769 Shares 9382 views

Uszczelniacz do reflektorów samochodowych – co jest lepsze?

Prędzej czy później, każdy właściciel samochodu zmierzy potrzebę naprawić światła. Często zdarza się, że jest wytwarzana przez usunięcie szkła, a z drugiej strony dyfuzora nie jest osiągnięty. Ale bez względu na to, co praca wykonywana w celu uzyskania szczelności bloku należy użyć uszczelniacza do reflektorów samochodowych. Jego zastosowanie, rodzaje i funkcje są opisane w dalszej części tego artykułu.

cecha

Co to za narzędzie? Uszczelniacz reflektorów samochodowych – substancji do oligomeru lub polimeru szkieletu, zawierającej wypełniacze i środki utwardzające. Cel – uszczelnianie i izolacja połączeń, połączenia.
W rezultacie, zastosowanie kompozycji zapewnia maksymalną szczelność. Uszczelniacz do reflektorów samochodowych – równocześnie uszczelnienia i klej. może to być o konsystencji pasty oraz płynu w rurkach, rolki lub aerozolu. Ale wszystko po kolei.

Gdzie należy złożyć wniosek?

Naprawa i wymiana świateł okiennych – nie jest jedynym wydarzeniem, które wykorzystuje uszczelniacz do reflektorów samochodowych. Tak więc, taka kompozycja często stosowane podczas dostrajania urządzenia reflektora. Może to być konfiguracja elementu linzovannaya bixenon i inne zmiany w optyce. Ale bądź co bądź, w przypadku świateł analizowania trzeba zapewnić mu maksymalną integralności, w przeciwnym razie będzie nadal się pocić. W bloku krawędzie tworzą skropliny wody. Z biegiem czasu, będzie korodować obiektywu. Oświetlenie jakość za reflektorem mgłą zauważalnie gorzej. A jeśli nadal jest plastikowy, stanie się mętny od wewnątrz tak, że żadna ilość polerowania może go uratować.

gatunek

Uszczelniacz do reflektorów samochodowych mogą być różnych typów:

  • Pasty. Kompozycje takie są sprzedawane w puszkach. Przed użyciem, powinny być starannie cieńsza spetsveschestvom, który jest dostępny w zestawie.
  • Ciecz. Jest bardziej popularny uszczelniacz do reflektorów samochodowych. Abro – firma, która również produkuje go. Środki jest jeden składnik mieszaniny i bezpośrednio po otwarciu, bez przygotowania i mieszanek.

odróżnienia również od silikonu i uszczelniających odpornych na ciepło. Każdy gatunek rozpatrzy oddzielnie.

uszczelniacz silikonowy do reflektorów samochodowych

„Toyota” jest stosowane takie środki na swoich maszynach. klej silikonowy i pozwala stworzyć elastyczną uszczelkę w miejscu, co było wcześniej. Skład uniwersalne. Na przykład silikony mogą być stosowane nie tylko do światła, ale również do uszczelniania złącz na lukach i innych związków. Produkt oparty na silikonie. Tego rodzaju gumy organicznym, miesza się ze składnikami wulkanizacji. W ten sposób, mieszanina różnych wysokiej sprężystości i służy również do najbardziej skomplikowanej konstrukcji. Po utwardzeniu tworzy gęstą warstwę gumy. Można podłączyć szczeliny do sześciu milimetrów.

W odniesieniu do warunków temperatury, szczeliwo silikonowe nie stracić swoje właściwości w temperaturze 250 stopni Celsjusza. Jest to bardzo ważne, ponieważ reflektor (szczególnie żarówki halogenowe) ogrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Wadą szczeliwa – mała odporność na benzynę i przeciw zamarzaniu. z tego powodu, że nie nadaje się do naprawy części silników, grzejników i innych elementów pojazdu.

termostałe

Jest droższe uszczelniacze. Przeznaczony do pracy w warunkach do +380 stopni Celsjusza. są często sprzedawane w postaci mieszanin dwuskładnikowych. Jedyną wadą – długie płynięcia. Wreszcie konstrukcja wzmocniona tylko jeden dzień po zastosowaniu. Poniżej opiszemy popularnych producentów uszczelniaczy.

