892 Shares 7670 views

Projektowanie ogrodów: tak jak?

Dawna własnej stronie kraj nie jest związany z ciężkiej pracy związanej z sadzenia i pielęgnacji nich. Teraz domek jest przedmiotem rodzinny wypoczynek i miłą rozrywką. W drodze do tego, aby uczynić go atrakcyjnym miejscem do rekreacji, nie jest zbiorem zadań. A pierwsza – jest nabycie ziemi. I na następnym etapie ważne jest, aby zrobić coś takiego jak problem projektowania.


Bardzo dobrze, jeśli strona znajduje się w pobliżu osiedli letniskowych, w tej sytuacji łatwiej będzie zapewnić sobie wszystkie niezbędne komunikacji. Więc będzie budować nie tylko swój przytulny domek, ale także stworzyć projekt w kraju, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Pierwszą rzeczą, którą należy brać pod uwagę kwestie zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą znacznie bardziej wydajny, aby wyposażyć swoją witrynę. Zazwyczaj domy – to jest dość małe działki, więc ważne jest, aby zidentyfikować główne obszary, które wszystkie maksymalnie funkcjonalne. Można zobaczyć każdy z nich.

Projekt ogrodu: miejsce parkingowe

Zazwyczaj fotelik rozliczania blisko domu, gdyż pozwala szybko dostać się i przynieść jedzenie i innych zakupów w razie potrzeby. Parking może być wewnątrz lub na zewnątrz, to wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości.

Projekt ogrodu: miejsce do lądowania

Innym ważnym obszarem jest jeden, w którym podasz swój własny smak poprzez umieszczenie różnorodnych roślin. Tutaj nie tylko można wyobrazić piękne klomby, ale również rosnąć rośliny: owoce i warzywa. terytorium normalnie dla roślin wydzielają za domem, ale powinny być umieszczone tak, że większość dnia w cieniu.

Jeśli problem dla ciebie projekt zakłada istnienie zbiornika, konieczne jest również przeznaczyć specjalne miejsce dla niego, jak blisko niego chcą usiąść i odpocząć. Najlepszy ze wszystkich, jeśli to jest zacieniony obszar otoczony przez niewielką liczbę drzew. Nie daleko od tego zbiornika można umieścić altanka. Daczy będzie wyglądać naprawdę wspaniale, gdyby staw zostanie zorganizowana na nim.

Projektowanie ogrodów własnymi rękami: rośliny dostępne do sadzenia

Jeśli weźmiemy pod uwagę różne warianty wystroju, możliwe jest, aby zauważyć obecność dużej różnorodności roślin. Iglastych drzew i krzewów może stworzyć niepowtarzalny projekt, który pozwoli swoim oczom odpocząć od miejskiego krajobrazu. Korzystanie karzeł tui to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie jest to tradycyjny. Wyposaż trawnika w terenie – jest również bardzo prosta sprawa. Trudniej jest wybrać kolory, które są w stanie rosnąć więcej niż jeden rok, dobrą trwałą brak wilgoci. W tym obszarze, prowadząc róże i piwonie, które nie tylko świetnie wyglądają, wspaniały rozkwit, ale również bardzo skromny do warunków siedliska.

Jak widać, w sprawach wzorów nie dać zbyt wiele trudności, ponieważ jego formacja może polegać nie tylko na smak, ale również z zaleceniami ekspertów i amatorów w tej dziedzinie. A jeśli coś nie podoba, to zawsze można go przerobić.