861 Shares 4527 views

Kiedy potrzebujesz "Paracetamolu dziecko" (zawieszenie) – instrukcją będzie powiedzieć

Bez wątpienia, dla każdego rodzica, nawet najmniejszy wzrost temperatury dziecka, staje się pretekstem do podniecenia, w przytłaczającej większości przypadków pojawia się pytanie – jaki środek przeciwgorączkowy zaoferuje dziecko. Najczęściej moms i tatusiowie wybierając lekarstwo na temperaturę kierują się reklamą lub poradą innych, zapominając o konsultacji z pediatrą. Niemniej jednak, zdaniem farmaceutów i farmaceutów "Paracetamol child" (zawiesina), którego nauka musi odpowiadać każdemu odpowiedzialnemu rodzicowi, jest najbardziej popularnym lekarstwem na temperaturę u dzieci w każdym wieku.


Wzrostem temperatury jest reakcja ochronna organizmu

Niestety rodzice często zapominają, że podwyższenie temperatury ciała dziecka jest reakcją ochronną, która występuje w odpowiedzi na zakażenie w organizmie lub pojawienie się ognisk zapalnych. Jeśli uważnie przeczytasz "dziecko Paracetamol" – zawieszenie – instrukcja zaleca przyjmowanie zaleceń lekarza-pediatry. U dzieci wzrost temperatury aktywuje wytwarzanie interferonu i przeciwciał w organizmie, co pozwala zneutralizować zarówno sam patogen, jak i produkty jego aktywności życiowej, co przyspiesza regenerację.

Większość pediatrów skłania się do uznania, że zdrowe dziecko, które ma już 1,5 lub 2 lata, powinno obniżyć temperaturę ciała powyżej 38,50 C i przepisać dziecku "Paracetamol" – zawiesinę, a tylko wykwalifikowany lekarz powinien wybrać dawkę. U dzieci pierwszego roku życia każdy wzrost temperatury powyżej 37,40C powinien być powodem natychmiastowej opieki lekarskiej, a pacjenci na ogół muszą próbować zmniejszyć temperaturę stosowaną metodami nieleczniczymi. Ponadto u małych pacjentów można spodziewać się rozwoju reakcji nietolerancji indywidualnej nie tylko na samego Paracetamol, ale także na składniki stosowane do przygotowania ciekłej zawiesiny. Dzieci w wieku poniżej dwóch miesięcy są ogólnie zabronione od przepisywania i podawania leku "Paracetamol" (zawiesina), niezależnie od przyczyny początkowej temperatury – niemowlęta i małe dzieci mogą rozwinąć reakcje zakaźne i toksyczne, miąższ, wątrobę wątroby i miąższ.

Jak dać "Paracetamol" dziecku

W przypadku, gdy lekarz doradza dziecku "Paracetamol child suspension", instrukcja będzie podawać prawidłową dawkę i tryb przyjmowania leku. Dla dziecka w dowolnym wieku pediatrazy uważają 10-15 mg / kg ciała za pojedynczą dawkę (co odpowiada dawce dziennej 60 mg / kg) dla dziecka w każdym wieku iw żadnym wypadku nie przekraczają zalecenia. Dlatego w przypadku braku efektu lek ten jest podawany częściej niż w 4-6 godzin, jest zabroniony – w przypadku przedawkowania leku ryzyko powikłań wzrasta wielokrotnie. Należy pamiętać, że jakakolwiek dawka leku "Paracetamol" (zawiesina, tabletki, czopki) nie może być podawana małemu pacjentowi przez więcej niż trzy kolejne dni, a tylko po zaleceniu lekarza czas leczenia może wzrosnąć do pięciu dni.

Który "Paracetamol" – zawieszenie jest lepsze?

Często rodzice mają pytanie – jaka jest różnica między lekami "Paracetamol child". Prowadzenie firm farmaceutycznych produkujących dużą liczbę produktów opartych na paracetamolu (Panadol, Kalpol, Tylenol, Efferalgan) informuje potencjalnych konsumentów o ilości leku w każdej postaci dawkowania. Pediatrzy, przepisując konkretny lek, radzą rodzicom, aby dali pierwszeństwo sprawdzonym producentom, którzy udowodnili bezpieczeństwo i skuteczność swoich produktów przez długotrwałą obecność leków na półkach aptecznych i przypomnieniach klientów.