883 Shares 8294 views

Tytuł – to … Aby umieścić tytuł? Znaczenie słowa „tytuł”

Nawet niektóre 100 lat temu, człowiek o tytuł szlachecki należał do elity społeczeństwa. Dziś jednak posiadanie tego konkretnego tytułu – tylko przyjemne formalności. Daje to stosunkowo niewiele przywilejów, jeśli nie godnej rachunku bankowego, wpływowych krewnych lub własnych osiągnięć w każdej dziedzinie znaczeniu publicznym. Jaką rolę gra tytuły w ostatnim stuleciu, a które są nadal aktualne po dziś dzień? Jeśli masz słowa tytułu innych wartości? Przekonajmy się więcej o tym wszystkim.


Pochodzenie terminu „tytuł”

Ten rzeczownik po raz pierwszy odnotowano w języku łacińskim – titulus – i oznaczało „napis”.

Praktycznie na niezmienionym poziomie, w późniejszych wiekach, słowo zostało zapożyczone z innych języków europejskich. Dla porównania: w tytule angielskim – tytuł w języku francuskim, niemieckim – miano – indeks tytułów.

Mimo tak długiej historii, w językach słowiańskich przyszedł znacznie później, termin „tytuł”. Stało się to na początku XVII wieku. Sądząc po piśmie i dźwięku, termin został zapożyczony przez mediacji angielskim. A słowo było pierwsze w Polsce (Tytuł), a następnie wsiedli do białoruski (Tytuł), ukraiński (tytuł) i rosyjskim.

Tytuł – co to jest? Kto powinien być znany jako

Termin ten oznacza szczególną cześć, która honoruje osoby za wybitne usługi, najczęściej wojsko. Uzyskanie tytułu, co do zasady, dozwolone osoba, aby przejść do kategorii klasy uprzywilejowanej, elita państwa – szlachty. Ponadto, tytułowy człowiek otrzymał materialne korzyści, takich jak pieniądze, ziemia, chłopów i tak dalej. N.

Właścicielom tej specjalnej powinien być stosowany w sposób szczególny tytuł, takich jak: „Mości”, „Majesty”, „Grace”, itp Ponadto, niemal każdy szlachetny dżentelmen mógł przekazać swoje uprawnienia i tytuł do dzieci lub małżonków … Jednakże, nie było tytułów, które nie mogą być dziedziczone, są one przypisane do konkretnej tylko w czasie jej trwania.

Dziś, gdy szlachta stała się ślad, tytuły większości krajów świata nie dają ich posiadaczom specjalny status w kraju. Pozostają tylko piękna tradycja.

Jednym z niewielu nowoczesnych krajach, gdzie monarchia jest zachowany, jest Wielka Brytania. Jej orzeczenie Koroleva Elizaveta II i jest nadal aktywnie przypisuje tytuły szlacheckie. Zasadniczo są to artyści, w rzadkich przypadkach – bohater wojenny. Jednocześnie każdy, kto dzisiaj weźmie tytuł z rąk brytyjskiego władcy, zwany pan z właściwego leczenia, „sir”, a prawo do przeniesienia go do swoich potomków.

Rodzaje tytułów szlacheckich

Co do zasady, w większości krajów świata, wszystko rycerstwo zostały podzielone na kilka ogólnych kategorii, w zależności od zdolności do zdobycia władzy w państwie.

  • Zaledwie tytuły szlacheckie. Ta kategoria obejmuje bojarów, markizy, baronów liczy Earls, Chevalier, Kazoku i tak dalej. N. Ironią jest, że choć nosicielami tych tytułów nie może dostać władzę w państwie, a ich córka byli w stanie iść do góry w rankingu, a nawet stać żony pierwszych osób w kraj.
  • Tytuły władcy. Jak sama nazwa wskazuje, posiadanie takiego tytułu dających prawo do zastrzeżenia moc. W tym samym czasie, w zależności od kraju i jego sposób życia, aw niektórych krajach są dziedziczone tytuły i wybranych władców. Tak, książę, król, cesarz, król Khan, Shah-king, itp – .. Jest to tytuł, dając człowiekowi możliwość orzekania stan po prostu dlatego, że urodził się w rodzinie z odpowiednim tytułem. Co do zasady, moc uzyskanie jakiejkolwiek starszy i przekazał swoim dzieciom w linii męskiej. Zazwyczaj potencjalni następcy też miał szczególny tytuł: Dauphin, książę, następca tronu, Korona Książę, Książę, .. Şehzade itp do wybranych tytułów należały: doża Jarl, kalifa i króla (Polacy).

Specjalny tytuł „książę” Słowian

W przeciwieństwie do Europy i na Wschodzie, w Rosji, opracowała własny system rządów. Na czele państwa, zawsze był księciem. Przed pojawieniem się tego rodzaju Ruryka to nie był dziedziczny tytuł i fakultatywne. Ale później wszystko się zmieniło.

