771 Shares 2409 views

ZIL-170: dane techniczne i zdjęcia

ciężarówek Kamaz musiał widzieć wszystko. Oraz nazwę urządzenia, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej? Typowe dla konfiguracji KamAZ pysk Cabover, a trzy osoby w kabinie … a litery „ZIL” w przód. Niemniej jednak, nie jest to przypadek. To wygląda jak samochód ZIŁ-170 – coś w rodzaju „ojca” pojazdów pochodzących z bramy w (kompleksu roślinnego do produkcji samochodów ciężarowych „Kamaz”) Naberezhnye Chelny roślin.


Faktem jest, że pierwszy model do bieżącego KAMAZ został zaprojektowany w innym przedsiębiorstwie, w tych dniach, kiedy roślina „Kamaz” nie istnieje. Dostałem zlecenie na zakład produkcyjny. Lichaczew ( "ZIL"). Była to jedyna firma, której zdolności produkcyjne w chwili mógł go obsłużyć. Model ten był udany, a po rozpoczęciu produkcji w Naberezhnye Chelny inżynierowie zdecydowali, że nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi po raz drugi. Pierwsza ciężarówka zszedł z taśmy montażowej, był niemal identyczne funkcje do ZIL-170 samochodów, zdjęcie, które można zobaczyć w tym przeglądzie.

Historia modelu

Bezpośrednio przed przystąpieniem do opisu samochodu, możemy zauważyć, że pierwszy samochód KamAZ wyszedł z bramy fabryki w 1977 roku. Jedyną różnicą, że można zobaczyć w nowoczesne maszyny, stalowych prostokątnych reflektorów, natomiast nie mniej znanych ZIL-130 elementów oświetleniowych okrągłe.

Więc, dlaczego w pierwszym Kamaz były inne litery? Historia ZIL-170 rozpoczęła się w latach 60. ubiegłego wieku, kiedy Moskwa Lichaczew Zakład wydał rozkaz do zaprojektowania nowych pojazdów ciężarowych. Zatem Minavtoprom podkreślić dwie kwestie: po pierwsze – samochód powinien być jak Western (Cabover), a drugie – trzeba ustawić produkcję w nowym miejscu. Warto zauważyć, że w tym samym czasie, roślina była w pełnym rozwoju wychylenia ZIŁ-130, a także testowanie pole 3169 modeli, które właśnie może spełniać wszystkie wymagania Ministerstwa.

Samochód miał dużą pojemność ładunkową, nie mniej, ale to był radziecki maską ciężarówki. W serialu nie poszedł. Po modelu zakładu ma być stać się ZIL-170. tworzenie samochód historia zaczyna się w 1968 roku, kiedy bramy zakładu opuszcza pierwszy ciągnik Cabover (później KAMAZ-5410). W 1969 roku opublikował wersję eksperymentalną ciężarówek i wywrotek (odpowiednio, KAMAZ 5320 i 5510). W tym samym roku, budowa zakładu zaczyna, który następnie udał wszystkie zdobycze ZIL pod nazwą KamAZ.

Pierwsze modele nowej firmy nosił także emblemat na masce rośliny. Lichaczew. Litery Kamaz (logo w postaci biegnącego konia urodził się znacznie później), według legendy, kiedy pojawiła ENEA ten pierwszy eksponat ciężarówki z zakładu w Naberezhnye Chelny. Ktoś z ministerstwa powiedział, że maszyna wyprodukowana w innym przedsiębiorstwie, nie powinny nosić nazwę ZIL. W rezultacie, Moskwa roślin powraca do opcji projektowych maski i ZIL-170 pod nazwą KamAZ produkowane do dnia dzisiejszego.

Protopip

Po otrzymaniu zadania, zakład „ZIL” zakupiono kilka zachodnie opcje i ostatecznie rozstrzygane na jednego. Stały się one Międzynarodowa produkcja amerykańska.

Nowa kabina samochodu, aby dostać trochę więcej niż prostokątny z oryginałem, z eleganckim przedni zderzak i podwójnych okrągłych reflektorów. Kolejną różnicą od Amerykanina było pojawienie się pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera (miejsce dla drugiego pasażera już pojawił się na Kamaz.) Od prototypu została również podjęta wspomaganie układu kierowniczego i idei multi-obwodów układu hamulcowego.

sekcja zasilania

W 1969 roku fabryka silników w Jarosławiu otrzymała kolejne zamówienie – opracowanie, a następnie zwolnij silników dla nowego samochodu. Dzięki temu nowy silnik musi być wystarczająco mocny – nie mniej niż 200 litrów. a., ponieważ samochód będzie supersize. Jarosław przedstawił wersję YaMZ-6E641, ale także inżynierowie opracowali PPC YaMZ-E141. Była to pierwsza wersja silnika na ZIŁ-170. Silnik miał zaprojektować drugiej generacji w 1970 roku, gdy system wykryje poważny problem.

