samodzielnie, należy wypełnić bez dużych przerw, inaczej nic nie będzie niemożliwe, aby uniknąć tworzenia się szwów. W celu obliczenia ile beton kupić, należy zdefiniować wewnętrzną objętość przyszłej ściany. W tym celu jest początkowo określano obszar, a następnie wartość jest mnożona przez głębokości ściany. Pomoże to zrozumieć ile rozwiązania powinny być zamawiane z fabryki. Ale jeśli nie jest to możliwe, to lepiej wynająć betoniarkę.