715 Shares 4817 views

Stony Tunguska – mały klejnot w pięknym naszyjnikiem syberyjskiego

W 1931 Tunguses żyjących w rozległym terytorium Syberii Wschodniej, został oficjalnie znany jako Evenki. Ale fakt, że po Jeniseju od wybrzeży Oceanu Arktycznego do granic z Chinami od wieków żyli tungusko, wyjaśnia fakt, że jedyna rzeka o nazwie Tunguska jest siedem.


Niesamowita popularność nazwą „Tunguska”

A potem są cztery rzeki, którego tytuł nie charakteryzując przymiotnik – Stony Tunguska, górne i dolne, z których jeden – stara nazwa Angara. W południowej części Central Siberian Plateau znajduje się obszar zwany naturalny Tunguska. Ta sama nazwa jest System przeciwlotniczy karabin-pocisk. Krasnojarsk Airport jest znany jako „Stony Tunguska” Jest niemożliwe, aby zignorować meteorytu Tunguska i „brazylijską Tunguska” ciała niebieskiego, który spadł w tym kraju Ameryki Południowej, a nazwany tak ze względu na podobieństwo z ich syberyjskich kuzynów. Tunguska – to bardzo popularne imię, dostał nawet w serialu „The X-Files”.

Niektóre dane geograficzne

Prawy dopływ Jeniseju nazywa Stony Tunguska, a nawet średniej Tunguska Chulkan i Katanga. Przy basenie jest szacowana długość 240,000 km kwadratowych jest 1865 km. Jej źródło znajduje się na wzgórzu Górna Tunguska i Wyżyna Środkowosyberyjska z naturalnym regionie Tunguska, ta rzeka przecina od Angarsk grani w południe na zachód od Jeniseju. W 1908 roku, około 80 km na północ od wsi Vanavara meteoryt spadł. Jego, oczywiście, zwany Tunguska, ponieważ wokół tej nazwy był wszystkim – obszar populacje rzeczne. Stony Tunguska Rzeka jest żeglowna na 1,146 km, pomimo licznych mielizn i kaskady. Niektóre Rapids są jeszcze nazwy osobowe.

Urody, nazwy wielokrotnie osobisty

Tak więc, najbardziej znaczące z nich są nazywane Wielki, Mąka i Poliguzskie i Velminsky progi. Sam i jej brzegi rzeki są tak piękne, że tam znajduje się lista miejsc, które są bardzo sugestywne nazwy. Istnieje Plaża trawą i ciemnych wód, ryby-Eldorado i Taiga lato i Spruce Island i przestrzeń Tunguska, cichy kanał i kamieniste mielizny. Jest jeszcze Rocky Mountain i przejrzyste wody. Nie każda rzeka może się pochwalić. Wypełnienie rzek w zasadzie pomaga roztopowych, a latem i jesienią deszcze również przyczyniają się do powodzi (który wynosi od jednego do czterech rocznie), w niektórych latach są powodzie. Rzeka zamarza od października do maja, co z reguły zawsze powodzi. zaspy lodu zajmują przyzwoity czas – 18 dni jesienią i wiosną 9. To jest przerażające, ponieważ potęgi rzeki i piękne. „W nocy światło jest światłem w okolicy, choć niebo unosi – szeroki niebieski plosam – srebrny złamane lodu!”

Osobliwością rzeki

Stony Tunguska jest bardzo zróżnicowana. W górnym biegu ma dość szerokie i głębokie doliny, a następnie, poprzez cięcia wychodnie skalne (zwanych pułapkami), rzeka tworzy wąską gardziel. Pułapki, przez wieki dmuchanych wiatry przewożących cząstki skalne, tworząc charakterystyczne słupy (lokalizacja Red Bank). W niektórych miejscach, aż do 3-4 centymetrów na sekundę. Ponieważ krawędź Krasnojarsk rzeki opisano wodny strumień zawiera dopływów. Prawa są Tetere, Chula i zarazę. Po lewej stronie Como i Velmo.

Bogactwo Stony Tunguska nie gorszy urody

O połowów w rzece widać od tytułu jednej z lokalizacji – Eldorado rybim. Jest często odbywają się zawody wędkarskie, bo ponad 30 gatunków ryb, niewyliczonych mieszkańców rzecznych z znajdują się w rzece. Nie należy wymienić wszystkich, ale ta rzeka na Syberii słynie lipienia, legendarnego wielkości szczupaki, karpie, miętusa i Tugun i Lenk, jelca i kilku drobnych ryb. Tu licznie występują IDE i kryzę, a dopływy są pełne Lenca i lipienia. Ponieważ freeze-up w drogach wodnych Syberii znany jest ze swojej wytrzymałości i warunków jej zadłużenia z powodu mrozu, mieszkańcy aktywnie uczestniczą w połowów pod lodem, jak również węgorz gromadzi się pod osłoną zimowym, jest to podstawa stołu rybackiej. Rzeka Stony Tunguska ogólnie znane liczby miętusa w jego wodach zimą i latem.

perspektywy turystyka

Wędkowanie w Syberii zasługuje na osobne słowa i pochwały, niekoniecznie zagranicznej, „El Dorado” i typu „safari”. Ale być może będą one przyciągają miłośników połowu ryb komfort, ponieważ jako miejsce dla dzikich wypoczynku jest ogromna ilość. „Na lodzie Stony Tunguska Whittle wybrzeża – cięte jodły, Fells drzewa, łąki wspina piersi!” Na tej rzeki, iw ogóle o naturze Syberii, składa się z nieskończonej liczby wierszy i piosenek. Wszystkie z nich są dobre, a nie jedno słowo upiększać rzeczywistość, ponieważ nie jest wystarczająco żadnych słów, aby wyjaśnić przynajmniej część pięknem i majestatem Syberii. Każdego roku, którzy chcą zobaczyć to na własne oczy coraz większe i większe. I, oczywiście, ze względu na jego popularność jest popularny Stony Tunguska. Mapa pokazuje, jak daleko jest to piękna rzeka przymocowane z tego samego lotniska. Należy zauważyć River Typ atrakcji turystycznej dla aktywnego wypoczynku – spływ w dół rzeki w kajaków i pontonów. Miejsca na rzece za to nieco, ale łącznej długości drogi wodnej nadającego się do tego sportu, jest 550 km. Stop ten jest przeznaczony do 16 dni, kategorii trudności 3rd. Najlepszym miejscem na rzece w tym celu – w dolnym biegu. Można zatrzymać się w Baikit wsi, gdzie znajduje się piekarnia i sklep. Długość rzeki wynosi 120 km między wsią a następnie Poligus – najpiękniejszym miejscu w całej Stony Tunguska.