Jak w większości na świecie systemu sukcesji w okresie Rusi stał się władcą najstarszy z rodziny, zgodnie z seniorat. Otrzymał tytuł wielkiego księcia, a reszta jego krewnych (braci, wujków i siostrzeńców) stał feudałów, z których każdy otrzymał władzę w najważniejszych miastach kraju. Taki system rządów promowane kłótnie i przez kilka stuleci przeżył swoją przydatność.

Po rozpadzie Rusi Kijowskiej tytuł „księcia” został stopniowo zastąpiony przez innych, takich jak „King”, „King”, „Cesarza”.

Jednym z pierwszych zmienił nazwę władcy Polaków (Król – King) i Rosjan (króla). W tym przypadku sam tytuł „książę” jest zachowana, ale zaczął przypisywać jego synów i innych męskich krewnych panującego cesarza Cesarstwa Rosyjskiego. Wraz z nadejściem sowieckiego reżimu został zniesiony, a także samo pojęcie szlachty.

Kontrowersyjny tytuł „All Rosji”

Po rozpadzie Rusi Kijowskiej na jej gruzach ma kilka odrębnych księstw: Vladimir, Galich, Chrobry, Ryazan, Smolensk i innych. Po kilku wiekach wojen między nimi oraz z Turkami, najpotężniejszy w regionie była Moskwa.

W celu udowodnienia jego prawa do panowania nad ziemiami Rusi, książęta Moskwy zaczął dodać swoje nazwisko do rodzaju tytuł – „Wszystkie Rosja”. Warto zauważyć, że tytuł ten był pierwotnie używany przez inny książę tylko wznieść się ponad innych władców księstw. Z tego powodu, jak tytuł stosowanych w ich nazwach polskich i litewskich królów i władców Galicji-Wołyńskiego księstwa.

W erze na Ukrainie kazatchestva oddzielny hetmana w korespondencji dyplomatycznej również przywłaszczył sobie tytuł „hetman Zaporoża armii i całej Rosji.”

Oprócz świeckich panujących tytuł aktywnie używany i duchowieństwa. Tak więc, wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa na Rusi wszystkie metropolitów zaczął używać przedrostka „Wszystkie Rosja”, aby jego imię i tytuł. Dzisiaj ta tradycja została zachowana w rosyjskich duchownych prawosławnych. Ale metropolita Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego ma nieco inny tytuł – „All Ukraina-Rus'.

tytuły sportowe

Pomimo faktu, że przynależność do szlachty nie odgrywa tak ważną rolę, jak w dawnych czasach, dzisiaj szczególnie popularnym przypisania tradycji tytułów sportowych. Nawiasem mówiąc, nie powinny być mylone z tytułów sportowych ( „Master of Sports”, „uhonorowany trener”), które są przypisane do indywidualnego osiągnięcia w oficjalnych zawodach i przypisanym do jego właściciela do końca życia.

Tytuł Sport – to coś innego. Jest on przypisany sportowca o zwycięstwo, ale to jest przypisany do niego tuż przed utratą w następnym turnieju. To z tego powodu, zawsze należy podać, w którym roku lub lat człowiek był zwycięzcą w konkursie.

Najbardziej znany tytuł tego rodzaju w świecie sportu – to tytuł świecie. przypisane w piłkę nożną, szachy, gimnastyka, boks i wiele innych dyscyplin jego.

Ponadto, tytuły i odnieść zwycięstwo w wydarzeniach non-sportowych, takich jak mistrzostwa świata w grach komputerowych, lub konkursach piękności.

Tytuły w PV – co to jest

Oprócz wszystkich wyżej, tytuły są także przypisane do zwykłych odtwarzaczach chińskiego wieloosobowej grze online Perfect World.

Wykonywania konkretnych zadań, uczestnicy mogą zarobić pewną rangę, w zależności od zakresu osiągnięć, takich jak „Ghostbusters”, „Warrior of the Sun”, „Stargazer” i innych. Ich posiadanie zapewnia możliwości poprawy umiejętności swojej postaci, a także daje dostęp do różnych cech gry.

„Księga”, co oznacza słowo „tytuł”

Mając do czynienia z podstawowym znaczeniu rzeczownika pod uwagę, do wniosku powinien być zbadany i jego innych wartości.

Każdy, kto może czytać znajomą frazę „tytuł książki” lub „pierwszej stronie”. To jest strona tytułowa, tuż po przedtytułowej i avantula. Zwykle wskazuje tytuł, autor, miejsce i rok wydania, w niektórych przypadkach – wydawnictwa.

Tytuł – tytuł jest również nazwa artykułu lub innej pracy.

Ponadto, termin używany w prawo odnieść się do konkretnej części prawodawstwa.