Abro

Najbardziej popularne – uszczelniacz do reflektorów samochodowych Abro WS-904. Jest to firma w Stanach Zjednoczonych. Jednakże, istnieje wiele importerów i przedstawicielstw w Rosji, na Ukrainie i innych krajach WNP. Co jest najwyraźniej Uszczelniacz do reflektorów samochodowych Abro? Zdjęcia produktów są w naszym artykule. Model 904 jest taśma samoprzylepna, która zwija się w rolkę.

Szczeliwo z poliizobutylenu z dodatkiem składników utwardzających. Jedno opakowanie wystarcza na naprawę dwóch średnich reflektory. Recenzje produktu „Abro” pozytywne. Istnieje jednak ryzyko, działa na fałszywy, ponieważ producent jest bardzo znany.

Dow Corning

Uszczelniacz od tego producenta modelu 7091 jest oparte na silikonie. Może on być wykorzystywany do łączenia zarówno tworzywa sztuczne i szkło. Posiada elastyczną i trwałą strukturę. Opinie mówią, że produkty z firmy Dow Corning charakteryzują się wysoką przyczepnością do podłoża. Może być stosowany do mocowania cewek indukcyjnych, z elektronicznego zespołu oraz diod LED.

DoneDeal

Jest to wszechstronny uszczelniacz od amerykańskiej firmy. Kompozycja jest wystarczająco stabilna na zmiany temperatury. Uszczelniacz nie zmienia swoje właściwości w temperaturze od -60 ° do + 250 ° C. Jest on odporny na działanie środków chemicznych i produktów ropy naftowej (benzyna zestawie). Może on być stosowany jako ciekły uszczelki. pełny czas utwardzania – 15-20 minut. Recenzje tego uszczelniacza są zdecydowanie pozytywne. Jednak niektóre kierowcy, że w miarę upływu czasu, kompozycja zaczyna krystalizować, tworząc osad, który jest nie do przyjęcia do reflektorów samochodowych.

Emfimastic PB

Produkt jest na bazie poliuretanu. On nie wydzielają toksycznych oparów podczas użytkowania. Jedno opakowanie wystarcza na szew do sześciu metrów. To może być sprzedawany w postaci walców lub „kiełbasy”. Kraj pochodzenia – Francja.
Firma produkuje również serię 74110f uszczelniaczy. Charakterystyczną cechą kompozycji – możliwość szkła związku i powierzchni aluminiowych. Kompozycja charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością.

Instrukcje użytkowania

Jak ubiegać się produkt? Po naprawach lub strojenia reflektory muszą być starannie usunięte z jej starego uszczelniacza. Jest to konieczne, aby wyeliminować nawet najmniejsze cząstki z poprzedniej kompozycji. W przeciwnym razie, światła matowieniu powierzchni będzie nieuniknione. Aby ułatwić ten proces, eksperci zalecają ciepła budowy uszczelniacz włosów. Jeśli stary struktura jest trudna do usunięcia, można podważyć go cienką piśmiennych nożem. Ważne jest, aby nie uszkodzić wnętrza reflektorów oraz dyfuzor. Następnie powierzchnia jest dokładnie odtłuścić. Teraz jesteś gotowy, aby dostarczyć nową kompozycję.
Zastosuj się być jednolity, nie jest zbyt gruba. W zależności od rodzaju uszczelniacza, należy poczekać, aż nowy skład szkła jest całkowicie wyschnie. Będzie ona trwać od 15 minut do 24 godzin. Po tym można bezpiecznie zainstalować optykę w miejscu i przystąpić do pełnoprawnego funkcjonowania.

wniosek

Tak więc okazało się, jaki uszczelniacz do reflektorów samochodowych. Jakość spoiny spowodowanych przez ciebie i dalszego ucisku zależy bezpośrednio od powierzchnia została przygotowana. Istnieją przypadki, gdy szyba jest przymocowana do najtańszego produktu, nie pocą, nawet w deszczowe dni. Dlatego przed montażem należy dokładnie sprawdzić, czy istnieją luki. Jeżeli każdy pierwotny szczeliwo nakłada się na skrzyżowaniu.