844 Shares 9076 views

Lek „Betadine” (świece) w czasie ciąży

Lek „Betadine” (świece) w czasie ciąży jest używany dość często, głównie w leczeniu chorób zakaźnych pochwy. Niestety, praktycznie każda kobieta w ciąży stoi z takimi chorobami, takimi jak kandydozy. Faktem jest, że w trakcie prac rozrodczym układu odpornościowego jest stłumiony, tak że przeciwciała nie atakują płód. Dlatego kobiety w ciąży są podatne na choroby zakaźne różnego pochodzenia.


Lek „Betadine” (świece) podczas ciąży: skład i właściwości

Główny składnik aktywny czopki – jest powidon-jodu. Zasadniczo depotu leku jest jod jony, które wiążą się składniki białkowe patogenów całkowicie je niszcząc. Oznacza to aktywność wobec patogennych grzybów, bakterii, wirusów, pierwotniaków i parzystych. To wyjaśnia jego popularność.

Lek „Betadine” (świece) w czasie ciąży: wskazaniach do stosowania

Jak już wspomniano, narzędzie jest używane do leczenia zakażeń pochwowych. Jest skuteczny na pleśniawki i innych kandydozy, bakteryjne zapalenie pochwy i otyłości. Lek stosowany jest w leczeniu opryszczki narządów płciowych i rzęsistkowica.

Położnictwie jest lek stosowany do wytwarzania pacjenta na nakładanie szwu, który jest konieczny do uszkodzenia kanału szyjki. Te same leki, ustalone i po zabiegu w celach profilaktycznych.

Betadinovye świec podczas ciąży: Jakie jest niebezpieczeństwo?

Nie jest tajemnicą, że stosowanie jakichkolwiek leków podczas ciąży może źle wpływać na zdrowie nienarodzonego dziecka. Niestety, „Betadine” świeca w tym względzie nie jest wyjątkiem.

Po tym wszystkim preparatu jest kompleks jodu. Jony pierwiastka mogą przechodzić przez barierę łożyskową i wpływać na rozwój tarczycy dziecka. Dlatego lek należy stosować bardzo ostrożnie.

Uważa się, że lek „Betadine” może być używany tylko w pierwszym trymestrze ciąży. W tym okresie żadne szkodliwe skutki nie powinny wystąpić – jodu w organizmie kobiety ma wpływ na rozwój płodu. Ale leczenie w drugim i trzecim trymestrze ciąży jest już znacznie bardziej niebezpieczne, więc ginekolodzy unikać stosowania takiego leku. Wyjątkiem może być tylko najcięższe przypadki – gdy kobieta w ciąży w trakcie leczenia powinny zawierać się w szpitalu, gdzie można stale monitorować stan zdrowia matki i dziecka.

W każdym przypadku należy użyć leków na własną rękę, bez wiedzy lekarza, jest surowo zabronione, a konsekwencje mogą być tragiczne.

Betadinovye świece: instrukcje użytkowania

Oczywiście, prawo podawanie substancji i określić jego dawkowanie jest do położnika prowadzącego. Co do zasady, kobiety w ciąży nie powinny stosować więcej niż jedną iskrę dziennie. Zaleca się wprowadzenie czopek przed snem, aby zapobiec wyciekowi leku. Leczenie trwa nie dłużej niż tydzień.

Lek „Betadine” (świece) w czasie ciąży: przeciwwskazań i skutków ubocznych

Przeciwwskazania do przyjmowania tego leku jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Czopki nie może być stosowany przez kobiety, wieku ciążowego większej niż dwanaście tygodni. Ponieważ produkt zawiera aktywny jodu, nie można leczyć pacjentów z nadaktywnością lub innych chorób tarczycy.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, statystyki pokazują, że pojawiają się one dość często. W większości przypadków, – łagodnego reakcji alergicznej. Kobiety skarżą się na pieczenie w pochwie i zęba i zewnętrznych narządów płciowych. Czasami jest pojawienie się zaczerwienienia, wysypki i niewielkim obrzękiem. Jeśli są jakieś działania niepożądane to najlepiej skonsultować się z lekarzem.