749 Shares 1417 views

Jak propagować storczyki w domu

W ostatnim czasie wiele z nich nie wiedział, jak pomnożyć storczyki, więc myślę, że mogą rosnąć tylko w specjalnych szklarniach pod pewnymi warunkami. W pewnym stopniu ten pogląd jest związane z „kapryśnych” roślin. Ze względu na fakt, że wielu przedstawicieli tego gatunku (ponad 30 tysięcy) znajdują się w różnych strefach klimatycznych, każdy wymaga od swoich warunków środowiska życia i temperatury. Jeśli jednak wybrać odpowiedni rodzaj storczyka który odpowiada tropikalny lub subtropikalny klimat, to łatwo można hodować w domu.


Gatunki te obejmują Phalaenopsis. Przeżyje dobrze, dość skromny i kwitną przez długi czas. Ze względu na to, hodowla storczyki w domu są teraz popularne. Dla wzrostu Phalaenopsis potrzebują jasnych i światłem ciągłym, choć należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Biorąc pod uwagę wymagania storczyków do temperatury tego rodzaju mogą być przypisane do ciepłowni kochający. Optymalne dla ich wzrostu i kwitnienia nie obniży się temperaturę 16 ° C. Podlewania zależy od składu powietrza i podłoża, a więc zaleca się wodę od 1 do 3 razy w tygodniu, gleba była zawsze wilgotne. Najważniejsze nie jest przesadzić i zapobiec gnicie korzeni.

Często zadawane pytanie: „Jak to powtórzyć odpowiedź Orchids' jest to, że istnieje kilka sposobów rozmnażania wegetatywnego: (” Baby”, ścinki, dzielenie) oraz za pomocą nasion.

Przy wykorzystaniu metody podziału korzeń najstarszy, największy kwiat jest cięty na kawałki. Każdy z segmentów musi mieć trzy zarodki (żarówki), aby rozwijać własną rękę i rozwijać. Wszystkie części kłączy należy zdezynfekować węglem uniknięcia chorób.

Następnie wszystkie elementy są osadzone w poszczególnych doniczkach i kontynuować do opieki nad nimi w zwykły sposób. Jak widać, nic skomplikowanego w jak hodować storczyki, no.

Kiedy metoda cherenochnom wykorzystuje stare, uschnięte łodygi. Aby to zrobić, należy wyciąć łodygi przynajmniej dziesięć centymetrów długości i umieścić (a nie jak w innych uprawach zatrzymany) na powierzchni gleby (mech podłoża, piasek).

Wskazane jest, aby umieścić go w szklarni ogrzewanej, jeśli to możliwe, to trzeba utworzyć co najmniej efektu cieplarnianego.

Czasami można zobaczyć jak gatunek storczyka sam, z pomocą „dzieci”. Emitują one strzelać boczny, na którym rośnie mały pridatochny Scion. Lepiej jest poczekać, aż zakorzenia się i wzrasta, stymulując jego podlewania. Po to, że możliwe jest oddzielenie i przeszczep.

Zapewnia rośliny o właściwej pielęgnacji i rozmnażania storczyków nie daje żadnych kłopotów. Od Phalaenopsis jak wilgotność, często spryskiwać liście wodą podgrzaną. Co dwa lata, trzeba przesadzać rośliny w nowym podłożu. Zapłodnić ją wyjątkową nawóz dla storczyków jest konieczne, jeśli potrzebujesz szybkiego wzrostu i rozbrykany rozkwit. Przed użyciem mieszanek mineralnych, przeczytać instrukcję, aby nie zaszkodzić ich zwierzęta.