Nowy model silnika ciężarówki dostał skrót YaMZ-740. Podobnie jak w pierwszym przykładzie wykonania, to 8-cylindrowy silnik wysokoprężny o objętości 10 litrów, w kształcie litery V i układ cylindrów. Jego pojemność to 210 litrów. a. Jeśli mówimy o standardach „euro”, to zasady są mało prawdopodobne, aby odpowiedzieć, ale w 1970 roku to był bardzo dobry wybór, i to właśnie on był na ZIL-170 ciężarówek.

parametry techniczne

Projektanci zostały podane w opracowaniu, że: po pierwsze, maszyna musi być wystarczająco jednolita, a po drugie, powinna ona obejmować wszystkie (lub prawie wszystkie) nowe wydarzenia tamtych czasów. Jedną z tych decyzji była transmisja. Jarosław dostarczane jego pole 5 prędkości. Projektanci stosowane, ale dodaje rozdzielającego, w wyniku zwiększonej liczby prędkością do 10. prototyp, a następnie produkcji masowej drogę 10 biegów do przodu i dwa przeciwnie.

obwód dzielnik był dość nowy, ale bardzo prosta – tylko 2 kroki. Pierwszy etap to bezpośrednie umieszczenie – w przeprowadzane górną pięciu, a druga jest zwiększona tak, aby można było włączyć do 6 i następnych. Ten dzielnik pracował także w kierunku odwrotnym, jednej prędkości – „out of the box”, a drugi – przez zwiększenie udziału.

Osie

Ponadto, jeden z wyżej wymienionych warunków, aby miał być 6×4 szybkość 3 osie, koła 6, dwóch osi napędu. Nowe rozwiązania zostały tutaj użyte. Pierwsza i ostatnia oś mieli wały napędowe, podczas gdy średnia została wyposażona w centralnym mechanizmem różnicowym.

zużycie paliwa

Jedną z nowych funkcji, które są następnie przekazywane w spadku pierworodnych nowego zakładu – co jest minimalne zużycie paliwa. Pojazd ZIL-170 wykonuje się łącznie 34 litrów na 100 km. Wskaźniki te są do dziś jednymi z najniższych w ciężkich pojazdów w swojej klasie.

Opcje zewnętrzne

Mówiąc o danych zewnętrznych maszyny, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka punktów. Samochód miał być ciężkie i pierwszą opcję w masie ciała 8 ton może trwać 6 ton ładunków. Prototyp był burtowy z plandeką, ale po poszedł i ciężarowe i wywrotki. Jednak ściśle rozwój tych zmian był już w fabryce w Naberezhnye Chelny. Dlatego, aby opisać i wziąć na pokładzie wersji. Wszystkie parametry ZIŁ-170 przedstawiono na schemacie przedstawionym powyżej.

Główne wymiary, które były takie same dla wszystkich maszyn, piszemy osobno. Całkowita długość – 7435 mm, odległość od zderzaka do pierwszego środka koła – 1275 mm między osiami kół tylnych – 1320 mm, od przodu do tyłu centrów – 3190 mm. Całkowita szerokość – 2500 mm, między oponami na tej samej osi – trochę więcej niż 2000 mm. Znamienny tym, że parę tylnych osi wzmocniona – 4 na każde koło.

Można także charakterystyczną osłonę chłodnicy do danych zewnętrznych w prawym górnym rogu przedniego końca, który jest dziedziczony KAMAZ, i wiele innych przedmiotów, które spełniają wymagania międzynarodowych, takich jak sznurowanie na dole namiotu.

wniosek

„ZIL” był jedynym zakładem Związku Radzieckiego, którego rozwój, dostając w serii, stał konsekwentnie skuteczne, jak, na przykład, ZIL-130. Wiele późniejszych modeli odgałęzienia od głównej serii (131, 132, 133 540). W ten sposób rozpoczęła się i ZIL-170. Do uwolnienia tych wersji zbudowaliśmy całą roślinę. Pierwsze samochody z rozwoju nowych przedsiębiorstw powtarza „ZIL”, ale później stało się to zupełnie inna maszyna. Niemniej jednak obie znalazły swoje zastosowanie w nowoczesnym przemyśle.